Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od Kermitak » 02 srp 2011 13:32

biscuit píše:edit: u ty druhy, vnimam ty delayem popsany nedostatky spis jako umeleckej zamer (jinak si takovou okatost nelze vysvetlit ;) ). hrozne se mi libi ten svetr vs hlina
Taky to vnimam jako umeleckej zamer ;) Tyhle dogmata, ze prepaly a stredova kompozice jsou spatny neberu, kdyz to ma opodstatneni, klidne at to tam je :] Pro prepaly musi byt dobrej duvod, ale stvou me lidi, co jim vadej jen proto, ze to je proste prepal a hotovo, pritom nekdy jsou prepaly super (nebe, nejakej high key, apod.) Myslim, ze fotka snese vsechno, kdyz to ma smysl.

EXCOM: pekna kocka

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 02 srp 2011 13:36

a nekdy je problem hledat v tom smysl za kazdou cenu :-)
jinak souhlasim a myslim, ze prave tim, ze se ve fotce objevi i nejaka takovahle "zvracenost" muze za urcitejch okolnosti podtrhnout originalitu.. muze to bejt klidne i znouzecnost, ale musi tam mit ten "smysl" :-D

delay

Příspěvek od delay » 02 srp 2011 13:44

biscuit píše:nejde o retus, ale doladeni.. je to jako rict, ze zvuk se nema ekvalizovat ;) tak nejak to vnimam.
samozrejme respekt k tem, co to vezmou a daj to perfektni rovnou, ale ta postprodukce k tomu podle me patri..
btw.: fotky moc hezky excome ;)
Přesně tak, je to jako by jsi nahrál super zpěv, ale nechal vše in natura, přitom lehké zvednutí v oblasti vyšších středů by dodalo lehkost a jiskru... Retuš už vnímám jako třeba střihání a auto-tune atd, kde už hýbeš s kompozicí a umažeš třeba kus větve po straně, protože ruší. V tvém případě by stačilo přidat jen kontrast, vyvážit bílou, fakt je to trochu škoda a koukám, že ti to lidi psali už tam... :)

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 02 srp 2011 13:50

no jemnej orez bych k autotune neprirovnaval.. kdyz to jde, snazim se zaber udelat malinko vetsi a s orezem a narovnanim pocitam.. neudrzim fotak casto uplne rovne (bohuzel jsem patak, nebo co :-) ).. navic fotim v rawu, abych pak mel hodne moznosti si s fotkou pohrat. jako vyhodu beru i to, ze si muzu delat "remixy".. a taky me ta postprodukce bavi stejne jako foceni. navic mam rad i triky (pardon, vim ze je ctvrta dnes :-) )
Obrázek

delay

Příspěvek od delay » 02 srp 2011 13:52

Kermitak píše:yhle dogmata, ze prepaly a stredova kompozice jsou spatny neberu, kdyz to ma opodstatneni, klidne at to tam je :] Pro prepaly musi byt dobrej duvod, ale stvou me lidi, co jim vadej jen proto, ze to je proste prepal a hotovo, pritom nekdy jsou prepaly super (nebe, nejakej high key, apod.) Myslim, ze fotka snese vsechno, kdyz to ma smysl.
To máš asi pravdu, na nebi mi to až tak nevadí, vím že fotit protisvětlo je dost umění...

delay

Příspěvek od delay » 02 srp 2011 13:57

biscuit píše:no jemnej orez bych k autotune neprirovnaval.. kdyz to jde, snazim se zaber udelat malinko vetsi a s orezem a narovnanim pocitam.. neudrzim fotak casto uplne rovne (bohuzel jsem patak, nebo co :-) ).. navic fotim v rawu, abych pak mel hodne moznosti si s fotkou pohrat. jako vyhodu beru i to, ze si muzu delat "remixy".. a taky me ta postprodukce bavi stejne jako foceni.
Dělám to vlastně stejně, akorát spíš někdy počítám s 1:1 formátem, kterej mám hodně rád a bohužel - tohle je jedna z věcí, která mi třeba u foťáku chybí, tedy abych měl živý náhled 1:1, potažmo třeba vidět B&W ikdyž fotím do barvy a počítám s převedením až dodatečně (viz tvoje fotka). Stačila by i pitomá grafická mřížka do toho rozměru. Jinak i souhlas s tím, že si to znova užívám při tý postprodukci, je to fakt zábava a relax...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 srp 2011 14:12

