Reason 9.5 - podpora VST !

Trackery, Reason, FL Studio...
Odpovědět

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 9.5 - podpora VST !

Příspěvek od biscuit »

6 minut jsem ti nadelil!

Uživatelský avatar
maux
Příspěvky: 403
Registrován: 21 zář 2010 16:29

Re: Reason 9.5 - podpora VST !

Příspěvek od maux »

Konečně dodělam patnáct let starý tracky... :D

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Reason 9.5 - podpora VST !

Příspěvek od dendy »

biscuit píše:6 minut jsem ti nadelil!
aha jansom si nevsimol ze si to uz pisal v tom druhon threade... sorry tak to tu kludne zamazte nejaky admin..

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 9.5 - podpora VST !

Příspěvek od biscuit »

to byl vtip! :-) vzdyt je to jedno uplne

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Reason 9.5 - podpora VST !

Příspěvek od dendy »

nee v pohode .. naco tu budeme vytvarat 10 threadov o tom istom ;-)


Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 9.5 - podpora VST !

Příspěvek od bassline »

Tak som si vyskusal demo 9.5, funguje to dost pekne. VST je dobre zaintegrovane. Tak ako pisu, rack device "home" pre VST plugin, moznost automatizacie, CV routovania atd.

Skoda ze som si nemohol vyskusat aj MIDI external device s nejakym HW nastrojom kedze demo mam rozbehane v praci...trochu je neprakticke ze toto MIDI device ma len 1 knob pre CC, ale da sa to vyriesit naloadovanim viacerych MIDI devices do combinatora a z jednotlivych zariadeni potom CC knob namapovat na tie 4 hlavne na combinatore.

V sequenceri som si vsimol nejake vylepsenia, napr. vkladat notu uz je mozne priamo klikom aj ked clovek nie je v edit rezime, takze fajn.

Teraz, ked uz tam je aj VST, silno uvazujem opat na prechod z Reapera pod Reason. Nebyt stareho compu ktory mam doma a na ktorom 9.5 nerozbeham, upgradujem ihned (149 Eur).

Paci sa mi aj ten velky novy mixer (nie je to novinka 9.5, prisiel v 6tke ale niektore features dopracovali v neskorsich verziach), mam pocit ze zvuk je detailnejsi ako v Reason verzii 4. Ak na nejaky zvuk zo syntakov aplikujem EQ a kompresor co su na hlavnom mixeri, tak to celkom fajn zafarbi zvuk. Spectrum analyzer je prakticky, priamo z mixer channelu je mozne ho otvorit a nastavovat EQ parametre cez neho.

Skoda ze sa nemozem velmi vyjadrit k Rack Extensions pluginom, kedze v demo verzii nie je mozne instalovat ich trial verzie. Kazdopadne sa mi zda ze tie RE pluginy su dost predrazene. Dat 160 Eur za nejaky dalsi RE synth, z ktoreho dostanem podobne zvuky ako uz z existujucich synthov, no neviem. To uz radsej kupit napr. Reaktor 6tku za 199 E kde ma clovek kopu roznych vybornych nastrojov a pouzit to v Reasone cez VST...

Odpovědět