Mid/Side efektovanie

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Poshook

Mid/Side efektovanie

Příspěvek od Poshook » 03 říj 2005 09:37

Existuje moznost ako efektovat Side cast mixu (po oddeleni od Mid pomocou M/S decoderu)? Na Mid to nie je problem, ale ked mam v mixe napr. pad na celu sirku sterea a chcem pouzit reverb len na okraje...nie je to normalnou cestou mozne (predpokladam, ze to bude zapricinene opacnou fazou Side)

kexik

Příspěvek od kexik » 03 říj 2005 09:44

??? ak posles do sendu len side, kde je problem? opacnou fazou to nemoze byt... ako presne sa to snazis urobit?

Poshook

Příspěvek od Poshook » 03 říj 2005 09:47

Skusil som pouzit dva totozne audiotracky. z prveho si cez M/S decoder beriem Mid cast a z druheho cez druhy M/S decoder Side cast, na ktoru som hned na stope hodil insert reverb (ale ten pri zvysovani pomeru procesovaneho signalu nepridava efekt, ale stisuje signal. pri wet 100% nepocut nic)
Zatial mi vychadza ako jedina moznost dat reverb na audiotrack cislo dva este pred samotnym decodingom, ale potom sa mi posunutim fazy dostane do Side casti aj referbovy dozvuk z toho, co bolo predtym v strede (napr. mono spev)...

problem s fazou to nie je (zle som sa vyjadril). ale tym ze Side signal je vlastne signal, v ktorom sa oba kanaly (L/R) odlisuju, posielam reverbu to, co by mal vyrabat...ci nie?

kexik

Příspěvek od kexik » 03 říj 2005 10:43

asi sa nerozumieme, lebo co... nehovoris o signale z dvoch mikrofonov? aky ma zmysel m/s na cely track?

kazdopadne, tie dva tracky su mono? a rovnake? este stale nemam presnu predstavu co robis

Poshook

Příspěvek od Poshook » 03 říj 2005 11:22

dva stereotracky rovnake. zmysel to ma taky, ze ak naefektujem len Side, vysledny mix bude na stereo zniet s naefektovanymi krajmi (napr. pad) "sirsie" a ked prepnes na mono, efekt zo stran zmizne a nebude zasierat mono mix. vyskusaj na nejaky hotovy project, funguje to dobre :lol:

kexik

Příspěvek od kexik » 03 říj 2005 12:12

poshook: v tom pripade ti staci ten druhy track veselo zaefektovat a na koniec zaradit daky insert efekt co otoci fazu jedneho kanalu o 180° (je ich do mrte) a vykaslat sa na ms enkoder. po prepnuti na mono sa kanaly odcitaju a efekt zmizne. cely kanal s druhym trackom bude akysi send. alebo rob efektovanie v sende a na koniec send racku zarad ten invertor... to je to same

Odpovědět