MIDI a virtual synth problém

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

MIDI a virtual synth problém

Příspěvek od Greyhound90 »

Dobrý den,
mám následující problém:
Mám jednu MIDI stopu a druhou audio, na ní nastaven virtuální synth. Když zapnu nahrávání MIDI do MIDI stopy jde signál, klávesy zní zvukem synťáku, ALE jakmile zastavím nahrávání a snažím se hrát na klávesy, signál do MIDI stopy sice jde, což je vidět na decibelometru, ale klávesy vůbec nezní. Jakmile spustím přehrávání již nahrané stopy, tak klávesy začnou opět znít když na ně souběžně s přehráváním hraju.
Korg M50 propojen skrz USB kabel jako MIDI do notebooku, externí zvukovka Scarlett 2i2 – s ní je Korg propojen stereo kabelem a zvukovka pak propojena přes USB do notebooku. Používán Sonar X1. Audio stopu s virtuálním synthem mám nastavenou na: input stereo line Focusritte, out Focusrite USB. MIDI stopu na input: KORG, output: virtual synth. Na KORGu Local keyboard off. V Sonaru pak v preferencích input a output v sekci MIDI nastaven na KORG.

A ještě jedna nepříjemná maličkost: pokud přehrávám MIDI stopu, kde je pasáž s douhými tóny, např. smyčce a v polovině ji přeruším, při dalším spuštění ta stopa pořád zní a nejde zvuk zastavit, jen zavřít a pak znovu otevřít soubor. Zkoušel jsem to zastavit stisknutím klávesy, což tady kdysi někdo radil ale nepomohlo to.
Mužete prosím poradit??

ADMIN : Presunute do spravnej sekcie ..

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: MIDI a virtual synth problém

Příspěvek od pavlii »

K první věci: může to být nastaveným stylem monitoringu "Tape Machine", čili monitorovat se stopa bude jen při přehrávání nebo nahrávání. V režimu Stop nikoli. SONAR by to mohl umět přenastavit někde - tady už neporadím (Cubase to má někde v Preferencích, takže zde zkus Options nebo tak nějak).

Ke druhé věci: asi by to chtělo (opět nějakou předvolbou) nastavit vysílání resetovacího povelu MIDI při zastavení přehrávání (něco jako "Reset on Stop"). Evidentně se synth nesrovná s "utržením" datového toku a pak to takhle dopadá.

P.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: MIDI a virtual synth problém

Příspěvek od Greyhound90 »

Jojo, v preferencích Disable Input Monitoring During Playback musí být v pozici "off".
A ten druhý problém řeší konfigurece VST plug-inu, v preferencích předvolba "Always suspend on stop".
pavlii: Díky za radu ! :-)

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: MIDI a virtual synth problém

Příspěvek od pavlii »

NZ :-)

P.

Odpovědět