ovládání X1 versus předchozí verze (...6,7,8)

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
langys

ovládání X1 versus předchozí verze (...6,7,8)

Příspěvek od langys » 18 srp 2012 23:27

Při editaci midi v piano rollu sem byl zvyklej používat v předchozím enginu (nařp verze 7.8) kláv. zkratky "D" draw, "E" erase. V X1 sem nepřišel na to jak těmto ukonům klávesové zkratky přiřadit, což dost zdržuje :(

Nevím jaké jsou vaše zkušenosti, ale i přesto, že mám zaplou funkci "snap to grid" tak ne vždy při přesunech clipu funguje tak jak má :( Taky třeba v případě střihu, při využití funkce "Split" to sem tam uhne o 1 až 4 ticky. Tam je to sice vidět hned v dialogovém okně, takže se to dá hned opravit, ale v případě přesunu klipu aby člověk neustále přes "Inspector" kontroloval zda to někde neuhlo...

Obecně mi přijde starší engine pro editaci audia a midi jednoduší a efektivnější.

Kelley

Re: ovládání X1 versus předchozí verze (...6,7,8)

Příspěvek od Kelley » 19 srp 2012 21:53

Ahoj,
nojo, je fakt že třeba ty "kuličky" ve verzi 3, kdy se ještě Sonar nejmenoval Sonar, ale jen Cakewalk, byly geniálně jednoduché a taky se mi po nich docela stýská...
Jen plácnu pár nápadů, co mě tak bez ladu a skladu přišly na mysl: Ta původní sekvence, kterou kopíruješ, určitě začíná přesně na measure ? Bacha na "Snap By" vs. "Snap To", pokud takt nezačíná přesně na dobu, je třeba nastavit "Snap by Value"... A zkus v Edit - Preferences - Snap and Nudge nastavit Magnetic Strength na "High"... Třeba to pomůže.
Naposledy upravil(a) Kelley dne 20 srp 2012 11:42, celkem upraveno 1 x.

vasek

Příspěvek od vasek » 20 srp 2012 11:38

Já jsem nejdřív na nový ovládání v piano rollu nadával, ale je dobrý! Je to fakt dobře vymyšlený, bez nutnosti přepínat módy může člověk notu psát, přesouvat i mazat a měnit velocity. Záleží jen, jaký tlačítko myši se zmáčkne. S čím ještě bojuju, je celkový layout projektu. Přijde mi, že je to vyvinutý pro velký monitory a na 17" je to takový divný - nic se tam nevleze a pokud se nechá jen třeba Track view + Inspector, tak není vše po ruce.
X1 je dost revoluční v ovládání oproti pomalýmu vývoji předchozích verzí, ale zatím mám pocit, že jak to člověk stráví, tak se pracuje dobře.
Jediná věc, kterou absolutně nechápu, je proč okopírovali hnusnou šeď od Cubase a nenechali to pěkně barevný jako to bylo v Sonaru 2. To byl nejlepší a nejpřehlednější interface. Od tý doby to jen šedne a X1 je mi na pohled vyloženě nepěkná.
Zdravím Sonaristy a prosím nezakládejte pořád nový témata k Sonaru X1, už jich tady pár je.

Miki

Příspěvek od Miki » 16 led 2013 09:12

ahoj,
asi nejlepší budou 2 monitory ale větší. Zrovinka to taky řeším. čau M
Voxtet, vocal group
www.voxtet.cz

Odpovědět