Jak na zdvojovačky?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Mitch

Jak na zdvojovačky?

Příspěvek od Mitch » 02 kvě 2011 21:31

Je tu někdo, kdo prozradí svůj postup? Zkouším nahrávat rapování, ale ty zdvojovačky mi pořád nejdou....KOukal jsem už na pár tutoriálů na youtube a pročetl jsem snad vše tady na foru , co by se mohlo týkat téhle problematiky, ale bez valného výsledku....pořád to nezní přirozeně. Prosím poraďtě.Přece tu můsí být nějaký praktik, který s tím má přímou zkušenost, ne? :) Byl bych rád za každou radu, která by mi mohla pomoci! Díky všem....

bluerecording

Re: Jak na zdvojovačky?

Příspěvek od bluerecording » 03 kvě 2011 07:23

Musis napisat konkretnejsie v com je problem....

Mitch

Příspěvek od Mitch » 03 kvě 2011 09:25

Je to taková ukázka.... http://www.youtube.com/watch?v=uN_hBfNzScY
Mám na mysli něco podobného. Nevím jak toho docílit. Duplikoval jsem stopy , posouval jsem kanály do leva doprava, zpoždoval jsem je, ale neznělo to dobře...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 kvě 2011 09:58

Mitch píše:Je to taková ukázka.... http://www.youtube.com/watch?v=uN_hBfNzScY
Mám na mysli něco podobného. Nevím jak toho docílit. Duplikoval jsem stopy , posouval jsem kanály do leva doprava, zpoždoval jsem je, ale neznělo to dobře...
pro 'orgranickej' feel: nahraj kazdou verzi zvlast. (a rozhod do panoramy.)
pro 'organickej', ale presnej feel: nahraj kazdou verzi zvlast a potom jednotlivy verze srovnej v case (rucne, pres vocalign, etc)
pro 'chemickej' feel (to si asi zkousel, a proto tohle asi nehledas): spousta veci. muzes zkusit 'split harmoniser' (vychazis z jediny stopy, ktera se duplikuje napravo v panorame treba o 9 centu podlazena a treba o 17ms zpozdena, nalevo v panorame o 9 centu nadlazena a treba o 22ms zpozdena).

matucha

Příspěvek od matucha » 03 kvě 2011 11:24

Jak rika Brooklin, dodal bych akorat ze je dobry delat spis ztrojovacky (zpetovacky) a pustit doprostred hlavni vokal a obklopit ho z obou stran. Je to vetsinou lepsi nez mit jen dva vokaly... levo a vpravo. Nicmene v kreativnim produkovani se nicemu meze nekladou a prave jenom 2 vokaly nekdy muzou fungovat dobre v kontrastu s normalnim tvrde uprostred vokalem. Nekdy pouziju vic tech stran a doprostred primicham zlehka treti, aby se tak akorat vyplnil centr, ale pritom aby to znelo spis jak leva-prava.

Zajimavy je, ze zdvojovani funguje hlavne na specifickej typ hlasovyho projevu.
1) jsou lidi, ktery zpivaj tak presne, ze jejich druhy stopy sou skoro kopie a cely to pak divne fazuje (tech je ale fakt malo a setkal jsem se s tim jenom jednou)
2) nekdo totalne nedava rytmus/intonaci a tak se ty vokaly dostanou tak daleko, ze to pak pusobi vic jako kdyz hraje nekolik pisnicek pres sebe a je to zas nepouzitelny
3) lidi s prumerne roztresenym a neladicim hlasem jsou kupodivu na tohle nejlepsi a hodne jim to pomaha (neznit blbe)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 kvě 2011 11:49

s tim fazovanim... kdyz nekdy mam jen jednu verzi a chci stereo, tak sem zkousel dve kopie do stran a rozladit je dynamicky v case. pres pitch obalku, fluktuace v pitchi treba do hlobky max. 1/4 tonu, a nahodne nacmarana krivka. takovej 'faux-tape' efekt. nektery pluginy sou na to zarizeny, treba waves doubler umi menit hloubku nad- a podlazeni pomoci LFO.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 kvě 2011 11:51

to by chcelo skrorej S&H , nez LFO ..

Magion

Příspěvek od Magion » 04 kvě 2011 10:48

sample and hold. takový skákavý průběh LFO vlny. nicméně je to furt LFO...

Venti

Příspěvek od Venti » 04 kvě 2011 13:49

Tiez hovorim ze nahrat kazdu stopu doplnaciek/zdvojovaciek zvlast a dam mierne do stran. Ak je to moc rozbite tak to sem tam rozstriham a pasujem pod slohovu stopu, ale zasa nie uplne presne aby to nefazovalo. Nedavno som skusil spravit taku vec, ze iba tieto doplnacky som poslal do BUSu a na neho hodil SPL Vitalizer a rozstiahol stereo to tiez zneje celkom zaujimavo.
Mitch, ak mozem doporucit.. nikdy nekopiruj, vzdy to radsej nahraj nanovo. Tie kopirovane stopy ti zaberu viac casu na upravu a aj tak to nikdy nezneje dobre.

Odpovědět