Icon Qcon vs Reaper

Trackery, Reason, FL Studio...
Odpovědět
urbanek68
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013 14:50

Icon Qcon vs Reaper

Příspěvek od urbanek68 »

Neinstaloval někdo z Vás kombinaci Icon Qcon Pro + Icon Qcon Ex + Reaper ? Po několika hodinách usilovné práce expandér nechodí a nechodí. Samostatně obě jednotky jsou na 100%,ale ve spojení prostě ne !!!! Na Ex zůstává hlášení Reaper Mode Selected a kopíruje chování Pro. Pracuju na W7/64, díky za každou radu!

msmucr
Příspěvky: 255
Registrován: 03 črc 2014 14:12

Re: Icon Qcon vs Reaper

Příspěvek od msmucr »

Neinstaloval, nicméně jsem se po tom kontroleru před časem díval a četl nějaké manuály a příspěvky na fórech.
Podle jejich manuálu a dokumentu k nastavení by mělo stačit nastavit režim DAW na Reaper na Qcon Pro, Číslo extenderu - 1 na Qcon Ex and finálně režim DAW na Qcon Ex. Pak spustit Reaper a přidat jeden Mackie Control Extender coby control surface s odpovídajícím MIDI portem.
viz. http://www.icon-global.com/download/Set ... Reaper.pdf

Nicméně z mých předchozích zkušeností s ostatními kontrolery, co se vždy nastavovaly po osmicích, bych ještě možná zkusil jednu jinou variantu, pokud by to nezabralo. Tím, že nemám fyzicky Qcon, abych to ověřil, tak to jen házím do placu.
V případě, že se v systému po připojení extenderu objeví další MIDI port, tak by to mohlo jít i takhle.
- připojit Qcon Pro a přidat Mackie Control Universal jako control surface do Reaperu přes první MIDI port.
- následně připojit Qcon Ex a přidat Mackie Control Extender jako další control surface, nasměrovat jej přes druhý MIDI port, co se objeví v systému a finálně nastavit Surface Offset (tracks) na hodnotu 8.

Jinak nevím.. možná by poslali lepší radu z podpory Qcon.

Michal

urbanek68
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013 14:50

Re: Icon Qcon vs Reaper

Příspěvek od urbanek68 »

Díky za rady, ta první varianta, popsaná v manuálu prostě nefunguje. Update firmware na 1.09 sice nabízí přímo volbu Reaper, nicméně se chová jak jsem výše popsal. Odpoledne vyzkouším variantu druhou a dám vědět výsledek. Jinak děkuju moc za rady !!!

urbanek68
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013 14:50

Re: Icon Qcon vs Reaper

Příspěvek od urbanek68 »

Celé vánoce jsem proseděl u počítače, pořád nic. Qcon chodí na jedničku, extender buď stejně nebo vůbec.Nechápu, jak "namapovat další MIDI porty", v tom bude asi ten největší problém. Jinak HW je skvělý, bohužel problém klávesnice - stolička je trvalá ...

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Icon Qcon vs Reaper

Příspěvek od Hammond »

A ides s tym cez USB-hub, alebo si pripojil kazdu jednotku do samostatneho USB portu? Podla vyrobcu by si mal ist cez HUB.

urbanek68
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013 14:50

Re: Icon Qcon vs Reaper

Příspěvek od urbanek68 »

Zkoušel jsem jak přez HUB, i napřímo. Chová se to stejně.

Odpovědět