Kniha o akustice

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Blop79

Kniha o akustice

Příspěvek od Blop79 » 12 kvě 2015 19:02

Zdravím, už celkem dlouho se zajímám o zvuk, nahrávání atp. a celkem rád bych se stal sound-designerem, bohužel většina toho co dělám je spíše pokus-omyl, ne že by mě to nebavilo, ale rád bych se posunul dál. Dneska jsem se stavil v knihovně a měl jsem pár knih vyhlídnutých, ale většinou jsem nepobral které byli na prvních stránkách.... kvůli mě nesrozumitelným nákresům, výpočtům a vzorcům. Hledám tedy nějakou knihu, která by to vzala hezky od podlahy, stačí základy, až pochopím ty, bude se mi učit o moc lépe... Kdyby jste měli nějaký tip, byl bych vděčný :)

studiogain

Re: Kniha o akustice

Příspěvek od studiogain » 12 kvě 2015 19:19

Co by jsi chtěl umět?
1/ Míchat, mástrovat = není vzorec
2/ navrhovat akustiku-ano, vědní obor= "je vzorec".
pokud:
1/ dlouhá, ohromně dlouhá cesta bez konce /a mohla by začínat i v knihovně/
2/ dlouhá cesta, kde se těmi výpočty bohužel musíš prokousat

Blop79

Příspěvek od Blop79 » 12 kvě 2015 20:24

Nejde mi až tak o vzorec jak o všeobecnou znalost. Jinak, ano... Nahrávat, míchat, masterovat :)

Hammond

Příspěvek od Hammond » 13 kvě 2015 06:27

Ako taky uplny zaklad by som mozno odporucil knihu "Praxe zvukove techniky" od Vaclava Vlacheho.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 13 kvě 2015 06:29

Inak ten nazov temy je trochu matuci, lebo zas akustika je uplne iny vedny odbor, nez zvukove inzinierstvo.

m4x

Příspěvek od m4x » 13 kvě 2015 13:01

Název tématu zkus upravit. Najdi si na webu Muzikusu seriál "Frekvence, panorama a hloubka" a článek "Mastering - téma měsíce". Kupu toho najdeš na YT v AJ a něco málo v češtině, třeba na kanále magazínu http://analogdigitalmusic.cz/. S upřesňujícími dotazy přijď sem na forum.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 13 kvě 2015 13:49

Ahoj, nějaká dobrá duše mi tu kdysi poradila výbornou knihu: Mixing audio. Teď jsem se díval na amazon...a už je to asi další doplněné vydání, je to ale stejný autor. Doporučuju. Jasné, praktické http://www.amazon.com/Mixing-Audio-2e-R ... 0240522222

čau

delay

Příspěvek od delay » 13 kvě 2015 15:11

Hammond píše:Ako taky uplny zaklad by som mozno odporucil knihu "Praxe zvukove techniky" od Vaclava Vlacheho.
To není špatná kniha, spousta základů je tam poplatných dnešní době, ale přeci jen je jaksi nemoderní a možná v ní chybí reflexe na základě zpracování zvuku ITB (mix, master), což bude tady juana asi zajímat nejvíce.

Jinak, na začátku je potřeba hlavně kvantita, čili míchat, míchat a míchat. Konzultovat výsledky třeba tady na fóru a aplikovat různý postupy, který si třeba načteš nebo okoukáš. YouTube je dneska plnej videí, Pensado aj. sdílí svoje postupy a dá se z toho něco vytěžit, ovšem je vždy nutný vědět, co děláš a co se děje se signálem v rámci té úpravy atd., jak to pracuje pro celek apod. Tímhle si asi každej musí fakt projít, odmíchat a naučit se poslouchat a slyšet, chce to čas a míchat, míchat...

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 13 kvě 2015 20:35

čili míchat, míchat a míchat

Ještě bych doplnil ... míchat,nahrávat,míchat,míchat....a po asi 15 letech už to budeš trochu umět :-)

Ale rozhodně to chce nacucávat do sebe informace z netu a doma to zkoušet uvest do praxe.
Ale nic jiného než dlouhá praxe na vycvičení uší, není. Bohužel....
já bych si tipnul že teď asi po těch 15 letech praxe u zvuku už vím kam šáhnout a nehraje to vyloženě blbě, ale rezervy samozřejmě mám pořád velké :D

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko » 13 kvě 2015 22:52

Absolutny zaklad musis pozriet cele https://kickass.to/steinberg-internal-m ... 92326.html (inde som nenasiel download) a este nejaky kurz treba absolvovat. Otvoria sa ti oci :) ale skusenosti nicim nenahradis.

Odpovědět