Polyend Tracker

Trackery, Reason, FL Studio...
Odpovědět
Uživatelský avatar
humusgen
Příspěvky: 202
Registrován: 06 srp 2012 00:18

Polyend Tracker

Příspěvek od humusgen »


Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od Jirka Štolfa »

To mě zaujalo taky. I dkyž éra trackerů mě tak nějak minula. Já sem v té době tvořil na SW60XG a Voyetra sequenceru na PC. Myslím, že je to pozoruhodný počin a navíc za tu cenu by se to mohlo i prodávat.

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od Cyril »

Mě mrzí, že to nemá nějaký integrovaný synťáky. JInak je to super zajímavej projekt, viděl jsem x recenzí a slintal nad tim hodiny, ale uplně upřímně jsem si vždycky musel nakonec přiznat, že to neni pro mě... těch omezení je fakt moc a nevěřim, že v mym přápadě by byly ku prospěchu věci.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od dendy »

@cyril: no svojim sposobom to ma integrovany syntak :) vies pouzit zaloopovane kratke wavko ako waveform a na to aplikovat obalky a LFOcka .. tak isto to vies pouzit na granularnu syntezu ked ze vies sample start modulovat obalkou aj LFO-ckom.. je to kompatibiline s wavetable bankami pre Serum alebo Elements takze - svojim sposobom tam syntezu mas :-)

Mne sa hlavne strasne pacia tie autofill funkcionality .. hrozne vymakane vymysleli interface, ono to vyzera ze sa s tym robi este lepsie ako na kompe ked ma clovek klavesnicu .. vychytane to je ..

Ja som starsne spekuloval ci toto alebo Digitakt (chcem prejst na cisto dawless HW jam/produkciu) - svojim sposobom su to v niecom podobne samplery, oba 8 stop, oba mono sample, oba "sound locks" per step a "parameter locks" per step - nakoniec som sa sice rozhodol pre Digitakt ale to len preto ze uz mam Digitone a na live je fajn mat veci co maju rovnake/podobne ovladanie aby clovek nemusel vela spekulovat .. a do Elektron sekvencera som sa zamiloval:))

inak si myslim ze Polyend Tracker je uplne paradna vec, obmedzenia nevidim ako problem, skorej ako kreativny kick :-)

Inak pre zaujimavost - vo final verzii je uz aj Reberb, v tej review beta verzie od Loopopa este nebol - poriadne kvalitny (imoplementacia od Mutable Instruments)

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od Cyril »

dendy: já samozřejmě vim, že to má tuhle možnost (a samoplování z rádia), ale jako sorry, to je podle mě trochu málo na to, aby to byla samostatná věc, co si vezmu na chalupu a budu si tam na tom šudlat co mě napadne... Ale jak řikam, sem fanoušek tohohle projektu... Jen bych asi varoval před impulzivnim nákupem bez rozmyslu :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od dendy »

No jo tak, je to samozrejme sampler, nie syntak, zo vsetkym co k tomu patri. Ono idealne je polyend + nejaky maly syntak (alebo iPad - tam mas kopu syntakov, aj modular) a mozes samplovat do aleluja :-) ..

velka skoda ze do toho nedali baterky - aj ked jasne mozes si zobrat usb powebank, ale proste keby to malo vstavane baterky to by bolo uplne dokonale ...

tuto chlapik ma track kde pouzil veci posamplovane z walforf quantum a digitone - digitone je inak super kandidat na sparovanie s polyendom vdaka fakt sirokemu spektru zvukov co dokaze a zarovek je malicky a prenosny..

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od biscuit »

:roll: cyrile, pamatuješ si fastracker, amigu... ? tam snad byla nějaká syntéza?

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od Cyril »

biscuit: pamatuju, ale dneska je trochu jiná doba (ostatně současný trackery podporujou VSTčka) a tady by se to vyloženě hodilo. Myslím koncepčně třeba jako LSDJ na gameboyi, taky tracker, ale je v něm i synťák a funguje to jako něco samostatnýho... jen si myslim, že by to tomuhle slušelo a neubralo by to na kráse nic :) (samozřejmě že si do toho Polyendu jen projektuju nějaký svoje konkrétní, možná domnělý potřeby... ale proč ne :) )

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od biscuit »

asi máš pravdu. já to ale chápal tak, jakože to je zajímavý právě tou retro "omezeností" se vším všudy.
každopádně pro mě to zajímavý není, já když si vzpomenu na ten číslicovej sekvencer, tak je mi ouzko - opravdu fyzicky nepříjemnej pocit. tak moc jsem tenkrát byl rád, když jsem od toho mohl utéct k plnohodnotnému grafickému sekvenceru, na kterým už fungovaly itb zvukový moduly (pluginy). lidi si imho často neváží dokonalosti, ke které se dopracovali a rádi dělají nějaký nostalgický krok zpět. a úplně nejhorší je, když se to ještě propojí s nějakou "cool" retro vlnou a vytvoří se kolem toho náležitej hype... já prostě nemůžu bejt hipster už z principu :-D

