Windows DAW pre gitaristu

Trackery, Reason, FL Studio...
Odpovědět
ian2112
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2017 19:25

Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od ian2112 »

ahoj
som amatersky gitarista a hladam vhodny daw na nahravanie gitary a vytvaranie midi podmazov. doteraz som pouzival reaper no mal som problemy so stabilitou a hlavne sa mi nepaci ze je to holy softver bez pluginov a vsetky nastroje musim hladat na nete a doinstalovavat. Chcel by som nainstalovat softver kde by bolo vsetko co potrebujem a o viac sa nestarat. Co som cital forum najlepsi bol asi pre mna Logic od apple ale mam pc a neplanujem kupovat mac. Co sa najviac podoba logic-u a splna moje potreby ? mam dojem ze by to mohlo byt nove studio one. Momentale testujem ableton ale co som cital je skor pre dj-ov a na elektronicku hudbu nechcem sa ucit nieco co mi po chvili prestane vyhovovat.
vdaka za rady

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od rastis »

ale ono sa to tak bezne robi - najdes si gitarove pluginy, ktore sa Ti pacia a davaju Ti dobre vysledky (ci uz kupene alebo free) a pouzivas ich v prostredi, ktore Ti vyhovuje a v ktorom sa Ti dobre pracuje.

to, co sa pytas, mozno existuje, ale ja trebars take nepoznam. a ani nevidim ziadnu vyhodu hladat nejaky specialny DAW, kde su obsiahnute vsetky potrebne gitaristicke pluginy...

ian2112
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2017 19:25

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od ian2112 »

Nemyslel som gitarove pluginy. Nato mam kupene line6 pod farm. Ale myslel som pouzitelne vst nastroje (bicie, klavesy atd...) nechce sa mi hladat na nete free ani kupovat drahe baliky.

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od rastis »

potom mas matuci nazov temy a takisto zle formulovany prispevok.

aj tak som si neni isty, ze existuje presne to, co hladas, ale mozem sa mylit. stale si myslim, ze vyskladat si pracovne nastroje sam a na mieru je najbeznejsie cesta, myslim, ze aj najpraktickejsia... hlavne ak pravdepodobne ides po co "najzivsich" zvukoch nastrojov ....

jammix
Příspěvky: 792
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od jammix »

v cubase inštalačkach sa doinštalovava Halione ten obsahuje celkom slušne množstvo zvukov bicich sad aj klavesov , nemusi ale fungovať so všetkymi USB-midi zariadeniami , napr činske el-bicie s tym neviem rozchodiť, ako keby tam bola nejaka detekcia znamych značiek a tie ostatne maju vysoku latenciu alebo vynechavaju noty,. pritom vedlajši groove agent mi s nimi ide korektne , ked ich prepojim cez alesis trigger IO tak ide aj hallione ,
celkovo mi prijde cubase celkom slušne vybaveny DAW aj ked nemožno tvrdiť že ta kvalita nemože byť lepšia, je to biznis.

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od Fillippos »

Zkoušel si ProTools? ProTools First? PT nabízejí ve všech svých distribucích celkem hafo zajímavých instrumentů. Ale do podrobna ti k tomu bohužel víc neřeknu.

ian2112
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2017 19:25

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od ian2112 »

ano asi som sa zle vyjadril na gitaru nepotrebujem nic ale chcem si na pc robit podmaz a do toho hrat na gitare a viem ze najlepsie si vyskladat vlastne pluginy ale obcas chcem zaexperimentovat a potom stravim pol dna hladanim nejakeho pluginu na nete. chcel by som nejaky intuitivny daw kde uz je kopec nastrojov pokope (nemusia byt na profi urovni). Ako som cital tak logic by to mal splnat ale nebudem si koli tomu kupovat mac a co som cital tak najpodobnejsi mu je studio one. teraz skusam ableton ale zatial sa len zoznamujem a co som narychlo prebehol tie nastroje tak asi je to skor pre ine styly hudby. inac prostredie abletonu sa mi velmi paci je to vsetko prehladne.

v inej teme som cital toto:
nerobim ani v jednom .. ale povedal by som ze logic bude asi vhodnejsi na komponovanie pre muzikantov .. protools zase na miesanie a postprodukciu .. samozrejme sa to nevylucuje ..

takze ja hladam nieco pre muzikantov ale na windows

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od Stan »

Kdyz ti nevyhovuje S1 tak co treba SONAR
https://www.cakewalk.com/Products/SONAR

nebo pak pouzivat reaper ale koupit NI komplete kde mas uplne vse co pro produkci potrebujes

https://www.native-instruments.com/en/p ... mplete-11/

pokud je ti lito penez pak ti nezbude nic jineho nez hledat a zkouset FREE Software napriklad zde

https://www.kvraudio.com

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od dendy »

REASON. tam mas vsetko, nic viac potrebovat nebudes... ale to aj v tej najvyssej radr Ableton Live.. aj vo Fruity Loops.. aj v Cubase... aj v Studio One....

inak sk si mal v Reaperovi problem zo stabilitou je dostmozne ze ho budes mat aj inde, to je skorej probkem windows nez konretneho DAW...

btw neexistuje nic take ako "daw vhodny pre elektroniku" alebo "daw vhodny pre gitaristu".. vsetky daw su univerzalne a v kazdom sa da robit kazda hudba

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od Kelley »

Jak píše Dendy - ono je nakonec celkem jedno, jestli jsou ty virtuální nástroje jako bundle software k DAW a nebo si je pak najdeš a nainstaluješ zvlášť. Výsledek je stejný, všechny jsou univerzální. Sonar má kupu bicích, což se ke kytaře určitě hodí. S1 mi připadá sice intuitivnější a taky stabilnější (asi proto, že nepoužívá 32bit bridge VST), ale v základu toho zase moc nemá a verze Prime a Artist ani nepodporují VST. Basu jsem vyřešil radikálně - koupil jsem si basu :-D

ian2112
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2017 19:25

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od ian2112 »

Dakujem vsetkym za rady.
Budem musiet poskusat a rozhodnut sa sam co mi najviac vyhovuje 8)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od TOM-Thak »

2dendy: Bych se hadal - podle me ableton treba je vic na elektroniku nez na toceni a michani kapel s externimi nastroji. Jde to, ale je to tezkopadne. Proto je lepsi logic, cubase, protools. Naopak delat dj set v cubase je ocistec a ableton je hracka. Ve vsem jde vse, ale v necem je to snazsi...

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od Stardust »

Poslední dobou pro rychlé podklady používám MuLab. Je to hodně intuitivní, zajímavé zvuky, kvalitní dekvencer, člověk se s tím naučí fakt rychle. Free verze omezena na čtyři sekvence.

http://www.mutools.com/mulab-product.html

markuc

Re: Windows DAW pre gitaristu

Příspěvek od markuc »

K tomu MuLabu se přidávám, je fakt inspirativní, pokud po něm nechceš audio a nedej bože editaci audia. Tady jsem o něm kdysi napsal takový vlákno, který nikoho nezaujalo :

post367812.html?hilit=mulab#p367812

Odpovědět