Mix elektronické hudby

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Rudys

Mix elektronické hudby

Příspěvek od Rudys » 07 led 2018 15:12

Zdravím všechny,
měl bych jeden dotaz na všechny, kteří mají zkušenosti s mixáži, jak s elektronické, tak živé hudby. Chci se zeptat, zda se liší postupy mixáže elektronické hudby oproti hudbě, které je nahrávaná živými nástroji. (kytara, bassa, bicí atd.) Popřípadě, jakým efektům se u elektronické hudby vyhnout. Dělám často elektroniku a nahrávám maximálně zpěvy a většinou, když udělám mixáž, tak mi přijde, že skladba ztratila živost a je moc přeefektovaná (subjektivní dojem). Oproti tomu, když není například zavěšený žádný efekt na faderech, tak mi skladba zní více živěji. Tudíž mě zajímá jaké postupy si hlídáte u elektroniky. Např. jestli řešité jen vyvážení a upravujete frekvence pomocí eq nebo používáte všechny zbraně v mixáži (tedy např. paralelní kompresy, eq, reverby, delay atd.)
Díky všem za reakce

dendy
Vybavení

Re: Mix elektronické hudby

Příspěvek od dendy » 07 led 2018 16:19

najdi si na youtube tutorial “andi vax mixing secrets”... tam najdes vsetko podstatne cim sa riadit pri mixazi elektronickej a specialne tanecnej muziky

Rudys

Příspěvek od Rudys » 09 led 2018 17:01

Díky Dendy za tip. Určitě na to mrknu :)

gambler

Příspěvek od gambler » 10 led 2018 16:15

Ak to nema zivot tak treba vytiahnut basu (pripadne zmenit zvuk basy),treba tiez riadny kick..Ak nemas riadny kick tak si vysampluj z ktorejkolvek pesnicky takto .. Rozdiel medzi klasikou a EDM je ten ze v EDM zabera basa a kopak ovela vacsiu porciu z mixu..
Tiez treba riadny master aby si mal zvuk ako ostatne EDM tracky..Vyskusaj Oxygena tu z fora ten vie urobit super master a zvuk..
No a ak to je stale bez zivota tak je na hovno kompozicia (nudny rytmus,nudna melodia,nudny sound design)..V 99,9% pripadoch je problem prave tu a nie v mixe.

Rudys

Příspěvek od Rudys » 10 led 2018 16:36

To je pravda Gemblere. Na aranž se chci taky více zaměřit :P

Odpovědět