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od Cyril »

Já ti rozumim, jsem vždycky hrozně chtěl mít rád trackery, ale když jsem utekl i od fantasticky vymakanýho Renoise, tak už nevim... prostě pro mě je to strašně divný a omezující... (jasně, až na specifický případy, nějakej breakcore se v tom asi dělá dobře :) )

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od dendy »

Ta "retro" obmedzenost je vyslovene zamer.. oni aj niekde pisali ze ich cielom bolo vytvorit prave tracker ktory bude dost verny povodnej filozofii trackerov, len rozsirit ho tam kde to dava zmysel a niejeto nieco uplne mimo pointy trackerov/sample based pristupu - toto myslim sa im prave podarilo uplne dokonale.. Vlastne ked som prvy krat videl info o tomto produkte tak som si klepal na celo co je to za blbost ale po tom co sopm pozrel tie recenzie podrobne, pocital si trochu manual tak som zmenil nazor ...

Za mna mozno trochu skoda ze to ma len 8 stop - to UI je tak spravene ze by to bez problemov zvladlo 16 stop a stare trackery (FT2, ScreamTracker, Impulse tracker, Modplug tracker) mali tiez 16 (alebo az 64) stop, takze ziadnu tradiciu by tym neporusili .. Aj ked aj do 8 stop sa da vopchat vela muziky ked na 1 stope mozes mat rozne zvuky no.. ale aj tak 16 by bolo fajn :)
biscuit píše:já když si vzpomenu na ten číslicovej sekvencer, tak je mi ouzko - opravdu fyzicky nepříjemnej pocit.
Skus si pozriet cele to review co je v prvom poste a potom este to re view druhe co som postol.. jasne nieje to produkt pre kazdeho ale som fakt prekvapeny ako paradne maju vymysleny ten interface a hlavne ake vychytavky s automaticky generovanim not v stope sa tam daju robit.. Ono to vyzera ze to je vlastne asi najrychlejsi HW sekvencer na editaciu aky existuje :)
biscuit píše: lidi si imho často neváží dokonalosti, ke které se dopracovali a rádi dělají nějaký nostalgický krok zpět. a úplně nejhorší je, když se to ještě propojí s nějakou "cool" retro vlnou a vytvoří se kolem toho náležitej hype... já prostě nemůžu bejt hipster už z principu
Ja si myslim ze sa na to zle divas. Ja tiez niesom ziadny hipster ale toto mi presne sedi. Ono ide o to ze cim dalej tym viac ludi sa teraz zacian uchylovatk "dawless" pristupu koli tomu za DAWka proste casom narastli na obrovske monstra s triliardou funkcii a pluginov mas po dve prdele a na vela ludi (vratane mna) to funguje ako zaruceny kreativny blok - clovek sa len hrabe v miliarde moznosti a neni schopny nic kvalitne zo seba dostat lebo stale riesi ako a ktroy plugin pouzit ..

U mna to uz zacalo takto fungovat poslednou dobout aj na iPade - uz aj tam som sa zacal dostavat do stadia ked to nekonecne mnozsto pluginov a moznosti vo mne uplne zabija chut nieco tvorit.. Takze som si povedal nastal cas skusit dawless pristup. Zacal som Digitonom ale rozhodne som zistil ze k tomu potrebujem este nieco na sample - 4 stopy syntak, aj ked paradny, je proste predsa len trochu malo:) Asi mesiac som riesil ci Digitaky alebo Polyend, nakonieco som sa doiteroval k tomu Digitaktu koli identickemu ovladaniu ako Digitone, ale Polyend je na takyto ucel tiez paradne riesenie, viem si to predstavit ako centralny hub takeho maleho dawless setupu s 2-3 hw analog syntakmi prepojenymi cez MIDI, a vsetko cez maly mix audio naspat do Polyendu. Samplovanie je velka zabava :)

Proste su ludia ktorych limitovane moznosti inspiruju, rozhodne sa ratam k nim, a nema to nic zo ziadnym hipsterstvom (z ktoreho som sa vzdy uprimne smial). Menej je viac !
Naposledy upravil(a) dendy dne 02 zář 2020 16:27, celkem upraveno 2 x.

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od Cyril »

dendy: to mi naprosto dává smysl

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od biscuit »

dendy: to bylo trochu nepochopení toho, jak jsem to myslel. určitě jsem neřekl, že někdo, kdo se upne k nostalgickýmu čemukoliv, že je automaticky hipster. jen jsem v tom spatřil tu paralelu s desítkama dalších věcí retro věcí zázračně znovuobjevenejch v současnosti. ani jsem si tu věc nedovolil hodnotit. nemůžu bejt objektivní, protože mi je tenhle systém sekvenceru prostě protivnej. nebaví mě, jak se to posouvá. připadá mi to jak forbes :-)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Polyend Tracker

Příspěvek od dendy »

biscuit píše:nebaví mě, jak se to posouvá. připadá mi to jak forbes
hahaha :-D

Odpovědět