Akustické dveře

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 čer 2005 12:04

dan píše:V ramci brainstormingu bych mozna zvazil i alternativu dat tam namisto dveri kompletni frazncouzska okna (plast nebo drevo)!
Že bych vcházel zvenku oknem ?

dan

Příspěvek od dan » 15 čer 2005 12:31

Ivo píše:
dan píše:V ramci brainstormingu bych mozna zvazil i alternativu dat tam namisto dveri kompletni frazncouzska okna (plast nebo drevo)!
Že bych vcházel zvenku oknem ?
No, to jsem možná úplně nedomyslel: já francouzskýma oknama do baráku chodim ze zahrady, ale samozřejmě mam ještě vchodový dveře ze severu, který lze zamknout zvenku. Nedošlo mi, že jako jedinej vchod by to asi nefungovalo:-) Jedině, jestli existujou francouzský okna se zámkem, nejen s kličkou, což nevím.

No, ale jestli půjdeš cestou dvou dveří, tak možná aspoň ty vnitřní by mohly být francouzský okno, protože v tom okně jsou samozřejmě všechny škvíry dokonale izolovaný. Já bydlel do loňska v Karlíně v ulici, kde je dlažba a ve výši okna cca 50 m vede železnice. Když jede něco po dlažbě pod oknem, tak to je fakt hodně hustý. Původně tam byly starý okna a měnili pak (jenom to vnější) za plastový a to byl obrovskej rozdíl ve zvukový izolaci. Navíc, jak zvukově izolujou okna si člověk může snadno vyzkoušet na spoustě míst, ještě než za to dá prachy.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 čer 2005 13:53

Já mám docela výhodu, že studiíčko bude na relativně velice klidném místě ...

syncro

Příspěvek od syncro » 15 čer 2005 14:35

Ty okna jsou fakt rozdíl. Před měsícem jsem ve studiu měnil starý dřevěný dvojskla za moderní pořádný těsnící a tlumící "superokna" a hluk zvenku je výrazně, ale výrazně slabší až neslyšný... Předtím to bylo v pohodě, ale teď je to super.

Saša

pm

Příspěvek od pm » 15 čer 2005 14:38

To je jasny, tady v panelaku s origos oknama bylo slyset kazdy cinknuti klicema pred barakem, ted s plastovyma slysim jenom basy z liazek. Je to tim vzduchovym utesnenim, to pisou v kazdym textu o akustice.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 čer 2005 14:38

Takové okno tam budu mít taky. ALe že by masivní dveře těsnily zvukově méně ?

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 15 čer 2005 15:14

Jednoznacne dvoite dvere. To co radil sasa, jsou vlastne dvoje dvere, akorat ty druhe visi na tech prvnich, dochazi tak rozhodne k prenosum vibraci dotykem. Oddelene dvoje dvere je podle me (IMHO?) lepsi reseni.

PS: jestli je to mistnost v mistnosti, dvoje dvere + utesnit, mozna to bude dohromady levnejsi, nez neco vymysleneho, jak se rika v hokeji prekombinovaneho

Odpovědět