Fotky z nahrávání

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Fotky z nahrávání

Příspěvek od Pytkin » 14 led 2014 12:44

slusna elektraren ! :)

matucha

Příspěvek od matucha » 27 led 2014 23:48

Moje prvni lokacni nahravani smyccovyho telesa. Nahraval jsem to na 6 mikraku. Hlavni par Schoeps CMC6U MK21 v NOS konfiguraci a dva "outtrigery" Neumann KM76 (v kardiode). Doplneno dvema spotama C414EB na elektrickou kytaru a perkuse (primichano minimalne). Schoepsy sly do Nagry LB, zbytek do Fireface 800 clocknutyho na Na nagru.
Akustika byla doooost ziva, holt betonova hala Trafacky je takova jaka je a kupodivu nejsou slyset venku projizdejici auta.

Kdybych mel neco delat jinak, tak bych dal jako hlavni par kardiody a outtrigery bych dal po Faulknerovsku blizko hlavnimu paru. Myslim, ze bych ale potreboval takovejch akci nahrat tak aspon 100, abych si byl aspon trochu jistej v kramflecich.

Na zacatku a konci toho videa jsou produkcni audia se kterejma nemam nic spolecnyho, ja nahral jen ciste hudbu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K50DNyrKri4#t=31s[/youtube]
berg_01.jpg
berg_03.jpg

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 led 2014 10:06

pekny. Par postrehu. Prijde mi, ze z toho hodne trci ten basovej buben. Kytara je imho moc pekne zakomponovana. Trochu mi tam u smyccu chybi spodky, ale to muze byt v aranzi, to asi nedokazu uplne posoudit (ale mozna i kvuli tomu z toho ten buben trci tak osamocene). No a nejak mi nesedi to studentske video s holkou, ktere mi divne kontrastuje s celkem profi pusobicim zaznamem hudebni performance:)

Hammond

Příspěvek od Hammond » 28 led 2014 10:11

Matucha: To bolo sucasne aj zvucene do saly? Ci nahravku ste robili samostatne?

matucha

Příspěvek od matucha » 28 led 2014 11:58

To prizvuceni do salu bylo pro jednu skladbu co hrala v ramci koncertu od jinyho skladatele. Chteli tam na ty smycce zkresleni. Jinak to tam akorat "prekazelo" ;).

Nijak jsem hlavni mikraky neekvalizoval a ta nahravka dost presne reprezentuje to, jak to znelo z pohledu posluchace. Dost toho je dany tim, jak to hrajou a co hrajou... extremni expresivita toho kotle je taky dana tim jak na to hraje, kdyby dirigent a skladatel chteli aby to netrcelo, tak by to bylo zahrany jinak. Kotel tam taky presne ukazuje na to, ze v ty nahravce spodek je, jen ho ty smycce nezaplnujou jak bys chtel.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 led 2014 12:39

matucha: fakt pekny, moc se mi to libi a urcite zajimava zkusenost :wink:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 úno 2014 20:49

zase jedna momentka za nahravani, tentokrat kytarovej aparat:)
zapeklitost1.jpg
zapeklitost1.jpg (116.41 KiB) Zobrazeno 373 x

jazzym

Příspěvek od jazzym » 12 úno 2014 21:28

tomu hovorim spravne nasmerovane mikrofony .. 8) .. kedže sm57 bere iba do 12khz a málo zo strán tak ho treba nasmerovat na ten pupček kde su same vyšky , doplnit rezonanciu bedne studiovym kondenzom,.. a stereo tuškami vyrušiť zbytky normalneho zvuku. :roll:
mal by si vyskušat somogyi Sal M7 , .. ten ich všetky nahradí :wink:

mimochodom to je domaco robena kopia marshall .. keby nejakeho napadlo že fuj.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 úno 2014 22:03

jazzym: je to stara kopie marshall jcm800 od pana Kopalka. Nevim uz kdo ji nedavno repasoval, ale hraje paradne. Ta bedna je samozrejme taky custom made a vlevo je Celestion g75t a vpravo je nejaka vintage Rolla. Ta rola je trosku otevrenejsi, celestion je stredovejsi. Dohoromady to hraje moc pekne.

Jako hlavni signal jsem bral tu Rollu. Sm57 bere samozrejme i vyssi frekvence nez 12K, coz je ale celkem fuk. Tady nemiri primo na stred, ale kousek od nej a je lehce natocena. Teorie tady moc neresim, resim jak to zni. Sm81 k tomu dela hezky doplnkovej signal. Je frekvencne rovnejsi a jakoby hladsi, sm57 je agresivnejsi. Mam uz dlouho vyzkousene, ze ta kombinace funguje a da se s vyslednym zvukem pekne hybat. Druhy reprak jsem vzal taky na sm81 tak nejak do foroty pro pripadnou trochu jinou barvu a nakonec jsem ho tam taky lehce domichaval. Audiotechnica 4033, ktera miri na bednu mezi repraky trochu z dalky pak bere hezke hodne stredove kulate telo a uz trochu prostoru. Nakonec jsem ji pouzil jen trochu, ale dava tomu zase trochu prostorovosti a jine zivosti. Vsechny signaly si samozrejme po nahrani fazove srovnavam.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 úno 2014 22:14

Tady je kratka ukazka jak to ve vysledku zni. Tahle Jcm800 je kytara vpravo a solova uprostred, vlevo hraje (bohuzel) marshall avt.

rastis

Příspěvek od rastis » 12 úno 2014 22:33

sranda, jak to aj pocut - jedna gitara konkretny attack, rozoznatelne tony, druha gitara len take chlpy :)

inak fajn.

SM81 je kondik nie ? podla obrazku ho mas cca rovnako daleko od repraku ? neni to uz velky tlak ?

ja zvyknem pouzivat 2x SM57, jeden cca tak, ako pises a druhy dost skraja membrany. pripadne niekedy kombinujem SM57 a E606... kondik z dialky ako kedy. ak su to nejake hustejsie metalove skreslence, tal skorej nie...

rastis

Příspěvek od rastis » 12 úno 2014 22:37

Amorph píše:...a vlevo je Celestion g75t a vpravo je nejaka vintage Rolla. Ta rola je trosku otevrenejsi, celestion je stredovejsi...
asi si to len divne napisal, ale ta "Rolla" je stary Celestion, dnes celkom vyhladavany a oblubeny, samozrejme ak je v normalnom stave, co 40 rocne repraky uz casto nebyvaju :)

Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 úno 2014 22:40

rastis: aha, dik za upresneni!

no jo kluci trvali na tom, ze chtej aby to proste znelo jako oni, tak jsem je nepresvedcoval, ze to maj oba nahrat na tu jcm, ale pak pri mixu jsem toho horce litoval:) Ta AVT serie zni proste jak multiefekt.

sm81 je elektret. Vydrzi dost velkej tlak a ma i -10db Pad. Jo na metal bych ten vzdalenejsi kondik taky nepouzil, ale tady to uz trochu nejaky smysl melo (i kdyz by se to bez nej asi obeslo:).

jazzym

Příspěvek od jazzym » 12 úno 2014 23:15

fajnšmekri su to ...o tom neni pochyb 8)

rastis

Příspěvek od rastis » 12 úno 2014 23:22

Amorph píše:... Ta AVT serie zni proste jak multiefekt.
....
ja som na Valvestate tiez vzdy frflal, ale paradoxne tie prve serie 8xxx proti tymto novodobym este celkom hrali :)

Odpovědět