Fígle na stereo

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
TOM-Thak

Fígle na stereo

Příspěvek od TOM-Thak » 08 pro 2006 12:54

Zdravim, dost me prekvapuji nektery interpreti jak maji nastroje pekne ve stereu, ale fakt hodne ve stereu a pritom jim stale hraji. Ja kdyz aplikuju psp stereo enhancer, nebo steinberg stereo expander nebo waves s1- imager, tak to ten synth akorat tak podela.. sice ho to trosku roztahne ale nezni tak dobre a treba kdyz tohle udelam z virusem a roztahnu to fakt hodne tak to pak zni jak software. Mate na to nejaky fígle? jak udelat dobry stereo siroky a pritom, aby ten nastroj nebyl degradovany?

Magion

Příspěvek od Magion » 08 pro 2006 12:57

dost prostoru udělá šikovně nastavený L-R echo

bassline

stereo

Příspěvek od bassline » 08 pro 2006 13:23

A cim vytvaras na virusovi to stereo? Unisonom alebo chorusom?
So stereom pri syntakoch mam v SW rozne skusenosti. Vacsinou s chorusom dosiahnem v stereu vyraznejsi zvuk ako s pouzitim unisona. Unison skor v stereu ten zvuk zmakci a stane sa viac nevyraznejsim potom. Ale ono to aj dost zavisi konkretne od efektu. Napr. unison od NI zvuk v stereu nezdegraduje, povedal by som ze zvuk ostava vyrazny aj v stereu. Taktiez velmi zavisi od zvuku, na ktory chces aplikovat stereo efekt. PWM a rozladene huste zvuky maju tendeciu v stereu skor zaniknut ako jednoduchsie viac statickejsie oscilatory. Ale zavisi to fakt na konkretnom zvuku...Dobre je tiez nastavovat na niektorych synth zvukoch zvlast stereo pre nizke pasmo a zvlast pre vysoke. Toto vie fakt vyborne upravit stereovost niektorych zvukov. Treba skusat a pocuvat, ake nastavenie chorusu/unisonu/stereo imageru sadne konkretnemu zvuku najviac.

Co sa tyka sterea virusu, tak solo stereo zvuky co som z neho pocul su podla mna o DOST na inej urovni nez SW....aspon z TIcka urcite.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 pro 2006 14:15

No co se tyce mych zkusenosti tak treba dobry je nahrat to do 2x mono stop treba nakej percussion synth tim mam na mysli syntak co klepe tuka .. (kratka obalka filtru) a pak to rozhodit leva prava a fazove posunout.

JInak u virusu pouzivam unison hlavne na saw pady a leady.. obdoba supersaw v JP8000 a do sterea to obvykle v unison modu dam tim efektem na stereo spread a obcas i chorus, ale fakt je, ze se mi to nezda tolik ve stereu.
v podstate kdyz srovnam plny stereo spread na leadu tak je to tak cca L a R 40 panningu no ale ja slysel synth ve stereu ktery byl fakt hodne jak kdyz das hihat na nejakych tech 70 sakra ted nevim kolik je tam maximalni hodnota proste na maximum Left treba. Klidne sem povesim ukazku srovnani, ale az budu doma :)

Odpovědět