DIY basove pasti - the official thread

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od biscuit »

moje otazka chtela smerovat na ten posledni udaj, kterej si ve svym prispevku dal.. :shock:
to asi v panelaku delat nebudu :-)

zkoumals "efekt" uz? jak jsi spokojenej?

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od W.Cable »

jj...spokojenej, vysky, vyssi stredy, stredy, nizsi stredy jsou odizolovany. Priblizne 150Hz a niz je to sice slabsi, ale porad pohlcuje.
13cm neni tolik, ale tu tunu odnostit a pak s ni pracovat, je strasliva drina.

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od biscuit »

to si delal vsechno sam?

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od W.Cable »

Ano sam, jen se zaklopenim mi pomahal kamarad a hranoly mi vyrobil truhlar.

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od biscuit »

to si docela hustej ;)

Pecko
Příspěvky: 47
Registrován: 01 čer 2012 12:09

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Pecko »

zdravim, chcel by som sa spýtať, či by bolo dobré si urobiť vlastný akustický paraván, a to z tohnto paraván a z tohto pena. chcel by som to mať za mikrofónom, ten paraván by mal odizolovať vonkajšie zvuky a aj izolovať hlas, ktorý by sa ozíval u susedov. viem, že nieje to kvalita, ale či za tie prachy by mi to stálo, ak by to aspoň, kúsok spĺňalo účel. inak som rozmýšlal dať aj na stenu "obraz" z 5 až 6 cm vaty, ktorý by bol za mikrofónom a by mal asi 1,5m na 1,5m. a ak som pýsal obraz, či by nevadilo na pasti ta malovka :) (chcem aby to malo aj vkus)

Bacon
Příspěvky: 257
Registrován: 16 úno 2009 19:08

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Bacon »

Dostaly se ke mně 3 balíky Rockwool Frontrock Max E za velmi příznivou cenu, tak jsem to ani moc nestudoval a vzal to (100 Kč / balík). Při bližším zkoumání jsem ale zjistil, že se nikde neuvádí, jaké akustické vlastnosti tahle vlna má. Netušíte někdo, jestli by se to dalo použít na stavbu paravanů?

Přikládám link na stránky produktu, třeba z toho někdo něco vyčtete: http://pruvodce.rockwool.cz/produkty/st ... max-e.aspx

Stručně, je to:

Tuhá deska z kamenné vlny (minerální plsti) s integrovanou dvouvrstvou charakteristikou, pojená organickou pryskyřicí, v celém objemu hydrofobizovaná. Horní velmi tuhá vrstva o tloušťce do 20 mm zabezpečuje vysokou odolnost proti mechanickému namáhání. Tato strana, označená nápisem “ROCKWOOL TOP”, se musí osadit směrem ven od fasády!

Díky za názory.

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Fillippos »

Je tam napsáno taky akustické izolace.. Myslím, že by naopak mohla fungovat dobře, jelikož se tam střídá ta tuhá vrstva s měkkčí. Na paravány bych se to rozhodně nebál použít.

Bacon
Příspěvky: 257
Registrován: 16 úno 2009 19:08

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Bacon »

Fillippos píše:Je tam napsáno taky akustické izolace.. Myslím, že by naopak mohla fungovat dobře, jelikož se tam střídá ta tuhá vrstva s měkkčí. Na paravány bych se to rozhodně nebál použít.
Jo jo, všiml jsem si, že to tam píšou, nicméně u Airrocku jsou přímo uvedeny akustické vlastnosti v tabulce, kdežto tady chybí a nikde na internetu jsem je prostě nenašel.

Teď je otázka, kterou vrstvou kam. Osobně bych dal tu hustší vrstvu směrem ven.

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Fillippos »

No, asi záleží, jak budou ve finále ty paravány vypadat a k čemu všemu ti budou sloužit. Budeš tam dávat před ten rockwool nějakou překližku s otvory - budou paravány přenosné, respektive budeš používat každu stranu paravánu k jiným účelům? Jedna strana difusor, druhá absorber? Jak jsou ty desky tlusté?

Bacon
Příspěvky: 257
Registrován: 16 úno 2009 19:08

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Bacon »

Fillippos píše:No, asi záleží, jak budou ve finále ty paravány vypadat a k čemu všemu ti budou sloužit. Budeš tam dávat před ten rockwool nějakou překližku s otvory - budou paravány přenosné, respektive budeš používat každu stranu paravánu k jiným účelům? Jedna strana difusor, druhá absorber? Jak jsou ty desky tlusté?
Ve finále by měly paravany tvořit tvar U kolem speakera (mě :D), zadní stranu paravanů plánuji ze sololitu, zepředu potažené látkou. Měly by být přenosné, resp. rozebíratelné (spojení asi na panty). Desky mají 10cm tloušťku.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od vasek »

Bacon: tyhle fasádní desky jsou podstatně tužší než izolanty určené pro zlepšení akustiky. Určitě to nějak bude tlumit, ale ne moc spodní frekvence. Všimni si, že když bouchneš do té tvrdší strany, tak to udělá zvuk. To imho znamená, že ta deska je schopna na určité frekvenci rezonovat a mohl by to být docela problém.

Uživatelský avatar
nixx
Příspěvky: 789
Registrován: 25 led 2008 23:18

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od nixx »

Já bych to dal "měkčí" stranou směrem ke speakerovi. Tužší strana bude mít tendenci víc odrážet.

Bacon
Příspěvky: 257
Registrován: 16 úno 2009 19:08

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Bacon »

vasek: Tak tak, taky si myslím, že by tohle mohl být problém. Proto bych chtěl určitě osazovat hustou (tuhou) stranou ven. Jde mi hlavně o nahrávání vokálů, takže tam zase tolik spodky nejsou.

nixx: Přesně to je i můj názor, viz jak píše vasek.

Ony ty akustické vlastnosti nejsou asi u tohoto produktu ideální, nicméně pokud by to aspoň trošku fungovalo, tak za tu cenu ("Dej vuodku, ber a utěkaj") je to fajn.

Obrázek

Uživatelský avatar
Magion
Příspěvky: 847
Registrován: 08 čer 2002 21:52

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Magion »

Přestěhoval jsem své studio do nového většího prostoru a znovu začínám řešit akustiku. Doma (v paneláku) jsem měl klasické DIY rohové basové pasti z Rockwoolu Airrock ND. Nicméně jsem dost citlivý na čistotu vzduchu a celkově prostředí ve kterým jsem a rozhodl jsem se, že nechci pracovat v místnosti, kde je potenciálně pro plíce nebezpečná minerální vlna.
Prosím nerozmlouvejte mi to - je to rozhodnutí na základě letité zkušenosti a mých reakcí na prostory s Rockwoolem ( - jo byl zabalený v igelitech).

Takže můj dotaz je: nevíte o nějakém alternativním řešení basových pastí a celkově absorbci zvuku bez použití minerální vlny?

Co mě tak napadlo (bez nějakých výpočtů a zkušeností) je sehnat z pily pytle jemných pilin a jimi vycpat rohy. Ještě by to příjemně vonělo dřevem. Teoreticky by stlačené piliny mohly mít solidní útlum. Nemáte náhodou s tímto nějaké zkušenosti?

Díky!

Odpovědět