Velikost audia mluveneho slova

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Velikost audia mluveneho slova

Příspěvek od Stan »

Zdarec chlapi mam jednoduchy dotaz. Potreboval by jsem zjistit jaka je prumerena velkikost 1 minuty mluveneho slova 44kz/16bit v mp3 nebo m4a. Nasel jsem online kalkulatory ale ty nemaji v nabidce mluvene slovo a pocitaji jen s hudebnim obsahem ktery ma mnohem vice frekvencnich informaci nez pouze mluvene slovo. Muze nekdo sdilet sve prakticke zkusenosti. Ja s mluvenym slovem nikdy nedelal, staci jen prumerna velikost v nejakem formatu. Dikes

biscuit
Příspěvky: 10600
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Velikost audia mluveneho slova

Příspěvek od biscuit »

128 mbps mp3 se pohybuje kolem 1 MB na minutu. akorát rozhlas to distribuuje, nevím proč, 48 kHz.
192 má pak např. 27 minut 38 MB.

skoro mě tak napadá, že když to není vbr, tak je úplně jedno jaký je obsah, ne?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22399
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Velikost audia mluveneho slova

Příspěvek od Pytkin »

Je predsa uplne jedno ci je to hudba alebo hovorene slovo .. ano na hudbe bude nizka kvalita (nizky bitrate) asi viac pocut ako na hovorenom slove . Ale aj hovorene slovo si zasluzi nejaku rozumnu kvalitu ..

jery
Příspěvky: 22
Registrován: 21 led 2016 23:12
Vybavení

Re: Velikost audia mluveneho slova

Příspěvek od jery »

Stan, tak som ti to prave odmeral, exportol som to z Wavelabu. 1 min. 44kHz/128 kbps mp3 ma 940 kiB. Je jedno, ci je to mono, alebo stereo. Jedno, ci je to renderovane Fast, alebo Slow. Velkost je rovnaka.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Velikost audia mluveneho slova

Příspěvek od Stan »

Dikes. Ja jsem predpokladal ze to bude okolo 1Mb ale jen jsem si nebyl jisty s kompresi. Predpokladal jsem ze pokud kompresni algorithm pouziva maskovani frekvenci tak pro hlas ktery pouziva jen omezeny frekvencni rozsah bude mit komprese lepsi kompresni pomer. Takze je to jedno.

Jde pouze o informaci, ted delame na AR appce o historii jednoho rozsahlesiho monumentu kde je dost textu a zvazuju audio verzi (poslech textu) jako dalsi moznost. Nechci aplikaci nafouknout jen kvuli audiu a tak to zrejme skonci hostovanim audia na nejake platforme.

Vsem diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Velikost audia mluveneho slova

Příspěvek od Kermitak »

128kb(192, 256, 320) * 60 / 8. Neni zac. Jestli delate na aplikaci, kde je dulezita velikost audiodat, doporucuju pro zacatek neplest si bity a bajty ;)

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Velikost audia mluveneho slova

Příspěvek od Stan »

??? Aha, sorry za preklep, tak tedy: 1MB 8)
Jeto AR mobilni aplikace takze 192kb/s bude zrejme stacit. Zatim je to audio jen jako moznost do budoucnosti ale moc s implicitnimi audio daty nepocitam.

Odpovědět