problem s nacitanim webovych stranek

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
biscuit

problem s nacitanim webovych stranek

Příspěvek od biscuit »

priznam se, uz nevim.. na mem pc se mi nezobrazuji dve webove stranky, o kterych vim. jedna z nich je http://www.sportovnivozy.cz

- kdyz pripojim k routeru jiny pocitac, stranky se nactou
- vypinal jsem firewall i antivir (outpost, bitdefender) nepomohlo - bitdefender teda nejde shodit, ale jdou povypinat vsechny mozne typy ochran
- windows firewall vypnuty
- boot do nouzoveho rezimu se siti - beze zmeny
- soubor hosts - cisty (bez zaznamu problemovych serveru)
- vyzkouseny tri ruzne browsery - porad stejne - stranka se stale nacita, 404 to nevyhodi
- zadny jiny software, ktery by mel neco blokovat v pocitaci nemam - nebo o nem nevim, kazdopadne v nouzovem rezimu by snad nenabehl

napada vas neco? diky za pripadny postrehy... (os win7 64)

TTT31

Re: problem s nacitanim webovych stranek

Příspěvek od TTT31 »

Tak na rychlo mě napadá, že jsem kdysi řešil podobný problém a řešením bylo přenastavení hodnoty MTU (Maximum Transmission Unit) v Routeru ... Nechtělo mi to číst na některých PC maily, načítat některé stránky atd... Tak zkus. Myslím, že alternativy jsou 1500, 1460 a 1420 teď tam mám 1500 a vše fičí jak má...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Prvni krok - resolvuje se ten hostname?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nevim co znamena resolvovat :oops:
neuveritelny - zmenil jsem mtu na routeru z 1500 na 1460 a voila.. dekuju, ale dokazal by mi to nekdo vysvetlit?

TTT31

Příspěvek od TTT31 »

není zač :wink:
Máš ADLS? Jestli jo, tak tam se používá PPPoE protokol , který zapouzdřuje PPP rámce do ethernetových rámců. To zapouzdření má 8smi bajtovou hlavičku, tedy při navázání takového spojení je MTU jenom 1500 - 8 = 1492 ( 1500 má standartní ethernetové spojení)tzn. pro PPPoE(adsl) je potřeba mít MTU menší rovno 1492. Jak je to špatně nastavené, tak se ten datový tok sem tam špatně segmentuje a to může dělat neplechu ( nejsem síťař, takže to ber jako vysvětlení od lajka :) )...

Jo a mi to teď fičí na 1500 dobře, protože jsem přestal používat ADSL. Předtím jsem to musel mít taky na 1460 .

biscuit

Příspěvek od biscuit »

uz nekolik dlouhych let, mam stejne pripojeni (kabel). stejnej router pouzivam taky uz par let, s porad stejnym setupem. pc je sice novejsi, ale na mtu 1500 mi to chodilo do predminulyho tejdne v pohode. na jinejch pocitacich doma i na androidu treba, se inkriminovany weby nacitaji uplne normalne i pri nastaveni routeru na 1500. problem musi bejt nekde v pc, i kdyz pomohlo prenastaveni mtu. tomu prave nerozumim.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ono obecně - většina stránek českých prodejců aut je dost příšerná ... před pár dny jsme hledali nějaké vhodné malé auto pro maminku a to je strašný opruz. Většina značek se na stránkách předhání v nesmyslných podivnostech, animacích, flashích atd. - výsledek je pomalý, nepřehledný ráboby efektní zmatek - a najít potřebné základní informace je často skoro nemožné a frustrující ... Třeba domovská stránka Nissanu - na její otevření aby si člověk vzal dovolenou ... http://www.nissan.cz/?cid=brandsCZ_csBR ... czpsszm001 U jiných značek to není o moc lepší ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Mame holt moderni dobu ;)
BTW ten Nissan se mi nacita tri vteriny, to snad neni takovej problem ne? ;]

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Zajímavé, když jsme byli na Moravě, tak se to nenačetlo vůbec (zkoušeli jsme asi 3x) a tady na mém 20 MB internetu to ted ještě po minutě načítalo flash v menu i fotografiích ... tak nevím ...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Ivo píše: http://www.nissan.cz/?cid=brandsCZ_csBR ... czpsszm001 U jiných značek to není o moc lepší ...
absolutni silenost! :] nastesti uz je era 'flashy' flashu snad za nama.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak jsem si toho Nissana schválně ještě jednou ted otevřel: úvodní kolečko na prázdné stránce 13 vteřin, nehybná červená linka 15 vteřin, načítání 10 vteřin, konečně se objeví nějaké fotky a menu, kliknu na Kontakt - dalších 13 vteřin se tam načítací kolečko a celkově skoro po minutě se konečně věci načtou ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

za 4 sec sa mi to otvorilo kompletne ..

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

tak to mas dobry net potom Pytkin.. ja som teraz to dal z prace a asi 20 sekund kym to cele vybalilo

feki

Příspěvek od feki »

Shockwave Flash plugin selhal ?
Taky se mi to stalo, našel jsem opravu: http://www.howtogeek.com/103292/how-to- ... le-chrome/
Bohužel nejdou mi na chrome žádná videa ve fullscrean, má někdo radu ?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

pouzivat jinej browser ;)

Odpovědět