Ako na profi sound

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
pumpik
Příspěvky: 33
Registrován: 10 zář 2023 22:34

Ako na profi sound

Příspěvek od pumpik »

Chcel by som sa opytat skusenejsich.Da sa bez monitorov urobit poriadny mix?Pytam sa pretoze ja produkujem cisto len na sluchadlach bez moznosti odskusania na bedniach a vsimam si ze sporovnanim s referencnymi trackmi tie moje skladby zneju holy crap.Myslim si ze nieje problem v mojom mixe ten zvladam celkom ok,lenze keby som robil tu istu skladbu na bedniach mozno by to nabralo ten mohutny feeling.Alebo je za tym spolupraca s poriadnym nahravacim studiom?Mate stym niekto skusenost?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od Pytkin »

nie v reprakoch to neni ..

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od biscuit »

to je pravda, ale poslouchat vsechno na sluchatkach je jako zit v akvarku...

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od MDudas »

Moja rada do zaciatkov - profi skladby maju obvykle mnohonasobne viac vrstvenia, nez pocuje ucho laika.

Cyril
Příspěvky: 5838
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od Cyril »


pumpik
Příspěvky: 33
Registrován: 10 zář 2023 22:34

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od pumpik »

Dakujem Cyril toto vyzera velmi zaujimavo hned to vyskusam..Biscuit mas pravdu ale momentalne nemam inu moznost.Mdudas v mojich skladbach je toho vrstvenia celkom hodne a stale to nieje ono.
Kontaktoval som jedno superprofesionalne studio.aspon tak vypadalo podla fotiek :) .A za mensi poplatok som mal konzultaciu a dohodli sme sa ze to vyskusame na tracku deep.Poslal som tam celu skladbu v loopoch aj s referencnym trackom aby mali predsavu o co mi ide.Ked to bude hotove tak to sem hodim pre porovnanie.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od matucha »

Prej ted nejaky vrcholny michaci pouzivaj ciste airpody (nevim presne nejaky) a facha jim to evidentne dobre. Samozrejme vsechno itb, zadnej hw.

Reference urcite pomahaj. A pak proste zkusenosti a zkusenosti a zkusenosti.

pumpik
Příspěvky: 33
Registrován: 10 zář 2023 22:34

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od pumpik »

Matucha skusal som airpody ten ich zvuk je fakt skvely ale nevydrzim ich mat v uchu dlho.Moje AKG su tak pohodlne ze aj niekedy zabudnem ze ich mam na hlave.Jeden chlapik zo studia rozpraval o tom ze bez bedni sa proste dobry mix neda spravit a mal tam aj sample toho co mixoval len na sluchadlach a to iste na bedniach.Ked som si vypocul tu jeho sluchatkovu verziu velmi mi to pripominalo ten moj sound.No a potom tu bednovu verziu a proste nadhera.Len neviem ci nezatajil nejake dalsie secret techniques.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od vasek »

Já teda nedělám elektroniku, ale když jsem cokoliv míchal na různých sluchátkách, tak už poměry nástrojů (zejm. zpěvu) byly úplně špatně...
Sluchátka jsou za mě super na opracovávání jednotlivých stop, ale ne na tvoření celkového zvuku.

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od biscuit »

vasek: s poměrama jsem to měl stejně, ale s crossfeedem a narovnáním charakteristiky si s AKG702 už celkem věřím a řekl bych, že to jde tak na 90 %. Dokonce se mi už přihodilo, že při druhotný kontrole na sluchátkách jsem nějaký poměry poopravoval na sluchátkách a na bednách už pak nechal - bylo to ok. Ale pořád jsou pro mě sluchátka spíš kontrolní prvek na drobnosti, který třeba tolik na bednách neslyším a zároveň druhotnej referenční poslech. Pro mě, je komfort beden je prostě sluchátkama nenahraditelnej... a vždycky to pro mě bude "ten" přirozenej poslech.

pumpik
Příspěvky: 33
Registrován: 10 zář 2023 22:34

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od pumpik »

Dakujem friends.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od matucha »


Cyril
Příspěvky: 5838
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od Cyril »

Ještě k tomu CanOpeneru - používam ho na Macu pomocí SoundSource, kde do něj jde veškerý systémový audio (takže to člověk slyší furt, třeba i ve Spotify, filmech atd.). Mam nastavenej Crosfeed amount 150 % a Angle 35 stupňů. Už bez toho nemůžu na sluchátkách vůbec poslouchat, protože strašně slyšim ten efekt "odtržených" beden, jak jde do každýho ucha jen jeden kanál. Předtím jsem to tak nevnímal... Ten efekt neni nijak výraznej, ale prostě jakobych před sebou viděl bedny...

pumpik
Příspěvky: 33
Registrován: 10 zář 2023 22:34

Re: Ako na profi sound

Příspěvek od pumpik »

Matucha dik za video velmi prijemne sa to pozera.Ked budem mat tolko skusenosti ako pan mozno spravim perfektny mix bez monitorov a aj bez sluchadiel. :)

Cyril ja ficim na windows tak o SoundSource mozem zatial len snivat.Nasiel som este toto a ukazka ma celkom dostala sledujte to na sluchadlach.maju fajnu zlavu teraz na tento plugin.

Odpovědět