Fotku beru jako umelecky dilo a tak proti postprodukci, zvlast pokud je pouzita jako dalsi vyjadrovaci prostredek, nic nemam. Vsak i stari mistri co fotili na film nebo desky delali postprodukci (kolorovani, vicenasobnej nebo castecnej osvit ve fotokomore, kolaze, ...), photoshop je jen jina forma tehoz imho. Samozrejme je spatny, kdyz nekdo neni schopen vyfotit jedinou fotku spravne a PS pouziva jen k oprave svych chyb u kazdy fotky. No, snad to moc nerozmelnuju, jen mi prijde dobry si pokecat i o tomhle... ;]

delay

Příspěvek od delay » 02 srp 2011 14:21

Kermitak píše:Fotku beru jako umelecky dilo a tak proti postprodukci, zvlast pokud je pouzita jako dalsi vyjadrovaci prostredek, nic nemam. Vsak i stari mistri co fotili na film nebo desky delali postprodukci (kolorovani, vicenasobnej nebo castecnej osvit ve fotokomore, kolaze, ...), photoshop je jen jina forma tehoz imho. Samozrejme je spatny, kdyz nekdo neni schopen vyfotit jedinou fotku spravne a PS pouziva jen k oprave svych chyb u kazdy fotky. No, snad to moc nerozmelnuju, jen mi prijde dobry si pokecat i o tomhle... ;]
Já souhlasím, mě focení začalo bavit asi dva roky zpátky, ale vlastně až do teď jsem neměl nic jinýho než Corel (ve kterým jsem nucenej pracovat díky blbý firemní tradici) a do něj neexistujou žádný foto-pluginy vyjma velku pěknýho balíku KPT, kterej má ale nepochopitelnej FX náhled jen 400 pix. Teď jsem ale u vytržení z Lightroomu, protože to je fakticky skvělej soft. Hlavně ta nedestruktivnost a to ze se blba JPEG muze chovat jako RAW --- výborný!

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 02 srp 2011 14:38

to byl spis takovy pokus z nudy (a v leze navic...)
Přílohy
P7090221.JPG
P7090221.JPG (60.49 KiB) Zobrazeno 285 x
Naposledy upravil(a) hombrefeo dne 02 srp 2011 14:45, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 srp 2011 14:41

cez viked som mi tato kocka skoro do ruky skocila ked som trhal burinu na zahrade :)

https://plus.google.com/photos/10123036 ... 4779517201
Obrázek
fotene iPhone4, ziadna dodatocna uprava :-) mozno pre skusenejsich fotografov smiesne ale mna ta fotka velmi potesila :)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 02 srp 2011 14:58

pekné téma.. najviac sa mi zatial lúbi fotka od hombrefeo, taká klasika s pekne chytením svetlom..
tak dám aj ja niečo.. je to z jednej hodne starej kolekcie "Kolaje v duši"..

Obrázek
.
Obrázek
.
Obrázek

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 srp 2011 15:20

delay: Lightroom je skvelej, pouzivam ho taky hlavne jako organizer fotek (mam ho radsi nez Bridge) s tim, ze v nem delam zakladni doladeni a pokud je treba neco slozitejsiho, otevru si fotku v PS. Ani ne kvuli tomu, ze by to v LR neslo udelat (zadny zazraky v PS stejne neumim, jsem zacatecnik ;), ale protoze v LR na rozdil od PS stale neni implementovana GPU akcelerace (nebo uz jo?), takze nektery operace jsou nechutne pomaly...

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 02 srp 2011 15:25

reaktoplazmar: ta druha a treti, nebejt tam toho manika, by se mi libily.. hezkej industrial, hezky linie, hlavne u ty treti. ale ten clovek je tam pro me nad plan :-( mam to tak casto, nejaka postava na fotce mi zkazi atmosferu /dojem. ale kupodivu je to nekdy i naopak.. ale to neni tenhle pripad.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 02 srp 2011 15:31

No vida! Ja mam svou starou galerii zde http://wohmatak.deviantart.com/
Par novejsich veci tady http://blog.zahrobi.net/ , ale nemel jsem na to tehdy moc cas (bakalarka, statnice, ...)
Nicmene ted jsem poridil par zajimavych starych objektivu a mam chut fotit, tak to asi opet bude pribyvat :) Rad fotim na stary manualni objektivy, maji unikatni podani barev, ktery nova produkce neumi (rozhodne ne v te cenove relaci, kde se pohybuju :D). Navic mam pak z toho pocit, ze se jeste dalsim zpusobem podilim na vytvareni te fotky, kdyz za me neostri nejakej automat.

ad post-produkce: Osobne mam rad, kdyz se tech zasahu dela minimum. Ja v 95% pripadu delam pouze zakladni upravy jeste v RAWu (expozice, kontrast, jas) a pak v gimpu upravim Levels a pridam ramecek. U BW fotek pochopitelne jeste prevedu do cernobila.
HDR fotky me nikdy nebavily, je to hrozna kycarina.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 srp 2011 15:43

reaktoplazmar: super, me se libi vsechny tri, ale ta druha je nejvetsi haluz:)
A ty excomovy se mi hodne libi. Nicmene s postprodukci to vnimam podobne jako uz vuku - proc ne:) Jinak ja vsechno fotim ta starej digital Kodak DX7590, bohuzel to ma jen jpeg, takze z toho leze pousta sumu, zadnej detail, zadna hloubka, uz me to zacalo stvat, tak uz skoro nefotim, resp. uz jen tak dokumentacne z dovoleny:)

a tady teda taky jedna detska:)
u liby 2009 009.jpg
u liby 2009 009.jpg (328.62 KiB) Zobrazeno 259 x

Odpovědět