Umístění všech MIDI tracků do partitury

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
SMM
Příspěvky: 305
Registrován: 20 bře 2012 18:15

Umístění všech MIDI tracků do partitury

Příspěvek od SMM »

Ahoj kamarádi.

Dříve, než si to vyzkouším v praxi, přece se jen pro jistotu předem ještě zeptám...
Mám projekt s více MIDI tracky a chtěl bych je všechny vytisknout do jedné partitury.
Nevím, jak se to dělá. Domnívám se, že všechny tracky musím nejprve označit a
pak je vytisknout. Je to tak správně? Pokud ne, můžete mi poradit, jak se to dělá?

Díky, Petr

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Umístění všech MIDI tracků do partitury

Příspěvek od tony9 »

V Logicu a myslím že i v Cubase to tak funguje.

markuc

Re: Umístění všech MIDI tracků do partitury

Příspěvek od markuc »

Já bych to nejdřív vyzkoušel a pak teprve vznášel dotazy ..

Nepíšeš, v jaké aplikaci pracuješ, takže jen obecně - ano, Logic i Cubase to umí, pokud máš jinou aplikaci, tak použiješ export do MIDI file, to pak otevřeš v notovém editoru, upravíš pro tisk a vytiskneš.
Pro přenášení MIDI do prostředí notových editorů se používá také formát MusicXML, který umějí stěžejní editory otvírat a stěžejní DAW do něj zase umějí exportovat.
Je obecně pohodlnější udělat si v DAW midi a pak jej přenést do score editoru, práce na úpravách partirury před tiskem je tam pohodlnější.

SMM
Příspěvky: 305
Registrován: 20 bře 2012 18:15

Re: Umístění všech MIDI tracků do partitury

Příspěvek od SMM »

Mám Cakewalk SONAR X1 Producer

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Umístění všech MIDI tracků do partitury

Příspěvek od Kelley »

V Sonaru by to mělo jít taky. Tohle jde přece jednoduše vyzkoušet, tak proč se na to ptát tady? A kromě toho - Cakewalk na Score Editor ani nesáhl od dob, kdy se ještě vešel na jednu 1,44MB disketu, za což si od komunity vysloužil nejednu ostrou kritiku. Na editaci a tisk not doporučuju spíš MuseScore.

Odpovědět