Wavelab burn

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
KUVA01
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2005 19:58

Wavelab burn

Příspěvek od KUVA01 »

Zdravim všechny přátele upalování,

překvapil mě rozdíl mezi vypálením mástru ve Wavelabu a kopií z něho.

CD vypáleno ve wavelbu rychlostí 1x (1x - 2,8x) bez pre-emphase,
přijde mi, jakoby se tam dostalo víc informací, zní to jako blbost, ale CD hraje konkrétnějc na hajtce, je tam celá až po zdvih a má to konkrétnější basy.
kopie z tohoto CD už tratí na konkrétnosti výše popsaného.

další věc - na mém hlavě nevyčištěném CD přehrávači CD z wavelabu hraje v pohodě, jako orig. CD, kopie z něho už škvrká a vůbec jako to nečte, že.

jesi sem zas něco zkurvil a je to tady 3x tak se omlouvám

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Wavelab burn

Příspěvek od dendy »

KUVA01 píše:překvapil mě rozdíl mezi vypálením mástru ve Wavelabu a kopií z něho.

CD vypáleno ve wavelbu rychlostí 1x (1x - 2,8x) bez pre-emphase,
přijde mi, jakoby se tam dostalo víc informací, zní to jako blbost, ale CD hraje konkrétnějc na hajtce, je tam celá až po zdvih a má to konkrétnější basy.
tiez som uz pocul od niekoho podobny zazitok ale osobne s tym nemam skusenost...

Uživatelský avatar
eGen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 čer 2002 10:00

Příspěvek od eGen »

Cim si delal tu kopii ?

KUVA01
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2005 19:58

Příspěvek od KUVA01 »

Normalne nerem na 4x, ale asi se pokouknu po necem jinym. jesi nekdo mate tip budu rád.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

nero ;). jediny soft ktory kontrolovatelne skopiruje audio cd 1:1 je exact audio copy

http://www.exactaudiocopy.de/

a je zadara

KUVA01
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2005 19:58

Příspěvek od KUVA01 »

díky za tip, stahuju.Nero dostál svýho jména - zdá se bejt něčím víc než umí.

Uživatelský avatar
eGen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 čer 2002 10:00

Příspěvek od eGen »

A audio uz hodne dlouho JENOM EAC jak psal kex. Vse ostatni dela zmetky.
A kopii delej pres wav+cue ne pres jednotlivy wav filety. A hlavne si nech na ORIGINAL CD nadetekovat DRIVE FEATURES a ty pak aplikuj. EAC s nenastavenou mechanikou udela podobnou paseku jako NERO.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

no, je tu este jeden postup. master sejvni na disk ako image, ten si mozes pripadne vyzalohovat na DATOVE CD AKO SUBOR

ked z neho budes palit v nere uz finalne audiocd kopie, budu vzdy 100%tne v poriadku!!! kriticka operacia je totiz konverzia z audiocd na data, ulozitelne na hdd; ked sa to urobi cez image, je to na fest.

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

Ahoj... Chci vypalit ve Wavelabu tracky ve wavu na cd . Cd bude slouzit jako zvukoveh nosic, z ktereho se bude delat vinyl. Jaky je nejlepci format wavu pro zapis na audio cd? 44,1 khz 16 bit, nebo 44,1 khz 24 bit, nebo je to jedno? Ptam se, protoze se mi zda ze tracky, ktere jsem vypalil z wavelabu na audio cd hraji o neco rychleji nez v original v PC. Nemuze to byt i rychlosti vypalovani?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

hrat rychlejsie by museli len vtedy , ak by tvoj zdroj mal nizsiu frevenciu 44.1 .. s bitovou hlbkou , ani s rychlostou napalovania to nijako nesuvisi ..

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

Dekuji... A jaky je format audio CDcka. 44,1 khz 16 bit ? A ovlivnuje kvalitu zaznamu bitova hloubka ?

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3669
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Příspěvek od peteness »

neco malo si muzes precist tady:
http://www.cdr.cz/a/7839

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

ekeaze : CD audio ma format 44.1kHz 16bit .. ak program napaluje CD audio -> data v hocijakom inom formate musi skonvertovat a az potom napalit ..

Odpovědět