Vydání nevhodných remixů

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
honzasjk

Vydání nevhodných remixů

Příspěvek od honzasjk » 09 zář 2019 00:21

Ahoj přátelé,
mám několik předělávek předních českých popových hitů, které jsou extrémně sprosté a celkově nevhodné. Melodie i forma jsou shodné, ovšem zvuk+text jsou vlastní. Jedná se o něco ve stylu Morčata na útěku, ale o dost nevhodnější. Skladby byly složeny pouze za účelem pobavení mých spolupracovníků. Kvůli nečekanému ohlasu bych chtěl nyní skladby oficiálně vydat a inkasovat peníze za shlédnutí na Youtube. Oslovil jsem proto původní autory, ale žádný z nich s vydáním mých předělávek (překvapivě) nesouhlasí. Zajímalo by mne, zda lze v mojí situaci písně nějak oficiálně vydat (buďto s možností výdělku, nebo klidně bez) ale abych nemohl být zažalován za zneuctění původního díla, nebo vykradení melodie. Mnohokrát děkuji za odpovědi.

PELF
Profesionál

Re: Vydání nevhodných remixů

Příspěvek od PELF » 09 zář 2019 09:45

audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

dano
Vybavení

Příspěvek od dano » 09 zář 2019 10:26

Dobre rozumiem, ze sa teraz pytas, ci mozes nieco ukradnut a byt za to nezazalovatelny?

honzasjk

Příspěvek od honzasjk » 09 zář 2019 13:08

Děkuji za link, prostuduji. Vůbec ne. Nechci v žádném případě nic ukrást, spíše naopak-rád bych se rozdělil s původním autorem melodie o případný zisk ze shlédnutí mé předělávky. Problém je že on o vydání nestojí, protože se obává negativní reklamy, přestože by mu vydání potenciálně mohlo přinést zisk.

Fivestring

Příspěvek od Fivestring » 09 zář 2019 14:21

Sám jsi své výtvory kvalifikoval jako nevhodné, nediv se, že autoři odmítají souhlas.
Zkus se prosadit kvalitou, nikoliv vulgaritou.

Odpovědět