FL Studio - Stretch audio

Trackery, Reason, FL Studio...
Odpovědět
martanx
Příspěvky: 8
Registrován: 10 čer 2014 11:30

FL Studio - Stretch audio

Příspěvek od martanx »

Ahojte páni 8)

Mam velmi jednoduchu specificku otazku...

Nahodim si vo FL Studio do sequencera nejaky hotovy zvuk (napr. 5 sekundovvy melodicky loop)...teraz ten loop rozrezem dajme tomu na dve casti...idem stretchnut jednu cast a automaticky mi stretchne aj tu druhu...a ide mi o to ci sa to neda nastavit tak, ze by som mohol akukolvek zvukovu stopu akokolvek narezat a potom natahovat jednotlive casti zvukovej stopy tak aby sa medzi sebou neovplyvnovali...to znamena ze ked zmenim tempo jednej odrezanej casti, neovplyvni to zvysok ostatnych nareznaych casti (teda zvysok celej stopy)...

Dufam, ze sa to da, povazujem to za uplnu banalitu...napr. viem ze v Reaperi mozem stopu narezat ako chcem a jej jednotlive casti mozem natahovat tiez ako chcem a pritom su stale pod tym istym efektovym zasobnikom...o to sa mi jedna :) ...a nie ze mi poradite, rob to v Reaperi :mrgreen:

Dakujeeeeeem 8)

Uživatelský avatar
roocza
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2008 22:18

Re: FL Studio - Stretch audio

Příspěvek od roocza »

klikni na levej horni rozek casti toho audio clipu, a dej "make unique" ... udela to novej audio clip, jehoz parametry budou nezavisly, cili i ten timestretch se bude tykat jen toho konkretniho vyrezu z audia... kdyz pracuju s audiem a timestretchingem, casto mj. pouzivam funkci "make unique as a sample", ktera ti udela audio clip pouze z audia v danym vyrezu, coz je asi kolikrat lepsi nez mit v ramce nactenou jednu wvku na tisic zpusobu

Odpovědět