mix a master postpunk/emorock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
skeld

mix a master postpunk/emorock

Příspěvek od skeld » 13 led 2012 10:59

Tahle parta mi teď naposílala nějaký tracky jedný skladby na pokusný mix a master nový desky a tohle ze mě vypadlo jako takovej první nástřel, nabraný to měli ze studia všechno celkem dobře, jedinej (a pro mě docela zásadní) průser je, že u bicích chybí nějaký konzistetní stereo pár (dokonce ani overheady tam nejsou), který by je tmelil. Místo OH jsou tam stopy cymbal1, cymbal2 a cymbal3, kde byl mikrofon narvanej někde blízko crashů a asi ridu, takže činely jsou tak hlasitý, že jsem s těma stopama musel hodně dolu a tím pádem mi tam chybí trochu víc ambience. Možnost by byla zkusit to reampovat, přes monitory na nějaký stereo pár, ale zatím to nechávám takhle.

Kluci maj představu, že by výsledek měl být spíš takový syrový až bordelózní, kdo poslouchá podobný žánry, tak určitě ví. Tahle skladba je teda zrovna z těch poklidnějších.

Budu každopádně rád za vaše postřehy a názory.

Pytkin
Moderátor

Re: mix a master postpunk/emorock

Příspěvek od Pytkin » 13 led 2012 11:05

no tie bicie su take "demo" ...

vasek

Příspěvek od vasek » 13 led 2012 11:41

Ale není to tak hrozné, jen mě spíš překvapilo, jak se najedno ozval crash odkudsi z boku. Dal bych je víc na střed. Snare je sampl, ne? Nějak mu chybí život. Celkově mi to zní celkem v pohodě. Zpěv mi přijde možná moc suchej, nějakej "mikrodelay" nebo něco by asi snesl.

skeld

Příspěvek od skeld » 13 led 2012 12:20

vasek píše:Ale není to tak hrozné, jen mě spíš překvapilo, jak se najedno ozval crash odkudsi z boku.
To je právě problém, že tam chybí ta OH informace, u těch činelových stop není ani pořádně poznat která patří na levo a napravo, poskládal jsem to tak nějak, abych vytvořil alespoň nějaký stereo, ale asi je dám ještě blíž k sobě. Snare není sampl, všechno je to živý, trochu stlačený, ale chybí mu ta ambientní prostorová informace, která by se třeba z těch OH nechala vytáhnout, takhle jak jsou to všechno closemiky, tak to působí neživě.

rock4ever26

Příspěvek od rock4ever26 » 15 led 2012 13:36

mne osobne sa nepaci spev. Hm osobne by som pridal kompresi, povytiahol dopredu ten spev a daky ten slap delay, alebo kusocek reverbu, ale len velmi malicko kvoli prirodzenosti.

kexik

Příspěvek od kexik » 16 led 2012 10:57

biciu grupu okamzite do dakeho room verbu... takto ten mix hodne zavadza v tom ako to bude vyzerat finalne. chce to cele hodne roboty este, hlavne vokaly a rytmika

skeld

Příspěvek od skeld » 17 led 2012 16:02

Díky za reakce, kluci právě ten verb na bicích nechtějí a líbí se jim takhle ve ksichtu, já osobně taky verby na bicích nerad, spíš než verb bych radši nahrál stereo párem nějakou ambienci z monitorů na chodbě, to mi pak přijde konsistentnější. Mě se ten zpěv taky nezdá tam kde je samotnej s basou a bicíma, reverb na něm mimochodem je a komprese je tam taky celkem dost, budu muset ještě polaborovat, ale cestou většího prostoru jít nechci to mi k danýmu stylu nesedí. Tam kde se zpívá do kytar už s tím žádný problém nemám, v tomhle stylu je navíc naprosto běžný mít zpěv absolutně suchej.

vasek

Příspěvek od vasek » 18 led 2012 15:44

Podle mě by měl být "pseudosuchej" - tzn. laik nepozná dozvuk, ale on tam je - kraťoučkej, jen pro pocit. Páč jinak to zní jakoby odnikud a myslím, že to není ono.

Odpovědět