Analyza

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rastis

Příspěvek od rastis » 21 srp 2007 19:03

adam - myslim, ze si to predstavujes prilis naivne a jednoducho. never tomu, ze ked sem pastnes nejaku ukazku, ze ti tu niekto napise, co presne za postupy v tom su. a aj keby ti to niekto napisal, kludne ti to moze byt na uplne hovno. skratka roky praxe a investicie do vybavenia neojebes a ani nevykecas na ezone - som o tom presvedceny.

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 21 srp 2007 19:37

rastis píše:adam - myslim, ze si to predstavujes prilis naivne a jednoducho. never tomu, ze ked sem pastnes nejaku ukazku, ze ti tu niekto napise, co presne za postupy v tom su. a aj keby ti to niekto napisal, kludne ti to moze byt na uplne hovno. skratka roky praxe a investicie do vybavenia neojebes a ani nevykecas na ezone - som o tom presvedceny.
ahoj rastis
1.nic sa nesnazim ojebat /a bez urazky,prosim ta nepouzivaj tieto vyrazy ked komunikujes so mnou /
2.ak sa ti bude chciet este raz pozorne precitat co som napisal,tak zistis ze som nikdy nemal ambiciu ziskat od niekoho recept na "ako to spravit",ale na jednu z moznosti ako podobny efekt dosiahnut- a ak dovolis predbehnem ta- nie,tych sposobov nie je nekonecno,mozno nejakych naozaj funkcnych bude 10,ak sa niekomu bude chciet podelit zo skusenosti aspon o3-4,splnilo to ucel
3.no ,ak si myslis ze "a aj keby ti to niekto napisal, kludne ti to moze byt na uplne hovno" ,tak potom davas facku aj celej svojej pritomnosti na ezone - ak som spravne pochopil ,si tu tiez prave preto ze nepredpokladas ze ked niekomu polozis otazku a on ti na nu odpovie,bude ti to na hovno,vsak.
4.neviem preco a z coho mas pocit ze ked sa chcem dozvediet nieco o jednej z moznych technik na dosiahnutie konkretneho vysledku,automaticky planujem mixnut 5 zlatych albumov na DAW u mna doma.
Adam

rastis

Příspěvek od rastis » 21 srp 2007 19:49

adam neurazaj sa a nechaj moj slovnik na pokoji ;)

na ezone chodim extrahovat rozumy z diskusii, nie pre jednoduche riesenia a skratky vo vyvoji - kiez by sa to dalo ;)

4ke nerozumiem, ale je to asi moja chyba a nevadi mi to :)

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 21 srp 2007 20:32

rastis píše:adam neurazaj sa a nechaj moj slovnik na pokoji ;)

na ezone chodim extrahovat rozumy z diskusii, nie pre jednoduche riesenia a skratky vo vyvoji - kiez by sa to dalo ;)

4ke nerozumiem, ale je to asi moja chyba a nevadi mi to :)

ahoj

neurazam sa - nepouzil si voci mne ziadnu invektivu,ale tvoj slovnik komentujem pretoze si si myslim vsimol ze nie si sam,ale komunikujes v ramci nejakej spolocnosti a teda tebou pouzivany slovnik sa tyka nie len teba,ale predovsetkym tych s ktorymi komunikujes
to ze chodis extrahovat pojmy z diskusii je len ine pomenovanie toho ze ziskavas odtialto informacie ktore ked nie su konstatovanim,tak su odpovedou na nieciu otazku,taku aka by mohla byt napriklad aj odo mna.
zda sa mi ze stale operujes s "predbiehanie vyvoja", "skratky vo vyvoji",
"ulahcenie prace " a "vyhybanie sa poctivemu skusaniu a pod" -
sam vies ze je to nezmysel.keby som chcel naozaj jednoduche riesenia ,robim svk hip hop a nepotrebujem sa pytat nikoho nic ,ale narvem si to do reasonu ,dam "energy master" preset a posielam do novych trackov jednu kravinu za druhou.myslis ze kebyze sa mozes teraz stretnut s bruceom swedienom a opytas sa ho,ako robil tie bicie v thrilleri /co neverim ze by sa s nim niekto bavil o kolacoch kebyze ma moznost sa s nim stretnut /,
nerobil by si to iste ,o co sa ja teraz snazim vo virtualnej podobe ? inymi slovami - aky je rozdiel oproti tomu co chcem ja,a oproti tomu ked niekto pride za starym skusenym inzinierom a diskutuje s nim o technikach mixaze ktore sa pouzivaju ?
pochop prosim ze ukazky ktore by som sem daval nesuvisia s "

