LEVNY tablet pro 6-7 lete dite

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
biscuit

Re: LEVNY tablet pro 6-7 lete dite

Příspěvek od biscuit »

muze to bejt fajn, akorat ten hacek mi prijde teda extra hnusnej :-) ale pro dite...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

no nahodou.. das na to kratku retiazku, skobou to decku pripnes na opasok alebo lepsie na krk - a aspon to neroztrepe o zem ked mu to vypadne z ruk :-D prakticke :-D :-D

zase vyhoda toho iPodu je jeho velkost takze sa da sekundovym lepidlom prilepit decku na dlan a tiez mu nevypadne uz .. taky podomacky vyrobeny kyborg :mrgreen:

bassline

Příspěvek od bassline »

Stan píše:Kup jim mičudu a vem je do Disneylandu to si užijou a určitě na to nezapomenou přinejmenším 2 roky (více než životnost levného tabletu) navíc nebudou mít hned od malinka návyk vysedávat u compu a čumět na západ slunce na You Tube. :)
Presne, vyborne napisane :)

Biscuit: co tomu decku prinesie tablet do zivota ?

Kup mu radsej nejaku normalnu vec aby sa integroval do realneho zivota. Mic, kolo, clun, skate, basketbalovy kos, proste hocico co rozvija detske schopnosti existovat v realnom svete :)

Pokial ten tablet kupujes za ucelom ze na tom bude robit nieco specificke a tvorive tak OK. Ale pokial to je len o tom ako napisal STAN, ze bude cumiet na zapad slnka cez youtube a bavit sa so svojimi rovesnikmi cez FB, tak to je skaza. Pretoze integracia do realneho sveta bude o to tazsia, ked bude vidiet ake jednoduche je zapojit sa do virtualneho zivota bez akejkolvek namahy...A rovnovaha medzi virtualnym zivotom a skutocnym svetom je dost krehka zalezitost najme pokial decko neciti potrebu samo sa integrovat v realnom zivote, alebo pokial to rodicia zanedbavaju...
Naposledy upravil(a) bassline dne 05 zář 2013 18:09, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

podla mna tento nazor je kompletne uplne mimo .. tablet je taka ista hracka ako hocico ine - koze chcem ta vidiet ked si mal 6 rokov a tuzil po nejakej hracke, napriklad nejakej stavebnici, nejakej pistoli alebo neviem po com inom - co by si povedal na nazor ze "hracku nedostanes, chod behat po vonku s loptou)

fakt ze takyto nazor by som cakal u 80rocneho stareho zaprdeneho dedka ale u mladeho cloveka ma trosku uviduje..

A to uz nehovorim o tom ze okrem toho ze to je hracka, existuje hromada aplikacii ktore deti ucia, rozvijaju .. fakt ze tento nazor to uz je uplny ..nahodou ked sa to decku spravne vysvetli a je vedene spravnym sposobom tak takato hracka ho moze velmi obohatit vo vyvoji ..

a tiez 'milujem' to zatracovanie internetovej komunikacie (facebook, chat, ...) ako niecoho pomaly skodliveho - medzi nami nebyt IRC (v dobach ked este Zuckerberg chodil vystrety s kacerom popod postel) tak by som dnes nemal manzelku tu ktoru mam .. takze ..

Obrázek

bassline

Příspěvek od bassline »

Pozor, asi si to zle pochopil. Necital si poriadne.

Samozrejem hracky su fajn. Ak tablet berieme ako samostatnu hracku (aplikacie, hry) ktora nema virtualny socialny aspekt tak je to samozrejme OK.

Ja hovorim o socialnych sietach na internete a s tym spojeny virtualny zivot. Velmi lahko sa ta hranica kedy je to prinosne a kedy to uz len cloveka degraduje prekracuje. A najme u deti ktore si to neuvedomuju a su vo vyvine.

