Wave Panels - levne a elegantni reseni akustiky?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 03 srp 2007 13:28

To sou teda dost silny slova proti pyramidam... Je to proste reseni nejaky oblasti problemu, stejne jako rockwool. Mit komplet cihlovou nebo betonovou mistnost vylepenou pyramidama je samozrejme nesmysl, ale stejnej nesmysl je i predstava, ze rockwool spasi vsechny prostory a problemy.

Dohromady asi rok jsem delal veci ve vetsi podkrovni mistnosti staryho domu, takze zkoseny steny, spousty dreva a jen cast mistnosti ze clenityho zdiva. To je priklad mista, kde stacilo nekolik kousku pyramid a jakejkoliv rockwool navic by byl kontraproduktivni a umrtvujici.

Kdyz uz si tu akustiku clovek kuti sam (a to hlasuju obema rukama pro), tak je treba hlavne premejslet, ceho chci dosahnout a jakou kombinaci uprav toho dosahnu v mym konkretnim prostoru. Na zaklade nejaky uvahy si neco vyrobit a testovat a posouvat a zkouset a objevovat. Na to posledni slovo bych dal duraz. Neco se na vlastni kuzi naucit a dovedet je urcite vetsi hodnota nez par usetrenych tisic - a tam se tvori rozdil mezi vedomosti a vyctenyma moudrama z internetu.

Navic ty pyramidy ani nemusi bejt vubec drahy. Nekolik nemeckych vyrobcu primo prodava pres ebay. Cesky vyrobce jsem nasel dva, ale tolik pruznosti pri prodeji koncovymu zakaznikovi jsem u nich nenasel - to ale neznamena, ze by neexistovala, kdyby si k nim clovek treba zajel osobne.
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 srp 2007 13:32

martin : u nas to robi napriklad mediatech.sk .. jeden panel cca 1.2m x 1.2m stoji ~ 5000 sk

syncro

Příspěvek od syncro » 03 srp 2007 13:38

Taky nemám s pyramidkami problém. V kombinaci s jinými akustickými prvky (pasti, dřevěné obložení, atd.) jsou v mém podkroví úplně v pohodě... Estetické skutečně moc nejsou, ale svoji funkci (omezení odrazů výšek a vyšších středů) plní dobře.

EW: Takovýto hobbystický pokojíček s pyramidkami bych si třeba líbit nechal 8-)

Obrázek

Jen můj názor, Saša

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 03 srp 2007 13:45

ja proti pyramidam taky nic nemam..
dulezite je co v te mistnosti funguje..
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 srp 2007 14:14

vedci dokazali ze pyramidy nie su z prirodneho vapenca , ale material je odlievany zo starovekeho betonu ..

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 03 srp 2007 14:26

no vida a pak ze to nefunguje:)
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

fova

Příspěvek od fova » 03 srp 2007 16:20

Pytkin píše:vedci dokazali ze pyramidy nie su z prirodneho vapenca , ale material je odlievany zo starovekeho betonu ..
Opravdu, nebo si delas legraci?

kexik

Příspěvek od kexik » 03 srp 2007 16:24

keca... aspon velka pyramida je origos z vapenca v gize... akurat ze nie je cela z kvadrov, ako sa povodne myslelo, ale kvadre tvoria len plast. vnutri je taky rozmanity kamenny bordel. egyptnia nepoznali beton, vyrobit totiz cement neni sranda, treba velke teploty

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 srp 2007 16:30

kexik

Příspěvek od kexik » 03 srp 2007 16:42

no jo, americki vedci ;)
este nech mi vysvetlia, preco ked vedeli s betonom, odlievali 5tonove kvadre a ladovali ich na seba bez spojiva... a to su len take laicke argumenty, skutocnost je taka, ze v gize je staroveky kamenolom a vodia do neho turistov... a kvadre maju stopy po obrabani a kamenarske znacky (podpisy). takze najskor odleju kvader a potom ho budu otesavat?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 srp 2007 00:27

mne pyramidky docela dobre slouzi v novy mistnosti.

konecne sem objednal rockwool (pet baliku), takze ke stavajicim dvema pastem pribudou tri dalsi, vetsi, 20 cm hluboky.

akorat se tu asi upecu.

syncro

Příspěvek od syncro » 10 srp 2007 09:19

Brooklyn: Soucítím s tebou, v horkých letních dnech mám ve svém podkroví opravdu "jamajskou" teplotu. Zvlášť zapnutý pult dokáže dost topit...

Saša

Tudy

Příspěvek od Tudy » 10 srp 2007 10:09

syncro píše:Brooklyn: Soucítím s tebou, v horkých letních dnech mám ve svém podkroví opravdu "jamajskou" teplotu. Zvlášť zapnutý pult dokáže dost topit...

Saša
Sorry za OT, ale tohle téma má něco do sebe. (v nejhorším to pak přesunu do samostatného topicu).
Já kvůli emiminaci vysokých teplot ve svém podkorvním houmTudiu přestěhoval počítač do jiné místnosti a následně jsem prodal klasický mix a koupil malý rackový s 5x menší spotřebou (stejně jsem ten klasický používal jen jako směšovač).
Než jsem přestěhoval PC, plánoval jsem i zesilovač, ale ono už to pak nebylo potřeba - největší zlo byl vážně ten kompl.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

matucha

Příspěvek od matucha » 10 srp 2007 10:11

Syncro = to se v podkrovi deje a prave vic tepelny izolace a z venci zatemneny okna by ti pomohly s teplotou jit dolu.

Juo = proc by ses upek, je to tepelna izolace, kdyz budes mit vevnitr min nez venku, tak to dyl udrzi nizsi teplotu nez, kdyz to neni izolovany... nicmene ty urcite nebudes naprosto zadelavat celou stenu s oknem, takze se ten rockwool na tepelny situaci v mistnosti projevi minimalne

Cyril

Příspěvek od Cyril » 10 srp 2007 10:12

Tudy: no u tebe je ta teplota ve vice lidech pekelna... :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět