jak to hraje

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
safa
Profesionál

jak to hraje

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 00:29

Tuhle jsem domichal jednu vec a potreboval bych pro zajimavost vedet jak to hraje u vas (Carloff, Matucha, PM, Synchro, Pytkin, Kexik ... a ostatni crew tohoto serveru) na vasem poslechu (je to nezmastrovany, jen velmi jednoducha normalizace probehla). Je to tady > > >

http://public.abbaworldrevival.com/divo-zak.ogg
Naposledy upravil(a) safa dne 08 pro 2004 15:21, celkem upraveno 1 x.

matucha

Příspěvek od matucha » 08 pro 2004 01:29

lehka normalizace ;-)... normalizace je snad zesileni wavu tak, ze se zjisti nejhlasitejsi peak a ten se zesili na 0... to nejde zlehka nebo z tezka.. ;-)

matucha

Příspěvek od matucha » 08 pro 2004 01:34

no... posloucham to tu ted fakt hooodne potichoucku... zda se ze zaklad je docela fajn, zadny propadly stredy, vsechno citelny a docela plny... snad ty housle ci co to je, ty sou dost "neplny"... az si to pustim na normalni hlasitost, tak dam definitivni komentar ;-))))

(jako hudba me to nebere... vubec)

safa
Profesionál

norm

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 08:35

matucha píše:lehka normalizace ;-)... normalizace je snad zesileni wavu tak, ze se zjisti nejhlasitejsi peak a ten se zesili na 0... to nejde zlehka nebo z tezka.. ;-)
... presne jak rikas ;-))) , to "lehka" jsem psal jem kvuli tomu, aby nekdo necekal ze sem pro prohnal ULTRAMAXIHAJZLEM nebo jinou hruzou (cemuz taky obcas nekdo rekne normalizace nebo i dokonce "udelanej mastering" ;-))) ) . Jestli ti to neco rekne tak jsem proste v Samplitude zmacknul klavesu N (rychla normalizace) - tot vse ;-).

pm

Příspěvek od pm » 08 pro 2004 16:10

safa: tak hraje to dobre.. akorat ani bych neumel rict co to je za odvetvi, takze nevim co znamena v tyhle hudbe "dobre". Akorat me zneklidnujou ty hajhety na zacatku a pak od 2:20, jak to tremoluje. Housle mi pridou usazeny dobre a prirozene.

Ale nevim, no, sem jenom hluchej harmonikar, mozna kdybych byl spravna keltometla, videl bych to jinak.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 17:04

pm píše:safa: tak hraje to dobre.. akorat ani bych neumel rict co to je za odvetvi, takze nevim co znamena v tyhle hudbe "dobre".
... hmmm, to ja moc taky ne ;-)))
pm píše: Akorat me zneklidnujou ty hajhety na zacatku a pak od 2:20, jak to tremoluje. Housle mi pridou usazeny dobre a prirozene.
... mmno tam je to dany tim, ze hajheta je muj neoblibenejsi i nejnenavidenejsi nastroj. Dokad hraje sestnastiny nebo proste maly hodnoty tak ji mam rad hodne lae nesnasim kdyz se otevre a hraje nedejboze treba ctvrtky - pak maze uplne vsechno. Proto tam co je otevrena primej zvuk sundavam co je to unosny (zas aby neztratila umisteni v prostoru) cili pak je HH vic z overheadu a z ambientu. Ale IMHO to ty nahravce nevadi ...

kexik

Příspěvek od kexik » 08 pro 2004 18:02

ja by som pridal tym husliam troska prezenc, su fakt lahko nevyrazne... ale v tomto zanri sa to tak tusim zvykne aranzovat (apokalyptiku bohuzial sem tam musim doma trpiet ). zbytok na prvy krat v poho..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 08 pro 2004 20:21

tym husliam chybaju gule, ale to bude tym, ako su zahrane - cakal by som od huslistu viac dynamiky v hre (neviem, kolko si tam dal kompresie) a kratsie staccato (konkretnejsie "pichlavejsie" akcenty, viac rytmiky), takto mi to znie trosku rozvlacne a zostava to na urovni podmazu.

