Výstavy NAMM a jiné slibotechny

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Tonysss

Výstavy NAMM a jiné slibotechny

Příspěvek od Tonysss » 24 led 2014 09:39

Proč je broboha zvykem a to bohužel čím dál častějším, že výrobci předvádějí zboží, které zatím není na trhu a to kdoví jestli.
(Hlavně totiž doufají jestli se jim vůbec podaří navrhnout funkční výrobek) který teď vesele s úsměvem vystavují.
Neodladěné firmware na nových zařízeních , polovina deklarovaných věcí na zařízení nebude fungovat až do FW 3.0, S uživatelů si dělají prvního půl roku zadarmové betatestry. A termíny dostupnosti jsou kapitola sama pro sebe, z termínu dostupnosti "mid 2014" se stane v průběhu roku, termín "end 2014" Potenciálního zájemce to akorát tak nasere čekat do nekonečna na nějaký "vysněný" kus harware, který nakonec možná ani nebude :roll:

dendy
Vybavení

Re: Výstavy NAMM a jiné slibotechny

Příspěvek od dendy » 24 led 2014 09:55

nie vzdy to tak je ale ano, je to frustrujuce ked sa clovek na nieco tesi a musi cakat .. k dokonalosti to doviedol Waldorf ktoremu niekedy releasy po vystave trva aj viac ako rok takze este na dalsej vystavate to stale nieje 'vonku' :-))

marylin

Příspěvek od marylin » 24 led 2014 09:55

Tak to mě taky štve. Příkladem budiž Behringer... Spoustu nových věcí představí, naláká lidi a pak než se to dostane na pulty... A když už je to na prodejnách, tak se to rychle prodá a je to zas dlouho nedostupné...
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 24 led 2014 10:43

jo. ať dou do prdele, kreténi! :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2014 10:45

mne to pride OK , ze ukazuju produkty , na ktorych sa pracuje .. naco by ukazovali produkty , ktore uz vsetci mame kupene ??

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 24 led 2014 10:46

A když u tedy konkrétně:

Chtěl jsem malý pultík ovládaný Ipadem na to mé malé zvučení.
Začalo to DL1608 , představeno NAMM 2012 - realita byla až konec roku 2012!
No nic koupil jsem si dostupný Presonus 16.0.2 který mi sloužil i ve studiu, nicméně na živé zvučení s Ipadem je potřeba i zapojené PC. A sposta dalších omezení na Presonusu 16.0.2

DL1608 byl nepoužitelný až do fw 2.0 který byl až v říjnu 2013 :-) , nicméně pořád tomu chybí multitrack záznam. do PC nebo na USB

Dále tady byl Line 6 m20d ,představeno NAMM 2011, dostupnost za rok, ovládání hrozné ! na DAW nepoužitelné (latence 0,6s) cena vysoká.

Behringer s jeho Ipad mixákem iX16 je kapitola sama pro sebe, rok a půl to prezetují jako novinku která bude co nevidět a nakonec se po tom slehla zem.
Nyní představily x18 , dostupnost kdoví kdy, multitrack na USB to neumí !! stejně tak jako pulty X32 !! nechápu ?
Pokud potřebujete multitrack záznam na x18 znamená to buď opět připojit PC, nebo druhý Ipad. Z jednoho zvučit , do druhého nahrávat. A stejně si myslím že nahrávat bude umět až tak fw-3.15 vydaný v létě 2015 :-)

AH QU-16 , představeno NAMM 2013 , dostupnost pár kusů bylo až v létě , pult neuměl z deklarovaných vlastostí skoro nic až do nového fw v říjnu 2013 , a na začátku roku 2014 se musíte zapsat do pořadníku a doufat že ho v létě budete mít, a DAW umí jenom do MAC ? proč proboha ? to je tak těžké při té spouště odborníků u AH napsat driver na PC ?
Nyní AH představil QU-24 , neztíhají z výrobou QU-16, nemají dodělaný fw na Qu-16 a už lákají na QU-24.
Reálně si podle mého zakoupíte QU-24 tak v roce 2016 :roll:

Teď Behringer představil zajímavý DAW controler, typuju že bude k mání tak možná na podzim , jestli si to Behringer opět s výrobou nerozmyslí.

QSC představilo svůj touchmixer , zajímavé zařízení ,cena už není nejmenší ale co se dá dělat. na USB už umí multitrack, ale nemá digitální gainy, a neumí multitrack po USB do PC ! , dostupnost prý polovina roku 2014 . To vám tak žeru !!

