DAW a grooveboxy na iOS

Hudební software pro iOS, Android a Windows Phone
Odpovědět
Kacin666
Příspěvky: 73
Registrován: 05 úno 2013 00:55

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od Kacin666 »

xxman píše:Tak jsem neodolal a koupil komplet Tabletop a měl bych dotaz k pluginu 303-jky -pri spusteni sekvence se prvni nota vynecha - neprehraje a prehraje se az pri druhem opakovaní, to je "vlastnost", nebo bug?
Jinak Tabletop dostava palec nahoru, mel bych jen 2 pripominky - editaci automatizace a vic nez 1 obrazovku pro projekt ... i kdyz na iPad1 se musim i tak hodne krotit s poctem modulu :) ... jo a jeste me hodne zklamal iMPC - predpokladal jsem drum sampler podobny Beat Makeru, ale tohle je hodne orezane - prakticky zadne moznosti editace samplu, zadna obalka, LFO, ne tak jeste automaticke rozhozeni smycky na pady.
Kvuli Tabletop jsem si při vybírání ´hračky´ koupil iPAD, ale po cca 14 dnech jsem Tabletop opustil a začal zkoušet něco jiného - nakonec jsem se vrátil k Beatmakeru 2. Tabletop je dobrá a vytuněná hračka, ale tvořit se v něm moc nedá. Za co ale musím Tapletopu poděkovat je to že jsem si kvůli němu koupil iPad !!!
Osobně bych si ipad mini nekouplil skrz iodock a popravdě například kombinace: Alechemy-LiveFX-Beatmaker2 přes Audiobus na iPad2 jede úplně čistě.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od dendy »

Cubasis ma novy update, pribudol novy synth - emulacia klasickeho minimoogu

hra to fajn, knoby niekedy reguju divne (akoby click areu nemali priamo na sebe ale kusok doprava vedla seba)

automatizacia ani midi CC stale ziadne, cize prakticka vyuzitelnost tohoto DAW stale velmi nizka :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od Pytkin »

Ty co hraju na klavesy, vacsinou nepotrebuju automatizaciu ..

mONOGRAm
Příspěvky: 993
Registrován: 16 úno 2005 16:42

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od mONOGRAm »

vie cubasis posielat midi clock a noty cez audiobus a zaroven z audiobus-u nahravat audio?

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od dendy »

audiobus nesluzi na routovanie midi.. midi routujes cez virtual midi porty - to cubasis vie..

ale inak zacianm mat silne pochybnosti ze ci vobec z Cubasisu niekedy bude seriozny DAW plnohodnoty (ako je napriklad Beatmaker2)... zda sa ze Steibergovia to proste ponali ako taky skicak na jednoduche napady, ale nie ako Plnohodnotne DAW.. zatial je to skorej alternativa pre Garage Band (a este aj tak za nim zaostava) nez pre Beatmaker, Auriu, Meteor alebo hoc aj Nanostudio... Vkladal som do Cubasisu nadeje, ale s kazdym novym updatom som viac a viac sklamany...

mONOGRAm
Příspěvky: 993
Registrován: 16 úno 2005 16:42

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od mONOGRAm »

dendy: testoval som priamo v audiobuse na inpute https://sugar-bytes.de/content/products ... .php?lang= a aj http://laurentcolson.com/steppolyarp.html , za nimi Thor-a a fungovalo to.
takze midi routing aj napriek spustitelnosti midi sekvencera priamo v audiobuse je rieseny cez virtual midi?


btw na steinbergackom fore som nasiel ku automatizacii toto oficialne stanovisko:
"Dear Pete,

At the moment there is no automation feature available, but we got many customers who wish to do automations inside in Cubasis. We got it on our list of feature requests.
You can expect to see this feature in a future version of Cubasis.

Cheers,

Jan

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od dendy »

este raz - audiobus nema absolutne nic spolocne s posielnim midi... to ci z 1 softu mozes poslat midi do ineho je vec toho, ci tie softy podporuju virtual midi standard... to je uplne oddelena vec, audiobus proste routuje LEN audio...

z cubasisu mozes thor cez midi ovladat aj bez audiobusu... audiobus sluzi len na to aby si potom to audio dostal do cubasisu :-)

mONOGRAm
Příspěvky: 993
Registrován: 16 úno 2005 16:42

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od mONOGRAm »

dendy: ok, jasne 8)

je teda sposob v ios-e, ako by som vedel posielat z jedneho DAWka midi tracky /vratane midi clocku/ do syntakov a paralelne do toho isteho DAWka nahraval audio vystupy z danych syntakov?

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od dendy »

toto vie Beatmeaker2... na kazdej stope si vies nadstavit midi kanal, vie posielat noty, eventy aj midi clock... zaroven vies audio stopam priradit inputy z ktprych nahrava (ci uz virtualne - audiobus - alebo hw - napriklad z externej hw zvukovky)

mONOGRAm
Příspěvky: 993
Registrován: 16 úno 2005 16:42

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od mONOGRAm »

dendy: stiahol som medzitym meteor. nahravanie funguje podla predstav v jednom i duhom. co sa uz s predstavami nezhoduje, je nepresne clockovanie. ake mas overene idealne nastavenia s BM2?
dik za trpezlivost 80)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od dendy »

aha tak to som nepostrehol ... nejak moc som clockovanie externeho hw neriesil.. co som rieail nejake synchronizacie delayov v inych app synthoch midi clockom tak sa mi nezdalo ze by tam boli nejake problemy ale zase nejak dohlbky som sa v tom nehrabal...

mozno aj zalezi na midi interfeje, tazko povedat...

moze spravit hlbsi vyskum a podelit sa o vysledky na co prides :-)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od dendy »

jediny problem je ze ked beatmeaker nahrava cez audiobus tak to nahra s oneskorenim urcitym (klasika - nema kompenzaciu latencie) takze potom z nahraneho materialu musis kusok usekmut... ja to riesim tk ze pri sekvenciach ktore nezacinaju s prvym tickom tam dam nejku dummymnotu kratku (1/32 alebo 1/64) - podla tej to potom orezem zaciatok nahrateho wav-ka a zvuk ktory sa nahral s tou noutou stisim na 0 v nahranom wavku

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od Pytkin »

Klokovat mozes len midi.. Nie audio

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od dendy »

pytkin ved nikto tu nechce posielat clock pre audio, na to si ako dosiel :))

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: DAW a grooveboxy na iOS

Příspěvek od Pytkin »

no ked pise o nepresnom klokovani , tak som myslel , ze ci netaha dake audio .. midi nastroje snad nemozu mat zle klokovanie ..

Odpovědět