VUTBR - Audioinženýrství

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Tarquam

VUTBR - Audioinženýrství

Příspěvek od Tarquam »

Zdravíčoko :) zajímalo by mě, jestli se tu někdo chystá na tenhle nově otvíranej obor? Byl jsem na dni otevřených dveří a musim říct že se tam fakt těšim :)) Jen doufám že mě přijmou

Stan

Re: VUTBR - Audioinženýrství

Příspěvek od Stan »

Vypadá to zajímavě. Hlavě jde o to kolik tam bude praxe a kdo ji bude učit a zda budou pozýváni známí mixing engineers na přednášky.
Vidím tam spoustu teorie a historie ale praxe pomálu. Audio je samozřejmě především o fyzice a matematice, ale také a to především o praxi. Venku je to taky na 2 roky ale struktura je úplně odlišná. Tady je link na jeden příklad http://www.londonschoolofsound.co.uk/co ... e-courses/
Jak vidíš jde také o teorii a praxi, ale zaměřenou na hudební průmysl. Je sice hezké že budeš znát elektroniku, fyziku a historii ale to ti neřekne nic o tom jak nahrávat, mixovat, nic o produkci nic o live a studio nahrávání, ect.
Ale konečně se ledy hýbou a něco se v Čechách děje ohledně tohoto oboru i když tento mi příjde až moc akademický.
Držím palce ať ti to vyjde

Tarquam

Příspěvek od Tarquam »

Tak ono je to tak nějak více oborů v jednom. Elektrotechnika, hudební nauka a pak samotné audioinženýrství. Ono kdyby se to týkalo jen hudební režie, tak by ti absolventi asi moc uplatnění nenašli, protože kdo zvukaře hledá, ten už ho i má. Myslim že o tohle "řemeslo" nouze není. Spíš tam jde o ten rozbor skladeb a vůbec aby ten člověk co odtamtud vyleze tak aby byl trochu vzdělanej, když už bude mít ten vysokoškolskej titul :wink:

Stan

Příspěvek od Stan »

JJ v pohodě ja jen reagoval na audio inženýrství jako celek, a na to že se něco konečně děje. Ale jak vidíš v tom kursu tak to není jen o nahrávání ale o hudební produkci jako takové a vším co s tím souvisí. A jak si můžeš přečíst v možnostech profesionálního využití získaných zkušeností, je tu široká škála uplatnění. Sound desing, reklama, game sound, divadlo, televize, producenství, A&R atd. na co si jen vzpomeneš Tuto školu jsem uvedl jako příklad. Smozřejmě je tu spousta dalších škol (např. Berklee) kde můžeš studovat jakékoliv další zaměření. Získané diplomy na obou uvedených školách mají přinejmenším stejnou váhu jako vysokoškolský titul. Na druhou stranu tyto školy nejsou nejlevnější a tak možnost studia tohoto oboru v češtině je dobrým začátkem. :)

PEACE

Odpovědět