Zivotnost dat - casto podcenovana tema

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 kvě 2008 10:34

No vzhledem k tomu, že se mi včera na HDD z ničeho nic poškodila jedna ze složek (error, nečitelná, prázdná a při opravě zmizela) - i 2-3 další nešly otevřít, ale pak se vzpamatovaly naštěstí - tak to s tou spolehlivostí HDD nevidím tak růžově ... Nejdřív zamrzla Sampllitude při playbacku a pak se začaly dít divné věci, při pokusu otevřít daný disk v "tento počítač" se to různě zdržovalo, mizelo atd. Vyvozuju z toho, že daný disk asi umírá a je třeba z něj překopírovat vše co na něm je a vyhodit. I když test SeaTools nehlásí žádnou chybu ...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 11 kvě 2008 10:41

V zasade muzou byt spatne tri veci. Bud je chyba v systemu, coz je asi nejlepsi moznost, protoze to znamena, ze ty data jeste snad pujdou precist, nebo muze byt chyba ve filesystemu, coz uz je horsi, ale vetsinou to znamena, ze prezije alespon disk, s trochou stesti pak i data, nebo muze byt spatny disk a pak nezbyva, nez ho hodit po psovi. Kazdopadne kdykoli neco podobnyho nastane, tak doporucuju okamzite zazalohovat.
BTW, ani SMART neni uplne 100% indikator stavu disku... Bohuzel ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 kvě 2008 23:07

Ivo píše:Upřímně řečeno - trápí vás, jestli budou vaše data čitelná za 100 let ? Mě fakt ne :)
Mna trapi , aby som ich precital za mesiac alebo za rok ..

TAP

Příspěvek od TAP » 11 kvě 2008 23:40

Pytkin píše:
Ivo píše:Upřímně řečeno - trápí vás, jestli budou vaše data čitelná za 100 let ? Mě fakt ne :)
Mna trapi , aby som ich precital za mesiac alebo za rok ..
Mě to docela trápí. Kdykoliv si u rodičů prohlížím fotky z dětství, tak si uvědomuju, že dokud bude můj archiv fotek (s dětstvím mých dětí) jenom v počítači, tak o něj můžu lehce přijít. A ačkoliv je těch fotek v počítači stokrát víc než těch u našich v krabici, můžou být mnohem snadněji všecky v prdeli.

P.S. http://picasaweb.google.cz/Majasek1/50LTa20StoletVHluku tohle kdyby někdo zapomněl na hůře na CDčkách, tak už to myslím neexistuje

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 kvě 2008 23:44

TAP : toto riesim umiestnovanim na viacerych miestach a roznych mediach ..

Odpovědět