doporučte Spektrum analizer , EQ a compressor do FL studia

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
holodroid

doporučte Spektrum analizer , EQ a compressor do FL studia

Příspěvek od holodroid » 21 zář 2007 21:03

Potřeboval bych dopručit tyto 3 VSTčka viz nadpis prolezl jsem toho hodně ale bohuel nic mě FL 7 nehodlá sežrat (dá se s tou šílenou nekompatibilitou něco udělat ? ) tak zkuste prosím zapátrat v paměti jestli by bylo něco vhodné dík :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 zář 2007 22:06

třeba bys mohl začít tím, co máš ve fruity, než tam začneš rvát nějaký vst...máš tam compressor, multiband compressor, parametric equalizer, equo a tak dále...jinak nevim o nekompatibilních vst co by nešly do fruity...možná bude problém mezi židlí a monitorem ;)

možná by sis na fruity mohl pro začátek koupit nějakou příručku...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 21 zář 2007 22:28, celkem upraveno 1 x.

holodroid

Příspěvek od holodroid » 21 zář 2007 22:26

Jo ten multiband comressor vypadá celkem schopně ten EQ hlavně teda ten grafickej nápodobně efekty jsem zaím moc nepužíval takže jsem to přhlídl.Začal jsem se ta nějka zajímat o mástering a problémy spojené s tím protože mě vysloveně irituje zvuk některých projektů a narazil jsm na tenhle článek http://www.dreamface.net/modules.php?na ... le&sid=234

kde je sqěle popsáno jak postupovat při tvorbě techa a DnB (což mě zajímá nejvíce) chtěl jsem si stáhnout ten spektrlní analizér konkrétně od
Voxenga SPAN
a ouha FL studio hlásí can't load an effect into a chanell nevím možná jsem u toho lama ale jede mi cca tak 1/3 VSTček co stáhnu... o ten SPAN bych měl opravdu zájem páč ten alizér v FLku je děsná bída...zbytek se dá použít z toh oco je v FL integrováno ale tohle fakt ne...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 zář 2007 22:50

věděl jsem, že problém neni ve fruity...ach jo, vysvětlim ti to...

hele ty se snažíš naloadovat efekt do kanálu, to ti přímo fruity píše...to neni chyba fruity, ale toho, že to děláš blbě...

takže otevři si fl mixer (F9)...dej jako když chceš vybrat nějaký fl efekt tu šipčičku...tam dej Select > More...dej radši dole Refresh...pak si tam v tom seznamu najdi ty tvoje vstčka, zaškrtni je...teď už je přes tu šipčičku můžeš dát do mixéru..hotovo...

efekty se nedávají do sekvenceru, ale do mixeru, proto ti to nejde...

voxengo span je dobrý...

silně ti doporučuju si koupit tuhle knížku, je dobrá, pomůže ti - http://www.alza.cz/vytvarime-a-mixujeme ... d77907.htm

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 21 zář 2007 23:13

Nojo, tak jestli takhle vzniká většina pověr/pomluv o FL Studiu, tak je jasný, proč má kdekdo pocit, že je to amatérská záležitost ;) Nekompatibilita FLka s některými dobrými pluginy je ovšem na druhou stranu skutečný problém - jako příklad by se dala zmínit Amplitube 2.. nebo Altiverb...

každopádně pluginy od Voxenga jsou výborná volba, ale na dost efektování si prvních pár set projektů pravděpodobně vystačíš s tím, co FL nabízí ;)

holodroid

Příspěvek od holodroid » 21 zář 2007 23:19

super díky moc za radu :!:

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 zář 2007 23:28

SadLuck: přesně, si myslim, že na začátek si vystačí s tim, co tam je...spíš by bylo lepší to fruity zkoumat a tak si s tim jentak hrát a ne tam hned něco ládovat...no, to neni moje věc...

hmm, o tom že by tam nešlo amplitube 2 a altiverb nevim, protože jsem tyhle dvě věci nikdy nezkoušel, nepotřebuju...

Odpovědět