Tak mi nezbývá nic jiného, než tedy stále čekat na zařízení pro to mé malé studio a malé zvučení které umí:
- Ipad ovládání bez připojeného PC
- Multitrack USB natáčení do hdd nebo USB flashky
- Multitrack USB streaming do PC i MAC s použitelnou latencí
- digitální gainy
- min. 12 mikrofoních vstupů

Milý výrobci běžte už do prdele :-)
Naposledy upravil(a) Tonysss dne 24 led 2014 11:01, celkem upraveno 1 x.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 24 led 2014 11:00

jo mě je to vlastně jedno - já se jen tak impulsivně přidal - jelikož právě Pulse 2 sem byl hodně zvědavý a jak dlouhu to trvalo..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 led 2014 11:24

Pytkin píše:mne to pride OK , ze ukazuju produkty , na ktorych sa pracuje .. naco by ukazovali produkty , ktore uz vsetci mame kupene ??
zaujimavy uhol pohladu, nieco na tom je :-) Ale zase aj na autosalone mas minimalne 70% aut vystavenych takych ktore uz su bezne v obchode k dispozicii...

mna takto nasral waldorf s Blofeldom ked ho vypustili.. tiez ho oznamili tusim na Messe - dokonca vraveli tusim ze 'available very soon' .. a potom trvalo nekonecne dlho kym bol realne v obchode ..

m4x

Příspěvek od m4x » 24 led 2014 14:52

U automobilek bývalo běžné, že vystavovaly prototypy, které naznačovaly směr vývoje, ale nebyly určeny pro výrobu. Dnes vystavují kusy z náběhové výrobní linky.

Na NAMM a Musikmesse se vystavuje mix toho, co na krámy přijde obratem a to, co je v nějaké fázi vývoje, což mi přijde ok. Spíš mě netěší nedotažené OS toho, co přišlo do prodeje.
Naposledy upravil(a) m4x dne 24 led 2014 15:08, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 led 2014 15:00

Mají ukázat produkty, které mají hotové a které si od zítra můžeme koupit. Tak by to mělo být

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 24 led 2014 15:09

a nebo jako u aut ukazat je ze jde o jasny koncept. Na NAMM se to ovsem tvari jako vyrobek, ktery bude v seriove vyrobe...
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2014 15:13

no mna veci co sa daju kupit vobec nezaujimaju .. to mam predsa nastudovane na internete .. zaujima ma to , s cim novym prichadzaju .. samozrejme ze kto chce pozriet , co uz je na trhu , tak to tam tie firmy predvadzaju tiez ..

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 24 led 2014 15:49

Mě se v tomto líbí Apple, a tam by si měli výrobci vzít příklad, do poslední chvíle se Apple snaží novinky ututlat a množí se jenom nepodložené spekulace.
Poté produkt představí a okamžitě za pár dnů jde do prodeje. Do východní evropy jde o chvilku později ale žádné velké zpoždění.
Přečtu si třeba o nově představeném macbooku a za 2-3 týdny si jej můžu v ČR koupit.
No pravda nový Mac Pro měl zpoždění, ale tam to jasně deklarovali kdy bude v prodeji a to dodrželi.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 24 led 2014 16:31

Kam sa vsetci nahlite? V com to je, ze furt chceme novsie a novsie?
- - -
Hotove produkty sa maju vystavovat v obchodoch.
Automobilky aj Apple maju 500xtaky obrat a 1000x tolko zamestnancov, ako vacsina audio firiem...
Ludia by si chceli uzivat len vyhody dnesnej rychlej doby a internetu, ale ono to ma aj taketo druhe stranky. Je to cena za rychlost.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 led 2014 17:01

je to dane dobou. kdyz se zamyslite, je dnes kvuli internetu skoro zbytecne zvedat prdel dokonce i kvuli nakupu, nejen kvuli seznameni se s produktem. vim to z praxe, dnes uz na vystavy chodime jen podat si ruku s obchodnimi partnery a dat si s nima nejaky kafe, nebo jinej drink. spis spolecenska udalost, nez cokoliv jinyho. na takovou prilezitost se hodi, vyndat projekty, na kterych se pracuje...

uznavam, sam nemam rad announcement a pak i vic jak rok ticho po pesine. jeste horsi je hrdinne vyrceni data, kdy pujde produkt "na pulty" a pak se jeste tri roky po terminu betatestuje... ale nejak jsem se s tim uz za ty roky zzil. docela nechapu, ze to jeste dnes nekoho vyvadi z miry :-)
Ivo píše:Mají ukázat produkty, které mají hotové a které si od zítra můžeme koupit. Tak by to mělo být
spis si mel napsat - takto by se to libilo mne ;-) ono by to totiz melo byt tak, jak to je - to je proste takovej prirodni proces... neco jako silnejsi pes mrda :-D

Odpovědět