Digitální šramot usb sběrnice

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
wizard_x@centrum.cz

Digitální šramot usb sběrnice

Příspěvek od wizard_x@centrum.cz » 29 zář 2012 00:50

Zdravím všechny audio nadšence,

mám tady takovej zapeklitej problém:

momentálně mám audio zapojeno prostřednictvím usb zvukovky sinn7 status 24/96. Problém je v tom, že se z výstupu ozývá digitální šramot vysoké frekvence pokaždé, když systém pracuje, hýbe se s myší, kolečkem a v podstatě při jakémkoliv přerušení. Není to extra hlasité, ale přes to je to nepřeslechnutelné a dost iritující.

Do listu irq přerušení jsem se díval, ale tam jsou jen příslušné usb řadiče, ale žádný odkaz na konkrétní zařízení.

Kdysi jsem o tom neco přečetl na zahraničních forumech a podle všeho to je dost častý jev, ale potřeboval bych ho nějakým způsobem ideálně úplně odstranit, nebo alespoň omezit na minimální/neznatelnou mez.

Prozatím zkusím řešení s použitím pasivního volume knobu, ale potřeboval bych pernamentnější a uživatelsky přístupnější řešení.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Digitální šramot usb sběrnice

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 29 zář 2012 01:51

zkus disablovat sitovou kartu (v OS / biosu) / [kabelovej] modem, prip. jestli jde o laptop, zkus cvicne napajeni z baterie.

wizard_x@centrum.cz

Příspěvek od wizard_x@centrum.cz » 29 zář 2012 14:22

Brooklyn / juanita juarez píše:zkus disablovat sitovou kartu (v OS / biosu) / [kabelovej] modem, prip. jestli jde o laptop, zkus cvicne napajeni z baterie.
zkoušel jsem, (i vytažení kabelu) nepomohlo. všechno je na jedný zásuvce, zemní smyčky by to bejt neměli. jedná se o desktop. Zajímavý je, že největšího "piskotu" se z toho ozívá, když spustim nějakou větší aplikaci. (nahrávají se data z disku do ram, jde to přes sběrnici a nějak to rezonuje prostřednictvím usb)...

napadá mě, jesli by nepomohl externí usb řadič...

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 29 zář 2012 16:12

Ano přesně tak. Za 300 se dá koupit levnej USB řadič do PCI-E slotu a s největší pravděpodobností to vyřeší tvůj problém. Hodně lidem už to pomohlo (RME Forum/ Babyface). Pokud ne můžeš řadič zase bez problému vrátit... Pokud se jedná o laptot, tak nevim jestli to má vůbec řešení...

wizard_x@centrum.cz

Příspěvek od wizard_x@centrum.cz » 29 zář 2012 16:24

CliffhAnger píše:Ano přesně tak. Za 300 se dá koupit levnej USB řadič do PCI-E slotu a s největší pravděpodobností to vyřeší tvůj problém. Hodně lidem už to pomohlo (RME Forum/ Babyface). Pokud ne můžeš řadič zase bez problému vrátit... Pokud se jedná o laptot, tak nevim jestli to má vůbec řešení...
u laptopu by mohl pomoct externí usb řadič do express card... ale dneska má express cartu poměrně málo notebooků, takže pokud nemá, tak tam je hold pešek...

už mám objednanej pci-e řadič, tak jsem zvědavej, jestli to pomůže... ještě sem koukal, aby měl metal-solid filtrační kondíky, což by mělo jen pomoct.

Teď sem pročetl ještě další forumy a podle všeho je problém způsobenej špatnym návrhem základních desek, kdy mezi řadičema a videokartou dochází k interferenci, a tam nepomůžou ani zemnící smyčky, ani nic. (a to nemám mb žádný ořezávátko,...) zkrátka při takovejch frekvencích který běžně skrz dps tečou a špatným stíněním se to promítne do zvuku. zajímavý je, že to je přesně frekvence 1khz(+harmonický), která je právě spouštěná změnou na videovýstupu. (na 1khz pracuje usb sběrnice)

wizard_x@centrum.cz

Příspěvek od wizard_x@centrum.cz » 01 říj 2012 14:33

Ok, problém vpodstatě vyřešen: externí řadič usb pomohl o moc , sice je stále ještě trochu slyšet šramot sběrnice, ale teď už to je sotva nepostřehnutelné. Pro jistotu ještě přidám atenuátor na výstup, potom už by měl být výstup prakticky bezruchový...

Odpovědět