EDIT:

Irc a Facebook to je diametralne nieco odlisne...ako to mozes hadzat do jedneho vreca :) Ty nevidis aky zaber ma FB a aky mal Irc ?
Naposledy upravil(a) bassline dne 05 zář 2013 18:12, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jaky socialni site, to dite jeste neumi pismenka :shock:
navic mam dojem, ze moc do styku se soucasnymi detmi neprijdes... jinak bys vedel, ze to co si prednesl je sice hezke, ale mimo misu. svet je jinde, nez bychom mozna chteli, ale nic s tim neudelame. a tyhle snahy deti "uchranit" je prave v dusledku muzou asocializovat, protoze je jejich vrstevnici budou hur prijimat. navic i to maly dite ma nejaky tuzby, tak proc jit proti nim, kdyz ja mam uplne podobny smysleni... a to, jak s technologii bude zachazet je dano jen jeho mysli, vychovou a vlivem - to je daleko dulezitejsi, nez tablet ano ci ne. kolo, mice atd. samozrejme ma a na telesny rozvoj se u nej dba stejne jako na dusevni.
Naposledy upravil(a) biscuit dne 05 zář 2013 18:13, celkem upraveno 1 x.

bassline

Příspěvek od bassline »

Ale brzo sa ich nauci :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

biscuit píše:. jinak bys vedel, ze to co si prednesl je sice hezke, ale mimo misu. svet je jinde, nez bychom mozna chteli, ale nic s tim neudelame. a tyhle snahy deti "uchranit" je prave v dusledku muzou asocializovat, protoze je jejich vrstevnici budou hur prijimat.
tak tak, presne .. ja to vidim na synovcovi, jednak sadam na rit z toho ako su dnesne deti genialne v porovnani s nami ked sme mali tolko rokov, ako rychlo sa ucia aj hodne zlozite veci, pracovat s technikou - niekedy az krutim hlavou co vsetko hravo chape zvlada ... moznosti ludskeho mozgu v procese vyvoja su fakt uzasne, zaujimalo by ma kde su hranice .. ci vobec nejake su :)

bassline: ubezpecujem ta ze rozdiel medzi irc a facebookom mi je jasny - konretne najma ten ze pri irc je naprosta anonymita takze ani netusis kto je na druhej strane (cize pre deti ovela nebezpecnejsie) v porovnani s facebookom co je defakto komunikacny na stroj na spojenie s ludmi ktorych poznas aj v realnom zivote ... tiez pre rodica je to VYBORNY nastroj na monitorovanie aktivit svojho decka :-D :-D :-D

bassline

Příspěvek od bassline »

biscuit píše:svet je jinde, nez bychom mozna chteli, ale nic s tim neudelame. a tyhle snahy deti "uchranit" je prave v dusledku muzou asocializovat, protoze je jejich vrstevnici budou hur prijimat.
To mi je samozrejme jasne :) A preto si myslim ze dnes to maju rodicia kurevsky tazke.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ja si naopak myslim ze dnes to maju lahsie ako kedysi.. lepsie vedia mat pod kontrolou kde dieta je, s kym a co robi, ake su jeho zaujmy - aj vdaka tomu facebooku alebo napriklad vdaka mobilnym telefonom ..

ked si spominam co za veci som vystrajal ked som bol maly .. kolko krat som mohol skoncit vonku zmrzaceny alebo mrtvy ked sme lozili po skalach velkych alebo plavali v rozvodnenom potoku.. alebo bez prstov ked sme podomacky vyrabali vybusniny, alebo popaleny... alebo ako som domom prisiel o 11tej vecer pricom som mal byt doma o 7dmej - a nasi nemali ani sancu nejak zistit kde som, to dneska rodic decku zatelefonuje "uz nech si doma lebo bude vyprask :-))" .. alebo ani volat nemusi, staci na Fcbk na wall napisat "migaj domov lebo ti zmalujem zadok" .. hehe

to dnesne deti su take krotkejsie, uz nerobia az take extremne vylomeniny ako sme robili mi.. a ked mi rozpraval svokor co robili oni ked bol mali tak to uz sa len za hlavu chytam, chvalabohu ze dnesne deti radsej sedia u toho pocitaca/tabletu :-)))))

