Hluk rušící sousedy, prosím o radu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 20 pro 2009 14:04

Přeju krásný svátky Ezone, po novym roce se mám v plánu přestěhovat i se studiem do Prahy. Ze všech domů k pronájmu mě i dalším spolubydlícím seděl jeden na Barrandově.

Místnost pro režii a elektronické bicí, kde bych i spal má 6m x 6m. Vedle ní je místnůstka 3m x 1,5m kde bych chtěl nahrávat vokály a instrumenty. Mezi těmahle místnostma je už rovnou dělaný supr skleněný okno, místnost má z jedné strany okna a dveře na zahradu, čili je v přízemí.

Obří strašák, který mě teď nenechá spát je, že se jedná o řadový rodinný dům, se staršími lidmi obývající vyšší patra a podnájemníky v přízemí vedle mě. Dělí nás od sebe jen panelová zeď s šířkou teď nevim jestli 20 nebo 30cm.

Ptám se proto prosím jestli tahle jedinečná možnost přestěhovat se se studiem a mými reproduktury EVENT ASP 8, které si tuze rád pouštím hodně nahlas, do Prahy je realizovatelná. Plus jestli někdo neporadí jak je to s hlukem a sousedy právně. děkuju

matucha

Re: Hluk rušící sousedy, prosím o radu

Příspěvek od matucha » 20 pro 2009 14:07

No jedna zed se da trochu poresit tim, ze na ni udelas sadrokartonovou predstenu. Ale v podnajmu nic moc.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 20 pro 2009 14:28

ja sam jsem to vyresil rockwoolem a sadrokartonem (odhlucnoval jsem stenu v loznici od sousedu, kde je jenom cihla na storc)
Jejich dite slysim az kdyz fakt rve, jinak pohoda.
Moje znama mi ale poradila dobrou vec - kdyz jsem trenoval na djembe, tak jsem mel taky problemy se sousedy. Neni nic lepsiho nez za nima zajit a domluvit si cas, kdy jim to nebude vadit a ten pak dodrzovat. Protoze na pravidelny veci se da zvyknout. No a vecer holt sluchatka

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 20 pro 2009 14:28

jestli je tam spolecna stena a domy nejsou oddilatovane, tak je to dost blby a bohuzel jedna sadrosova predstena toho moc nevyresi, frekvence se budou prenaset i stropem a podlahou a okolnimi stenami, trochu to sice pomuze, ale bude to stat nejaky penize a efekt nebude odpovidajici nakladum. kazdopadne kdyz uz predstenu, tak nekotvit na delici zed, ale uchytit pruzne a vycpat tezkou mineralni vatou. dal by bylo dobry poresit podlahu, zvlast v pripade tech bicich, postavit treba nejaky zvyseny podium z tramku polozenych na gumovych podlozkach, na to OSB desky a prostor mezi tramky vycpat vatou, na OSBcka pak treba jeste nejakej koberec, nebo se delaj specialni bubenicky podlozky pod bici, ale ty sou strasne drahy.
no drzim palce, ale obavam se, ze jakykoliv polovicni reseni bude dost drahy a narocny a vyslednej efekt tak do 20% utlumu, pricemz nejnizsi frekvence si cestu stejne najdou. nechci bejt depresivni, ale je to realita, sireni zvuku je jako protrzena prehrada, staci mala skulinka a ono si to cestu ven najde. Jediny stoprocentni reseni je postavit mistnost v mistnosti oddelenou od stavajicich konstrukci, ale to je asi financne neunosny reseni pro podnajem (me stala polovicni mistnost nez mas ty kolem 50ti litru a to sem to delal vsechno sam).
kazdopadne je lespi neco nez nic, tak tu jednu stenu a podium pro bici je asi minimum co je nutny udelat, tak drzim palce at nemas takovy nervni sousedy jako ja 8)

matucha

Příspěvek od matucha » 20 pro 2009 14:56

neural_I - lip bych to nenapsal ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 20 pro 2009 15:28

jsem.devka: a nechces radsi nastoupit do nakyho nightclubu, nez zakladat privat v cinzaku? :twisted:

sorry nemohl sem si pomoct... :lol:
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 20 pro 2009 15:43

Cyril: zvěstuješ správně, ale krize už vokusuje i tam http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kriz ... 05651.html

mě už baví jen ten titulek
Příspěvek od jsem.devka

najdu si jiné bydlení, v řadovce to nepude :)

boro

Příspěvek od boro » 22 pro 2009 10:33

Robili sme niekolko miestnosti, pri ktorych bola poziadavka -50dB, plus pohltivost - co by si mal mat aj ty.

Obrázek

Kedze nepouzivas akusticke bicie, tak si myslim, ze -50dB by ti malo stacit.
Kukni sa po systemovych detailoch firiem ako knauf, alebo rigips, alebo co ja viem, isover...
+ zvycajne maju dobru technicku podporu a minimalne telefonicky ti budu vediet podat smerodajne info.

MIMO TEMU
Bol som na exkurzii vo vyskumnom centre, kde mali niekolko sal na skumanie akustiky.
Sala, ktora by mala mat nulovy odraz, bola oblozena priblizne metrovymi ihlanmi, ktore boli aj aj pod podlahovym rostom
Boli tam tiez velmi tazke dvere (tiez s ihlanmi).

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 22 pro 2009 13:31

děkuju, ale levnější bude najít nějaký samostatně stojící dům

Odpovědět