Final cut pro X - nevidí disk (Apple)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Tonysss

Final cut pro X - nevidí disk (Apple)

Příspěvek od Tonysss »

Neřešil jste někdo podobný problém ? po vysunutí SD karty z čtečky, final cut pro x hodil chybovou hlášku a poté přestal mít přístup na 1T interní disk v počítači. Jakoby ztratil práva na ten disk zapisovat a tak s ním odmítá spolupracovat, systémový SSD bezproblémů vidí a může na něm vytvářet projekty, ale projekty z interního datového 1T disku neotevře nezobrazí ani není v nabídce na uložení projektu na tom disku ?
Přeinstalace fcpx nepomohla.
Při spuštění fcpx se názvy projektů i importované události uložené na tom 1T disku zobrazí jakoby prázdné bez obrazu a potom zmiznou jakmile si asi fcpx ošahá že s tím diskem nemůže 100% komunikovat.

Na disk lze jinak uplně běžně zapisovat i číst ,v systému se chová uplně normálně, všechny ostatní aplikace s ním problém nemají.

Pytkin
Moderátor

Re: Final cut pro X - nevidí disk (Apple)

Příspěvek od Pytkin »

skus dat opravit prava .. v disk utility to je ..

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Ano opravit práva jsem zkoušel ale buhužel to nepomohlo, teď už nevím přesně, ale mám dojem že jsem měl u daného oddílu disku to tlačítko "opravit oprávnění na disku" zašedlé a nešlo zmáčknout.

ale našel jsem tohle video:
Moje angličtina je mizerná, ale chápu to správně že stačí přesunout nějakou složku z rootu disku někam do podsložky, se kterou final cut komunikuje ?
Jak budu doma tak vyzkouším.

Naposledy upravil(a) Tonysss dne 15 lis 2013 08:37, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ano .. popisuje tam , ze ked mas na disku folder AVCHD , tak FCPX povazuje ten disk sa flash card a uz z nej neukazuje ine projekty .. cize staci ten AVCHD presunut do ineho foldra .. alebo premenovat by malo stacit ..

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Už vím do prdele jak se to stalo, přesunul jsem totiž do rootu toho 1T interního disku záznam z SD karty v AVCHD formátu ze sony NEX.
Běžně to nedělám, jenom jsem si ho tam nachvilku odložil při kopírování na externí disk.
No a tím si final cut označil ten 1T HDD jako SD kartu (debil jeden) a po fyzickém vysunutí SD karty ze čtečky si v podstatě interně vysunul i ten HDD. Proto nastala ta chybová hláška ve final catu.
I zpětné zasunutí SD karty mi nepomohlo to jsem zkoušel, takže zkusím přesunout ten AVCHD soubor jinam.

Díky moc za pomoc, mám rozděláno pár videoklipů a docela by mě nastralo to stříhat znovu :-)
Naposledy upravil(a) Tonysss dne 15 lis 2013 08:53, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no podla toho videa to bude fungovat .. takze mozes byt kludny .. daj vediet ked prides vecer domov , ci to pomohlo ..

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Hlásím všechno v pořádku, stačilo ten AVCHD soubor odstarnit z rootu disku.
A FCPX opět všechny projekty a Eventy zobrazil.... no to mě poser taková blbost a já se s tím včera stresoval 2 hodiny :x

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jo jo :) .. je dobre to vediet .. aby to cloveka nezaskocilo :)

dik za feedback ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

celkom v pohode ..

Odpovědět