ono netreba lamentovat stylom dochodcov "to za nasej mladi bolo vsetko lepsie" - treba sa prisposobit situacii, novym okolnostiam, a vytazit z nich maximum.. hovori sa tomu evolucia a vdaka tomu dnes nezijeme stale v jaskyniach a nezivime sa lovom mamutov :-D

bassline

Příspěvek od bassline »

dendy píše:ja si naopak myslim ze dnes to maju lahsie ako kedysi.. lepsie vedia mat pod kontrolou kde dieta je, s kym a co robi, ake su jeho zaujmy - aj vdaka tomu facebooku alebo napriklad vdaka mobilnym telefonom ..
Lenze tymto sa prave ludia navzajom vzdaluju :)

Myslis ze je prinosnejsie ak rodic zistuje na FB s kym sa jeho decko stretava, co robi a kde chodi ? Namiesto toho aby sa o tychto veciach pravidelne rozpraval priamo s dietatom osobne ? Ak rodic spoznava svoje dieta cez FB, tak to je dost smutne...

bassline

Příspěvek od bassline »

Ale chapem ako to asi myslis...ze proste nezanedbavat osobnu komunikaciu a FB vyuzivat ako bonus, ak osobna komunikacia zlyha :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

bassline: jasne ze je tahle doba zvracena a prestavaji platit nektere stare zvyklosti a vznikaji nove... ale tak to asi bylo vzdy. dulezite je ty veci prijimat, chapat a nenechat je s nami manipulovat.. naucit se to musi i to dite. a jsem presvedcenej, ze kdyz ma kolem rozumny lidi, kteri mu vysvetli o cem veci jsou, ze je pochopi. a taky myslim, ze cim mensi, tim lepsi. deti maj totiz takovou fantastickou vlastnost, urcite si to z detstvi pamatujes, ze od urcityho veku uz pro ne neni moc cool poslouchat rady a nazory rodicu. castecne si myslim, ze je to i tim, ze rodice ztratej kontakt s dobou a dite jim utece do jinych sfer. ale stat se to asi muze i sebelepsim rodicum, takze kout zelezo, dokud je zhave a tvarne ;)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

moj 7-ročný syn to berie všetko uplne samozrejme, tablety, telefony, internet, YT, google, hry, proste nove technologie.. nepríde mu to ako nič extra, zvláda to všetko lavou zadnou uplne intuitívne.. ked som mu daval jeho prvý telefon tak jeho prvá otázka bola či si ho musí zobrat ? nechcel ho.. druhá otázka bola či donho može aspon nainštalovat hry.. skoro všetci jeho kamoši už majú FB, ked som mu ukázal o čo sa jedná tak hned odmietol.. čo sa týka videohier tak to ho musím trošku držat na uzde, ale nijak to neovplyvnuje to ako ho bavia normálne hry (pohybove etc..).. podla mna si v prvom rade treba dávat tú námahu a veci detom riadne vysvetlovat, nie len zakazovat a prikazovat..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Nevim cemu se divite. Ja mel taky jako dite uplne jiny znalosti, zajmy i dovednosti nez muj tata.
Muj tata si zapisoval sportovni vysledky do sesitu, cetl knizky a poslouchal rozhlasovy hry, ja dostal v 5 tride (v 1991) PC XT, v 17-ti saxofon a v 19-ti sampler AKAI S2000..:D. Tohle byly tri klicove veci v mem zivote na ktery jsem si nikdy nemohl vydelat, pro meho tatu naprosto neuchopitelna zalezitost a presto mi je dopral...... a diky temhle vecem jsem nasel uplatneni v zivote.

Kdybych dostal mic nebo zajezd do disneylandu, kdo vi co by ze me bylo..:D

Tata pri me vychove ctil, ze pokud je cokoliv na rozvoj osobnosti, dovednosti, tak na to vzdycky penize pustil at to stalo co to stalo..

V tomto pristupu budu u svych deti rozhodne pokracovat.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět