Analyzer ukazující prostor při mixáži

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Nikolas.B

Analyzer ukazující prostor při mixáži

Příspěvek od Nikolas.B »

Zdravím,
těžko se mi to popisuje když nevím jestli vůbec něco takového existuje, ale zkusím to. Když člověk mixuje tak se jednotlivé zdroje zvuku (nástroje) snaží vyplnit jakoby do prostoru. Dopředu/dozadu - volume, vlevo/vpravo - panorama a dolu/nahoru - EQ (jestli se nemýlím). Napadlo mě jestli třeba neexistuje nějaký grafický analyzér ve kterém bych viděl jakoby místnost se zvukama a díky tomu zjistil jestli se něco nepřekrývá přes sebe apod. Jasně, je to o poslechu ale takového pomocníka bych k práci uvítal . Díky za tipy, jestli vůbec něco takovýho existuje :lol:
Naposledy upravil(a) Nikolas.B dne 17 kvě 2012 02:35, celkem upraveno 1 x.

rastis

Re: Analizer ukazující prostor při mixáži

Příspěvek od rastis »

keby si sa tu trochu rozhliadol, kym sa spytas, tak by si urcite narazil na Syncrov paradny clanok o mixazi, kde presne takto pise o vyplnani priestoru...

analyzer sa pise s tvrdym y ;)

Nikolas.B

Re: Analizer ukazující prostor při mixáži

Příspěvek od Nikolas.B »

A víš že jsem právě po přečtění jeho článku napsal tenhle topic? Proto mě to napadlo.. Takže jestli něco takového existuje tak pište tipy, budu rád.

biscuit

Re: Analyzer ukazující prostor při mixáži

Příspěvek od biscuit »

myslim, ze tvoje predstava je mylna :-) nejlepsim analyzerem ti na tyhle veci musi byt tvoje usi a tvuj mozek. a pro tohle je nejlepsi pomuckou solidni poslech, kterej znas. navic bych rek, ze si to svym popisem dost zkreslil a pro svou potrebu zjednodusil (myslim to rozvrzeni zvuku do 3d a prirazeni parametru, ktery odpovidaj jednotlivejm osam).

opticky muzes analyzovat ledacos, ale spis jednotlive, nez takhle komplexne. navic treba predozadni umisteni je dost subjektivni, nevim, jak bys ho chtel analyzovat a nejak vizualizovat.

monoque

Příspěvek od monoque »

mozna trochu OT,ale tohle je zajimavy plug-in pro manipulaci s prostorem atd. http://www.zynaptiq.com/unveil/

jakubt

Příspěvek od jakubt »

Co se týče frekvencí, tak něco takového by mohlo pomoct: http://www.sonicstate.com/news/2007/04/ ... -analyzer/
Na vlevo/vpravo goniometer?
Předek/zadek je asi spíš psychologická záležitost, nevím, jak by se to dalo dostatečně exaktně měřit...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Existuju projekty, ktore vedia podla suradnic umiestnovat mono-zvuk do sterea tak, ze vytvoria realny pocit priestoru iba pomocou stereo-zvuku. Je to velmi presvedcive, ale ma to zvoje nedostatky (ako pise biscuit)
Ale zeby bola nejaka 3D vizualizacia hotoveho stereozvuku ? (teda opacny postup) ... hm... tazko.
Ty si si ten "model" zvukarskeho priestoru z clanku trosku obratil... (tak ako Ti pise biscuit)

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B »

Ok, díky všem za postřehy alespoň jsem v obraze.

Odpovědět