Akustika studia, hluk od letadel

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
lukykostka

Akustika studia, hluk od letadel

Příspěvek od lukykostka » 02 lis 2014 20:16

Ahoj,

naše rodina uvažuje o koupi řadového domku v Líbeznicích, kde jsou trochu slyšet letadla od koridoru 06/24. Mám k dispozici jednu místnost o 12 metrech čtverečných, která může sloužit k nahrávání a k míchání. Chci se vás zeptat na pár otázek.

1. Jde nějak místnost odhlučnit, tak aby to nestálo moc peněz a zároveň jsem vyřešil problém s hlukem od letadel ( je tam střešní okno)?
2. Je možno vyřešit akustiku, tak aby se tam dalo nahrávat a míchat, i přes odhlučnění místnosti?
4. Je možné, že by stačilo provést pouze akustické úpravy?
3. Vadí něčemu že je u místnosti zkosená jedna stěna jako na nákresu v příloze (mám na mysli problémy s akustikou)?
místnost.jpg
Nákres místnosti se zkosením
místnost.jpg (17.99 KiB) Zobrazeno 445 x
Děkuji za odpovědi.

Lukáš

Ivo
Moderátor

Re: Akustika studia, hluk od letadel

Příspěvek od Ivo » 02 lis 2014 20:22

1. K odhlučnění od letadel by mohla pomoci jen a pouze velice náročná stavební úprava (něco jako místnost v místnosti se dvěma stěnami a izolací mezi nimi), jinak velmi stěží ... (záleží na intenzitě). Nejvíce hluku proniká okny a dveřmi, může částečně pomoci aspoň co nejsilnější "akustické" onkno pro odhlučnění ..

2. Ano - buď styl "chytrá horákyně" anebo možnost flexibilních úprav (otočné panely apod.)

Fractal

Re: Akustika studia, hluk od letadel

Příspěvek od Fractal » 02 lis 2014 21:13

v praxi samozřejmě občasné přelétnutí letadla při míchačce tolik nevadí, u nahrávání to ale problém je... kdyby se nepodařilo místnost odhlučnit pak už jenom zbývá snažit se co nejvíce znecitlivět mikrofony (až na hranici použitelnosti a odstupu od šumu)

Odpovědět