Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
SMM
Příspěvky: 305
Registrován: 20 bře 2012 18:15

Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od SMM »

Zjistil jsem, že po Drop-Outu musím restartovat Sonar. Jak mohu zachránit neuložená data? Objevuje se mi zhruba asi toto hlášení: "V PROGRAMU CAKEWALK SONAR X1 DOŠLO K CHYBĚ A JE TŘEBA HO RESTARTOVAT! CHCETE ODESLAT ZPRÁVU O CHYBÁCH?". Snad tu nemíchám hrušky s jabkama... :?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od Pytkin »

co si vlastne predstavujes pod pojmom drop-out ?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Pytkin píše:co si vlastne predstavujes pod pojmom drop-out ?
crash? ;]

casty incremental save..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od Pytkin »

tak tu sa asi rozchadzame vo vnimani sveta ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

predpokladam, ze je to nejaky crash v souvislosti se ztratou syncu nebo s pretizenim CPU a preruseni streamu.

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od tomy45 »

petr.sadek píše:Zjistil jsem, že po Drop-Outu musím restartovat Sonar. Jak mohu zachránit neuložená data? Objevuje se mi zhruba asi toto hlášení: "V PROGRAMU CAKEWALK SONAR X1 DOŠLO K CHYBĚ A JE TŘEBA HO RESTARTOVAT! CHCETE ODESLAT ZPRÁVU O CHYBÁCH?". Snad tu nemíchám hrušky s jabkama... :?
To zalezi od viacero veci, napr. typ OS, nastavenie Cakewalk ako casto pocas normalneho chodu uklada projekt ako temp, atd. Ak Cakewalk nema autosave, tak sa proste musis naucit save-ovat castejsie nez obvykle ;) ine nic nepomoze. Pokial ti bezi Cakewalk na Win 7 myslim, ze tam existuje lepsi sposob ako zachranit tzv. temp data pred drop-outom. Ak mas Win XP, au... tak to padne secko. Tento drop-out ti moze sposobovat milion veci, od pretazenia CPU ako pisal Brooklyn az po nejaky plugin co nema rad Cakewalk alebo naopak alebo bug Cakewalku...

Napisal si malo info, z coho mozno vydedukovat rovnako obsirnu odpoved ako bola aj otazka. Ak sa mam vyjadrit cisto len k tejto otazka, bez blizsej specifikacie, tak s tym datami sa rozluc...

SMM
Příspěvky: 305
Registrován: 20 bře 2012 18:15

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od SMM »

U mne došlo k Drop-Outu, když jsem pustil skladbu tlačítkem PLAY a během přehrávání jsem měnil hodnotu tempa.

Guli
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009 15:50

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od Guli »

cakewalk má autosave, dá sa nastaviť,že po koľkých zmenách sa uložia dáta.

langys
Příspěvky: 36
Registrován: 05 črc 2012 22:57

Re: Chci zachránit data při Drop-Out. Jak na to?

Příspěvek od langys »

No podle toho jak je popisován úvodní problém - tak došlo ke klasickému "spadnutí/crash" programu, kterému shodou okolností předcházel "drop out"
Pokud jde o data, ty by se eventuelně dali vytáhnout z Temp adresáře. Lepší varianta je samozřejmě zmíněný Autosave - (preference - file - advanced) kde jde nastavit automatické ukládání jak po minutách, tak i po počtu provedených úkonů).

Někdy dokonce Sonar sám při "pádu" nabídne uložení aktuálního projektu. Záleží víceméně na příčině pádu. Pokud k němu dojde v důsledku nějaké anomálie, neměl by být problém, nicméně pokud pád způsobí nějaká plugina, může dojít k situaci, kdy Sonar nechce byť uložený projekt znovu načíst. Zde je třeba použít tvz. Save Mode - kdy při spuštění projektu podržíte klávesu SHIFT a postupně potvrzujete, které pluginy chcete načíst a které ne - tedy metodou pokus omyl vyeliminujete "škodnou" :) Na závěř bych důrazně doporučil u jakékoli verze Sonaru nainstalovat všechny dostupné updaty, neboť u jedné verze a ted nevím přesně jestli to byla 8 nebo 7 např. způsoboval pád programu Eq z balíku dodaváných plugin :)

Odpovědět