SONAR 8 na WIN 8 není slyšet?

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
Mikael-1

SONAR 8 na WIN 8 není slyšet?

Příspěvek od Mikael-1 » 18 dub 2013 19:55

Zdravím všechny,
můžete mi poradit proč není slyšet skladba na SONARU 8, který jsem právě instaloval na noťas HP 650 kde je WIN 8?
Je to špatným nastavením nebo je to nekompatibilitou?
V případě potřeby se na mne můžete připojit přes Teamviewer.
Děkuji za odpověď.
Michael

Kelley

Re: SONAR 8 na WIN 8 není slyšet?

Příspěvek od Kelley » 19 dub 2013 10:20

Ahoj,
Máme málo informací. Co máš za zvukovku ? Integrovanou z notebooku nebo externí ? A jiné zvuky z Windows (mp3, video...) fungují ? Je k té zvukovce ASIO ovladač ? Máš tu zvukovku navolenou správně v preferencích v Sonaru ? Máš u jednotlivých stop přiděleny správně výstupy na tu zvukovku ? To je skladba, kterou jsi tvořil dřív na starém systému a teď ti nejde přehrát a nové skladby slyšet jsou ? Není slyšet MIDI, audio, nebo všechno ?...

Mikael-1

Příspěvek od Mikael-1 » 19 dub 2013 20:13

No to je na mě příliš dotazů...
Mohu odpovědět jen na to co vím...a není toho moc :-(
Zvukovka v tomto noťasu je integrovaná ,ale nevím jak zjistit, zda má ASIO ovladač, ale doufám,že ano - vzhledem k tomu , že je to novější model HP 650 - podrobněji zde http://www.alza.cz/hp-650-d390141.htm
Všechny jiné zvuky mi fungují. Skladba byla napsána v MuseScore na noťasu a tam také hrála. Pak jsem ji uložil do midi formátu a hrála v sonaru na jiném PC.
Protože se mi líbily možnosti jak v sonaru skladbu vylepšit, instaloval jsem ho na svůj noťas.
Sonar se rozjel a skladbu normálně načetl, ale zvuk žádný. Nastavování stop a výstupů jsem zkoušel, ale bez kýženého výsledku. Musím řící, že program je pro mne úplně nový a nejsem "technický typ". Myslím, že kdyby se na mne někdo zkušenější připojil přes Teamviewer, rychle by závadu odstranil.
Díky za další rady,Michael

deep rhythm

Příspěvek od deep rhythm » 19 dub 2013 21:45

trochu si myslim, ze problem bude v midi a moc nechapes co je to za format. jinak urcite si stahni ,,asio4all,, nainstaluj a v sonaru. (options-audio-general a vybrat asio ovladac).

Mikael-1

Příspěvek od Mikael-1 » 20 dub 2013 01:26

Díky moc za nápovědu :)
Po instalaci ASIO4all to nejprve ještě nehrálo. Pak se objevilo okno "Cannot open MASTER.INS."
Po pár pokusech jsem konečně nastavil správně MIDI a SONAR měl s čím hrát :lol:
No ale brzy bude asi hůře. Dovezl jsem si CASIO PX-200 a až je budu chtít propojit se SONAREM, myslím že se mi zavaří závity :cry: a budu ještě potřebovat Vaši radu.
Zatím tedy přeji aťse daří.
Michael

langys

Příspěvek od langys » 20 dub 2013 10:30

stačí mrknout na FAQ na cakewalk.com, dotaz proč není slyšet MIDI playback je to hned druhý v pořadí za dotazem na kompatibilitu s win 8 :))
http://cakewalk.com/Support/faq.aspx

Kelley

Příspěvek od Kelley » 20 dub 2013 15:03

Hoj, takže k tomu CASIU budeš potřebovat převodník USB-MIDI (za cca 500) a nebo rovnou nějakou externí USB zvukovou kartu s MIDI IN/OUT, což bych ti doporučoval, jestli se tím chceš zabývat trochu vážněji. Ono to, že máš fungl novej notebook z hlediska tvorby hudby na PC neznamená prakticky nic. Výrobci notebooků kašlou na nějaký ASIO nebo na MIDI, což je pochopitelné, drtivá většina uživatelů to nepotřebuje.
Závity se vařit budou, to si piš. Můžeš začít s vařením třeba tady:
http://test-nastroju.webnode.cz/nahravani/
http://tweakheadz.com/posts/guides/
a o Sonaru například v té diskusi výše, v manulálu, v knize http://shop.ben.cz/cz/112934-cakewalk-sonar.aspx, kdybys ji někde objevil v antikvariátě(je vyprodaná),tutoriály na Youtube atd...

P.S. skoro to vidím na přesun threadu do nějakého obecnějšího...

langys

Re: SONAR 8 na WIN 8 není slyšet? pro

Příspěvek od langys » 20 dub 2013 23:37

CASIO PX-200 má integrovaný midi/usb převodník, takže se dají propojit přímo přes USB bez nutnosti dokupování externího převodníku. Jinak jak psal Kelly, asi by to opravdu chtělo nějakou externí zvukovku, minimálně se vyhneš problémům s latencí apod.

Pro použití kláves jako externí klaviatury pro záznam by mělo stačit toto:
Co se týče připojení kláves, tak je třeba je přidat přes OPTIONS > Controllers/Surfaces (pozor, klávesy musí být připojeny před spuštěním programu) Přidání obstará Žlutá ikonka co vypadá jako hvězda, potom zvolit ACT Midi Cotroller a nastavit input.

Po té je potřeba je zakliknout midi zařízení v OPTIONS > Midi Devices. Pro nahrávání stačí zakliknout pouze v INPUT tabulce.

Pro nahrávání je třeba navolit INPUT (vstup) u konkrétní Midi stopy na "klávesy".

Kelley

Příspěvek od Kelley » 22 dub 2013 10:49

"CASIO PX-200 má integrovaný midi/usb převodník" - aha, sorry, to jsem přehlédl, takže ten převodník nepotřebuješ ;-)

Odpovědět