Domácí kino

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
ivansynek

Domácí kino

Příspěvek od ivansynek »

Přestalo fungovat BlueRay domácí kino LG HB405SU. Asi odešla centrální jednotka. Zbyly mi reproduktory a subwoofer. Repro jsou 5x 4 ohmy 66 W (max 132 w), subwoofer 4 ohmy 70 w (max 140 W). Dala by se nahradit pouze centrální jednotka nějakým dostupným zařízením, které lze propojit s TV a připojit zbylé repráky ?
Co potřebuji aby zařízení umělo:
1. K zařízení připojit LCD TV Samsung LEB653 tak, aby zvuk z TV šel přes zařízení do repráků. Propojení přes HDMI nebo přes optický kabel.
2. Aby zařízení mělo mechaniku CD a DVD přehrávání (třeba i Blue Ray, ale to není nutné, nemám totiž žádné BlueRay disky) a aby to hrálo přes repráky a obrázky, filmy a videa aby šly zobrazovat na TV.
3. Aby zařízení mělo FM tuner.
4. Možnost připojit externí gramo.
5. Možnost záznamu z CD, DVD, FM radia a externího gramofonu na USB flash (USB slot).
6. Dálkový ovladač.
Dá se něco takového pořídit ? Ať už nové nebo z bazaru.
Ivan

Pytkin
Moderátor

Re: Domácí kino

Příspěvek od Pytkin »

kup si hocijaky bazarovy receiver a k nemu DVD alebo BD player ..

moznosti cislo 5 - zaznam na USB flashku .. to som este nikde nevidel .. mozno daky receiver daco take ma .. nestretol som sa s tym ..

jazzym

Příspěvek od jazzym »

ivansynek píše:Přestalo fungovat BlueRay domácí kino LG HB405SU....
LG Samsung su uplne spolahlive v tom že prestanu fungovať kratko po zaručnej dobe .. vyhod to von oknom aj s tymi reprakmi 8)
a kup si pioneer panasonic alebo sony..ked už allinone

ivansynek

Příspěvek od ivansynek »

Pytkin píše:kup si hocijaky bazarovy receiver a k nemu DVD alebo BD player ..

moznosti cislo 5 - zaznam na USB flashku .. to som este nikde nevidel .. mozno daky receiver daco take ma .. nestretol som sa s tym ..
Pytkine

Objevil jsem něco, co rozbitý LG nahradí na 120 % . Je to Pioneer MCS-FS131 Blue Ray Disc Surround System, který umí i záznam na USB flash. Je to jediný all-in-one systém, který jsem na netu našel, který umí i zápis na USB. Ten Pioneer má jen 2 repráky a subwoofer, ale to nevadí, jde o poslech v obýváku v paneláku a ty postranní repráky stejně nedolehly nikdy k mému sluchu. No a repráky a subwoofer LG vyhodím oknem, jak mi volakdo radil v jiné odpovědi na tomto fóru. Nebo myslíš, že by měl někdo zájem to za levný peníz koupit ?

No a ještě můžeš mi poradit - optickej kabel na propojení TV Samsung s domácím kinem LG se mi nikdy nepodařilo pořádně domáčknout, vždy to bylo jen na krajíčku, nespolehlivé, konektor vypadával, protože nebyl domáčknutý. Proč to nešlo domáčknout ?

Ivan

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

tak ja som mal v panelaku 5.1 a je to velky rozdiel oproti 2.1 .. to by som netvrdil ze postranne repraky k tebe nepridu .. prave tie vyrabaju ten dojem priestoru a bez nich to neni ono ..

Ale samozrejme, ak to zariadnie splna tvoje poziadavky , treba ist do toho ..
Pozeram popis toho http://www.pioneer.eu/eur/products/42/1 ... /page.html .. a pisu tam ze mozes nahravat z CD a FM radia .. o DVD nepisu nic ..
Ma to aj Internetove radio , co mi v dnesnej dobe pride super ..

opticky kabel kupis uplne v kazdej predajni TV/Hifi .. aj v tescu a podobne .. kedze to je na pevnu instalaciu , je uplne jedno aky to bude .. Preco to neslo v LG domacknut , to neviem .. mozno malo daky vadny konektor .. bezne to tam musi zackavnut .. cistis ze to zaskoci a drzi to pevne ..

Odpovědět