Akustika poslechových místností - semestrálka

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
nixx

Akustika poslechových místností - semestrálka

Příspěvek od nixx » 22 led 2010 09:41

Dopsal jsem první verzi svého semestrálního projektu do školy (FEL ČVUT). Je to takovej referátek o prostorové akustice. Pokud by to někoho zajímalo, může se podívat sem. Nepovažuju to ještě za dokončené, takže jsem to nedal k dispozici k tisku ani ke stažení.
Tak třeba to někomu k nečemu bude... :)
Jakékoliv připomínky, návrhy, pochvaly, kritiku uvítám ;-)

kyvaa

Re: Akustika poslechových místností - semestrálka

Příspěvek od kyvaa » 22 led 2010 10:53

Když už to mám naservírovaný až pod nos tak se aspoň donutím trochu přivzdělat. Díky.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 led 2010 11:06

skoda ze sa to neda stiahnut ..

delay

Příspěvek od delay » 22 led 2010 11:14

Tohle si rád přečtu, dík.

nixx

Příspěvek od nixx » 22 led 2010 17:26

Pytkin: az to dokoncim, dam to k dispozici i ke stazeni :)

Jinak neni to nic moc svetobornyho, vetsina z toho vam asi bude dobre znama. Ale chtel bych to postupne rozsirovat. Na tuhle semestralku by mi mela pak navazovat i bakalarska prace, ktera uz by mohla byt zajimavejsi - budou tam i nejaky mereni z realne mistnosti atd.

nixx

Příspěvek od nixx » 13 úno 2010 13:04

Uploadnul jsem tam novou verzi.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 13 úno 2010 14:49

Dobrá práce! Konečně něco, co se mi dobře čte. Jasné a srozumitelné. Alespoň pro mě. Díky, taky si rád stáhnu. :wink:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

nixx

Příspěvek od nixx » 13 úno 2010 15:13

Diky ;-)
Kdybyste tam nekdo objevili nejake nepresnosti, tak dejte vedet. Horel mi termin, tak tahle nova verze vznikla za jednu noc :-D Timpadem je dost mozny, ze tam budou nesrovnalosti.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 13 črc 2010 16:28

nixx: Jak je to prosím tě se stojatým vlněním. Já teď četl pár meteriálů, kde to bylo uvedeno jako příklady. U tebe jsem okrajově taky něco přečetl.
Pokud bych to řekl hodně jednoduše, tak z toho co sem četl plyne, že stojatá vlna je když se délka vlny rovná vzdálenosti protější stěny tzn. pak se to odrazí zpět v protifázi a zase zpět.. někde to bylo popisováno jako kdybys měl míček co ti bude v místnosti lítat pořád tam a zpět z jedné protilehlé stěny na druhou. Teda co jsem ještě četl, tak se to týká všech 6ti stěn prostoru. No ale jestli je to nějak tak.. tak ve spektru 20hz -20khz je přece pro každou akusticky neupravenou místnost dost vysoká šance, že tam na nějaké frekvenci bude stojatá vlna. Kdybych si spočítal délku vlny pro každou frekvenci.. tak se asi pravděpodobně nějaké vlny dočkal. Já jen abych se utvrdil a nebo si to vyvrátil hehe.
Díky za help.

david

Příspěvek od david » 13 črc 2010 18:08

TOM-Thak píše:nixx: Jak je to prosím tě se stojatým vlněním. Já teď četl pár meteriálů, kde to bylo uvedeno jako příklady. U tebe jsem okrajově taky něco přečetl.
Pokud bych to řekl hodně jednoduše, tak z toho co sem četl plyne, že stojatá vlna je když se délka vlny rovná vzdálenosti protější stěny tzn. pak se to odrazí zpět v protifázi a zase zpět.. někde to bylo popisováno jako kdybys měl míček co ti bude v místnosti lítat pořád tam a zpět z jedné protilehlé stěny na druhou. Teda co jsem ještě četl, tak se to týká všech 6ti stěn prostoru. No ale jestli je to nějak tak.. tak ve spektru 20hz -20khz je přece pro každou akusticky neupravenou místnost dost vysoká šance, že tam na nějaké frekvenci bude stojatá vlna. Kdybych si spočítal délku vlny pro každou frekvenci.. tak se asi pravděpodobně nějaké vlny dočkal. Já jen abych se utvrdil a nebo si to vyvrátil hehe.
Díky za help.
Nejen v akusticky neupravene, ale i upravene ;), jen to tam bude trochu lepsi. Doporucuji napriklad http://www.marktaw.com/recording/Acoust ... 1-Mod.html, to je velice srozumitelny popis.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 13 črc 2010 20:28

Je to super!

Diky.. cca tak jsem si to predstavoval, akorat to nebylo detailne popsany v kurzu co mam.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2010 22:00

Sú tvary miestnosti, ktoré minimalizuju vznik stojatych vĺn. Hľadaj 101 acoustics.

Darce

Příspěvek od Darce » 01 srp 2010 00:10

Wau super! Velmi rád jsem si přečetl dostal jsem se i k pár informacím, které mě oslovily. Až bude ke stažení určitě to zde šoupni. :)
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

Odpovědět