Zkušenosti s Thomann.de

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
helpmerobot

Zkušenosti s Thomann.de

Příspěvek od helpmerobot » 30 kvě 2008 22:37

Zdravim,
zajimalo by mě, jaké máte názory a hlavne zkušenosti s thomannem?
Kvalita dopravy při objednání zboží, kvalita dodaných věcí, vyřizování reklamací, vyřizování objednávek, rychlost jednání a dodání...
Chci si kompletne vybavit domácí studio...
Jak to vidíte???

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 kvě 2008 23:09

fova

Příspěvek od fova » 30 kvě 2008 23:59

Nakupoval jsem tam nekolikrat:

- obsluha ochotna a fundovana, mluvi nemecky i anglicky
- na e-maily reaguji se znacnym zpozdenim (i tydny)
- telefonem dostanes odpoved hned
- reklamaci vzdy nakonec vyridili k me spokojenosti
- problemy s kvalitou veci obecne nejsou, ale tim, ze je to evropsky mega obchod a vyrizuji tisice objednavaek, maji v dodavkach chyby - poslou ti treba neco jineho, nez jsi chtel - stalo se mi to nekolikrat
- balicek zpet musis poslat na sve naklady, cena baliku do Nemecka je od 500Kc vyse
- na evropske pomery priznive ceny
- pri osobnim jednani u nich v obchode mi obvykle dali slevu
- Pri objednavani pres Internet musis mit kartu, kterou oni akceptuji (viz jejich web) a u ni mit u sve banky aktivovane internetove platby
- Pri osobni navsteve muzes platit hotovosti nebo kartou

Jinak nevidim duvod, proc to nekoupit u nas. Hlavne kvuli vyrizovani reklamaci.
Kdyz zajdes do ceskeho obchodu a reknes jim, jakou maji cenu u Thomanna, obvykle se budou snazit se ji priblizit a daji ti slevu.

helpmerobot

Příspěvek od helpmerobot » 31 kvě 2008 00:10

Diky za vyčerpávajíci odpovědi...
Ja tam prave ted zahlidl mixak kterej je u nás okolo 17500 a tam ho maji v akci za 369Euro. To by se v nasich obchodech asi moc priblizovat nechteli :lol:
Prave tech reklamaci se bojim a taky me dost desi ta veta s tou zamenou zbozi a vraceni na vlastni triko :(
Co kdyz si objednám vic veci najednou? Bude jedno postovny?

fova

Příspěvek od fova » 31 kvě 2008 00:13

Samozrejme

Nekolikrat jsem to take udelal tak, ze jsem se domluvil s vice lidma a vyrazili jsme tam autem. Udelali jsme si vylet, vyzkouseli nove vyrobky a nakoupil jsem, co jsem potreboval. Naklady na benzin na jednoho byly pak snesitelne.

Take jsem tady na foru nadhodil, ze tam jedu a par lidi pak chtelo neco privezt a take prispeli na benzin.

To je dalsi moznost, jak to resit.

fova

Příspěvek od fova » 31 kvě 2008 00:15

Mam opravdu velmi dobre zkusenosti s vyjednavanim slev u ceskych obchodu. Byt tebou, tak to zkusim, nez zacnes resit toho Thomanna. A rovnou jim rekni, ze kdyz se nedohodnete, tak to jedes koupit k Thomannovi.

Myslim, ze je docela rozumne podporovat spise ceske obchody, kdyz daji dobrou cenu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 kvě 2008 00:19

U Thomanna je občas trochu problém s termíny. I když mají u některých věcí napsané že jsou k mání hned nebo "za 3-5 " dní, stalo se mi už ted dvakrát, že měsíc nic a na výslovný dotaz pak napsali, že sorry, ale teprve to čekají a bude tak za měsíc. Nedávno jsem si nechal kvůli tomu vrátit peníze ...

fova

Příspěvek od fova » 31 kvě 2008 00:23

To je dalsi problem. Nekdy se dodaci lhuta protahuje i na mesic, dva, pokud cekaji na nejakou lod ze zamori.

Aktualni dostupnost vyrobku nemaji na webu vzdy aktualizovanou, takze podle webu je to treba skladem, ty tam prijedes a reknou ti, ze to nemaji.

Proto jsem si to treba jeste den predem telefonicky potvrzoval, zda to maji a stejne jsem mel v zaloze jeste nahradni produkt, kdyby ten vybrany prece jen nemeli.

helpmerobot

Příspěvek od helpmerobot » 31 kvě 2008 00:38

Jo to mas pravdu, ze cesky obchody by se mely podporovat...Skusim to teda nekde uhandrkovat, ale fakt nevim. Preci jen je to skoro 45% :?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 kvě 2008 00:49

fova píše: - Pri objednavani pres Internet musis mit kartu, kterou oni akceptuji (viz jejich web) a u ni mit u sve banky aktivovane internetove platby
Nemusis, muzes platit prevodem.

kexik

Příspěvek od kexik » 31 kvě 2008 08:57

k tej aktualizacii na webe: fakt nie je dobra, prave som chcel na pokusy kupit oktavu 219 a odpisali mi ze uz nie je, potom sa tam objavila jedna vratena, hned som ju objednal a k tej mi ani nenapisali ze uz nie je, proste ju nepridali do objednavky (bral som aj ine veci).
k tomu postovnemu za viac veci, to sa mysli ako? postovne a balne je vzdy tolko isto a tusim od nejakej sumy je zadarmo... ked by si nieco posielal naspat, asi nie vsetko co si objednal, to cakas ze sa pokazi cela objednavka?

helpmerobot

Příspěvek od helpmerobot » 31 kvě 2008 10:38

S tim jednotnym postovnym jsem to myslel tak, ze bych si treba objednal mixsazni pult a k tomu jeste dva monitory a treba jeste mic a kabely...To mi preci nezabali do jedne velke krabice ne? :) proste za tohle vsechno bych platil nejakych 15Euro?

kexik

Příspěvek od kexik » 31 kvě 2008 10:43

ano... to neni tvoja vec, ako to oni zabalia a poslu... ty platis pausalne
precitaj podrobne podmienky ale urcite cim viac nakupis, tym su naklady na postovne vyrazne nizsie a vycisluju sa na celu objednavku. maximalne tam bude ina tarifa od nejakej hmotnosti nahor ale tu uz prekrocis pri 2 kilach (nemci maju iny tarif na balliky do 2kg, ale thoman ma urcite specialnu tarifu)

radek_p

Re:

Příspěvek od radek_p » 18 zář 2009 00:35

fova píše: - balicek zpet musis poslat na sve naklady, cena baliku do Nemecka je od 500Kc vyse
Budu posílat balík zpět do Thomanna, cca 6kg, cena 5.000 Kč (vrácení zboží, které mi nevyhovuje, tzn. na moje náklady). Jakou přepravní firmu zvolit? Prosím vaše zkušenosti...

(Zatím jsem našel schůdnou cestu jenom u české pošty (cena 700 - 1000 Kč). UPS vyžaduje předání přímo v depu, které je daleko.)

alstonamos

Re: Zkušenosti s Thomann.de

Příspěvek od alstonamos » 07 dub 2016 08:33

Pri objednavani pres Internet musis mit kartu, kterou oni akceptuji (viz jejich web) a u ni mit u sve banky aktivovane internetove platby

Odpovědět