VST v Sonaru po reinstalu Win XP

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
Uživatelský avatar
fikus
Příspěvky: 173
Registrován: 27 črc 2014 14:05

VST v Sonaru po reinstalu Win XP

Příspěvek od fikus »

Čau lidi,potřeboval bych poradit.Po nové instalaci win xp z důvodu kolapsu syst.HDD-nyní na SSD,se mi i po instalaci všech pluginů co mám v rozdělaných projektech v sonaru tyto pluginy nenačtou!Píše to jako by ani v pc nebyly.Projekty mam kompletně na jiném HDD.Přitom když je vyvolam mimo tyto projekty tak jsou normálně funkční.Už jsem takto přeinstalovával systém a vždy se mi po příslušném nastavení v sonaru načetly i s původním nastavením...při novém vyvolání pluginů by původní nastavení samozřejmě nefungovalo.Kde je zakopaný pes?Je to Sonar 4.

Uživatelský avatar
fikus
Příspěvky: 173
Registrován: 27 črc 2014 14:05

Re: VST v Sonaru po reinstalu Win XP

Příspěvek od fikus »

koukam že nikdo neví,dnes mě napadlo jestli problém netkví v tom že jsem měl na starém systému vst pluginy nainstalované ve třech složkách:prog.files-vst/prog.files-steinberg-VSTplugins a prog.files-VSTplugins...vím je to trocha bordel,ale některé pluginy jsem defaultně instaloval bez změny složky.Po nové instalaci systému jsem pluginy nasměroval"pro pořádek"do prog.files vst.Myslím si tedy že sonar hledal v vstéčka v oněch třech složkách,které již v PC ani nebyly!Potvrzoval by to i fakt že zhruba třetina se jich načetla"asi"ze složky prog.files-vst,ve které mám nyní všechny pluginy.Takže mám prostě smůlu páč samozřejmě nevim kde jaký plugin na staré instalaci byl...jasně šlo by to postupně znova instalovat a zkoušet jestli sonar plugin načte,ale to je na tejden dovolený+hodně pevný nervy!!!

Píšu to zde pro případ že by se takto někomu podělal systém při rozpracovaném projektu v sonaru,pro příště bych si např.napsal ve které složce jaký plugin je a nebo-lépe!nemít v tom BORDEL.

PS:novější verze sunaru to mají již lépe ošéfované,8čka mi je v pohodě našla.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: VST v Sonaru po reinstalu Win XP

Příspěvek od pavlii »

Jen tak na okraj - jak souvisí nastavení ve staré instalaci s novou instalací? ;-) A jinak řečeno je celkem jedno, kde je který plug-in modul (nejlépe samozřejmě co píšeš, čili mít je na jednom místě) - pokud program umí načítat moduly z více než jednoho adresáře, tak je to šumafuk.

P.

Uživatelský avatar
fikus
Příspěvky: 173
Registrován: 27 črc 2014 14:05

Re: VST v Sonaru po reinstalu Win XP

Příspěvek od fikus »

Jen tak na okraj - jak souvisí nastavení ve staré instalaci s novou instalací?
nevim jak to myslíš

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: VST v Sonaru po reinstalu Win XP

Příspěvek od pavlii »

Jen mi přišlo z původního dotazu, žes měl nějak vyladěný systém, pak jsi ho kompletně přeinstaloval a SONAR ti nechtěl ukazovat většinu modulů..... Což ani nemohl. Nicméně mi tam právě přišla jako nesmyslná ta poznámka "...páč samozřejmě nevim kde jaký plugin na staré instalaci byl...", protože je samozřejmě jedno, KDE jaký modul je/byl; všechno je jen o nastavení v programu (zde SONAR).

P.

Odpovědět