vole,to je gitara,aj ja chcem mat taku ,jak sa taka robi ?" ale skor :chcem mixnut bicie - poznam vela dobrych nahravok s najroznejsou estetikou,ale tato /link/ je ta,ku ktorej by som sa chcel priblizit.ste skuseni inzinieri,vsimate si detaily ktore ja asi nie,cim to moze napriklad byt,ze tamtie bicie maju bla bla bla.

mas dojem ze sa snazim si nejak skracovat cestu alebo zjednodusovat pracu ? lebo ja nie - mam problematiku,potom mam pribliznu predstavu o jej rieseni,pouzijem konkretny model ako pomocku na vysvetlenie suvislosti.je to podobne ako ked mixujes AB,len s tym rozdielom,ze ti niekto naznaci,CO je na tej porovnavacej nahravke to co prehliadas.

Ak ti to pripada ako hlupost,tak s tym samozrejme nic nenarobim.

Adam

rastis

Příspěvek od rastis » 21 srp 2007 20:41

potom chladnejsiu hlavu (co ked si si prave odpisal potencialnych poradcov z okruhu SVK hiphop producentov ? ;) ) a vela stastia. a menej reci, 14 prispevkov si prave zahodil (nie v zlom) :)

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 21 srp 2007 20:55

rastis píše:potom chladnejsiu hlavu (co ked si si prave odpisal potencialnych poradcov z okruhu SVK hiphop producentov ? ;) ) a vela stastia. a menej reci, 14 prispevkov si prave zahodil (nie v zlom) :)

dakujem,vela stastia aj tebe./uprimne/.

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 23 srp 2007 17:53

Zdravim,

Tak teda prispievam prvou ukazkou.
Konkretne v tomto pripade by som rad s vami presiel moznosti mixu konkretnych javov
Je to estetika vychadzajuca z najlepsich mixov 80tych a 90tych rokov,ale podal mojho nazoru nema "stary" sound,skor by som povedal klasicky.
Zaujimalo by ma konkretne niekolko veci >
1.nakolko moze podla vasho nazoru farbu snare uderu v tejto ukazke ovplyvnovat attack kompresoru,resp nakolko vam zo skusenosti pride skomprimovany
2.v tejto ukazke vedla seba naraz hraju 3 gitary,slaky a fender,napriek tomu mam
z toho pocit v danom pasme velkeho priestoru a volnosti - ak sa nemylim suvisi to hlavne s vymedzovanim miest pre jednotlive party v priestore pomocu eq a panningu ,alebo k danemu javu patri aj kompresa jednotlivych nastrojov ? ak ano,je to preto ze kompresor ako dynamicky
procesor jasnejsie definuje kontury jednotlivych nastrojov ?
3.overall sound je velmi pevny a v istom slova zmysle "agresivny" ,aj ked bicie prave hraju iba snare hihat a bass dr part,aj to nie bohvieako agresivne..je tato charakteristika dana kompresiou ?

/dodatoc info ,bicie:Vinnie Colaiuta,basa Abraham Laboriel,solo gitara George Benson,spev G.Benson +Al Jarreau, mix Al Schmitt v Capitol Studios Hollywood /

Dakujem pekne za pochopenie a pripadne informacie :wink:
Adam

http://www.sendspace.com/file/8ypkwa

rastis

Příspěvek od rastis » 23 srp 2007 18:06

colaiuta ti zahra s takou dynamikou, ze to netreba ani komprimovat a je to tam. predpokladam, ze k nahravaniu si vybral jeden zo svojich 100 rytmicakov a ladil ho tak dobre pol hodinu aspon. tolko k rytmicaku.

pocit velkeho priestoru a volnosti je podla mojho nazoru dany tuto konretne hudbou samotnou, respektive aranzom.

vseobecne si myslim, ze cim "vzdusnejsi" styl a cim lepsi muzikanti, tym menej kompresie taka nahravka potrebuje na nastroje

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 23 srp 2007 18:15

rastis : dakujem

Odpovědět