mozno este trosku pridat priestor a ostrost tym husliam.

na to, ze je nahravka len normalizovana, zneje dost komprimovane. myslim, ze za to moze malo dynamiky na spodkoch a zvuk kopak/basa. kopak ma malo akcentu (kontur), je s basou akoby v jedom nevyraznom celku, ktory rytmu malo pomaha.

myslim, ze vacsina spomenutych nedostatkov vychadza z toho, ako je to zahrate

safa
Profesionál

husle

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 21:42

kexik píše:ja by som pridal tym husliam troska prezenc, su fakt lahko nevyrazne... ale v tomto zanri sa to tak tusim zvykne aranzovat
... jednak a jednak tohle je jenom zaklad tzn. chybi tam zpev. Kdybych je priostril tak mi polezou do zpevu.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 21:48

Poshook píše: na to, ze je nahravka len normalizovana, zneje dost komprimovane.

... mmno to je pravda v refrenu, ale tam je to hlavne o kytarach ktery jsou diky hrubymu zkresleni komprimovany samy o sobe. Myslim, ze sloky maji dynamiku docela v pohode ... a ty refreny proste musej bejt naslaply uz od mixu (ne delat to az na masteringu).
Poshook píše: myslim, ze za to moze malo dynamiky na spodkoch a zvuk kopak/basa. kopak ma malo akcentu (kontur), je s basou akoby v jedom nevyraznom celku, ktory rytmu malo pomaha.
... to jsem resil. Puvodne jsem tam mel na Punch vetsi zdvih ale pak jsem ho trochu sundal protoze mi prislo ze uz se ten kopak s basou nepoji.
Poshook píše:myslim, ze vacsina spomenutych nedostatkov vychadza z toho, ako je to zahrate
... a taky zaranzovane. Prave proto me zajimalo jak to hraje jinde ;-))

kexik

Re: husle

Příspěvek od kexik » 09 pro 2004 10:12

safa píše:
kexik píše:ja by som pridal tym husliam troska prezenc, su fakt lahko nevyrazne... ale v tomto zanri sa to tak tusim zvykne aranzovat
... jednak a jednak tohle je jenom zaklad tzn. chybi tam zpev. Kdybych je priostril tak mi polezou do zpevu.
jo tak :) ale su tam pasaze ked by pred ne bolo skoda dat spev...

matucha

Příspěvek od matucha » 09 pro 2004 12:51

ty housle sou nejhorsi... jinak asi docela sedi kopak basa co se rocku tyce

kytary neboostrovany maj podle me moc vytahly vejsky, znej tak suse nekulate

no ty housle.. podle me sou uplne ve spatnym prostoru... takovy krabici, maly mistnosti, sou asi blbe nahrany, protoze jim schazi vsechno, nedokazu si predstavit, ze bych z nich eqckem dostal to co bych chtel slyset. Nemaj ani stredovou stavu ani dostatek mekkejch hloubek a ten vrsek... no ten tak nesto ji za nic... vytahout basy a vejsky? no nevim, co pak ty stredy? hm.... zkusil bych nejak poresit aspon ten prostor a lehce bych je otevrel...

sparX

Příspěvek od sparX » 09 pro 2004 13:10

Tady na mejch Genius bedýnkách za 400Kč to zní jak v autě .-) Ale úplně přesně ...

Poshook

Příspěvek od Poshook » 09 pro 2004 15:20

tomu kopaku treba fakt pomoct - pridat niekde okolo 90Hz a trosku zobrat na hlbokych basoch

matucha

Příspěvek od matucha » 09 pro 2004 16:46

kopak/basa... oni sou podle me akorat potichu, protoze kdyz to zesilim, tak delaj co maj... jenze pri normalni hlasitosti sou tam spis takovy "pocitovy"... no ja nevim jak je to normalne v rocku, ale myslim, ze to je docela bezny... na tanecni "pecku" by to bylo dost zly, ale tady mi to pripada ok

Odpovědět