mix školní kapely

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
DeTee

Re: mix školní kapely

Příspěvek od DeTee » 11 led 2012 02:08

Podle mě jsi to zase moc přehnal. Tedy až moc jsi zůžil ty činely na střed a až moc si stáhl hlasitost toho ridu :-) Osobně bych volil udělat něco mezi tou 1. a 2. verzí. Možná bych zkusil i dát více do prava ty klávesy podobně jak je ta rytmická kytara vlevo, kterou bych možná malinko povytáhnul. Trochu zbytečně se tam nesměle krčí. V refrénu ty střiky trubky a kláves jsou spolu v pravo, takže v tom momentě je pravá strana znatelně silnější, než levá, což je myslím škoda, protože to má menší efekt. Zkusil bych dát trubku do leva ať je to vyváženější.

Jinak ale fakt dobré. Až to bude komplet hotovo, tak určitě dej odkaz a info o kapele. Nejen je rád poslechnu.
http://www.muzikalsrdce.cz
bandzone.cz/srdce

delay

Příspěvek od delay » 11 led 2012 05:56

Ta druhá verze už je převejškovaná... Jenom podotknu, že to není původní tvorba, ale pěknej cover, hrával to třeba Bárta s kapelou.

FinestX

Příspěvek od FinestX » 11 led 2012 06:47

Já bych souhlasil s DeTee, žes to zůžil zase zbytečně moc, jakož i s tím, že už je to mírně převejškovaný. Ale jinak přeci jenom ten druhej mix zní líp - hlavně ten zpěv zní výraznějc a jasnějc.
Nicméně ode mne je to opravdu spíš jen subjektivní (v tzv. "opravdové zvukařině" nejsem zdaaaaleka profík) a momentálně poslouchám jen na sluchátkách (i když dobrejch).
Muzika je to moc fajn a kapela slušná, poměrně velmi obstojně jim to šlape! (palec nahoru)
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Drumer

Příspěvek od Drumer » 11 led 2012 10:28

Diky za vaše postřehy!Odpoledne s tim zkusím něco udělat.Těch výšek se mi taky zdálo dost,tak aspoň nejsem sám:).Napadá vás nějaká referenční nahrávka podobná stylu a obsazení této kapely?Nějak nemůžu na nic přijít...:)

delay

Příspěvek od delay » 11 led 2012 10:32

Jak jsem již zmiňoval, Bárta to hrával s Illustratosphere, je to na tom živáku třeba...

Drumer

Příspěvek od Drumer » 11 led 2012 11:11

No ja nevim,neni to nesmysl,míchat podle živáku?:)

Drumer

Příspěvek od Drumer » 22 bře 2012 20:23

mám tu další skladbu
http://soundcloud.com/dolejnik/at-last1
co vy na to? :-) ;-)

Drumer

Příspěvek od Drumer » 05 dub 2012 08:42

Ahoj,potřeboval bych nějaký odstup,už nevim co je dobře a co špatně,můžete mi poradit co by se dalo ještě vylepšit a případně poměrově poladit.Díky

http://soundcloud.com/dolejnik/blue-sky12

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 dub 2012 09:44

- kopak je moc dutej - prehnanej dlouhej subbas, nad tim nic a pak tecka na frekvenci, ktera se mi do tehle hudby moc nelibi.
- virblu bych pridal strunik a asi trochu zkratil to znele telo.
- overheady bych rozsiril do sterea.
- moc se mi nelibi prostor na vokalu, asi bych ho ubral a/nebo zkusil jinej.
- komprese na vokalu se mi zda ze je moc nebo neni uplne dobre nastavena, mistama mam pocit, ze to divne pumpuje. No a nebo, ze by naopak komprese bylo malo a zpevacka se hodne hybala pred mikrofonem?

zbytek mi prijde celkem v pohode.

No hlavne bych resil ten kopak a virbl, zda se mi, ze tonove trochu prebiji harmonicke nastroje.

vasek

Příspěvek od vasek » 05 dub 2012 16:58

Nebudu se rýpat v detailech. Ta zpěvačka je strašně dobrá. Kytara je málo, dechy nevýrazné. Bicí jsou samozřejmě divný, ale ne tak, že by to vyloženě otravovalo.

Drumer

Příspěvek od Drumer » 05 dub 2012 18:25

Tak jsem se snažil opravit hlavně ty bicí,je to noční můra,jsou strašně sejmuté,samé přeslechy a laciné nástroje.Dechy jsem trochu poladil eq a na zpevu vymenil hal a pridal delay.Snad to je krok k lepšímu.To pumpování tam slyším taky,ale když to utáhnu compresorem tak hrozně vylezou nádechy,tak nevím co s tím.
http://soundcloud.com/dolejnik/blue-sky18-master

vasek

Příspěvek od vasek » 06 dub 2012 10:28

Kopák je asi moc oproti zbytku sady - tam bude záležet hodně na čem to bude kdo poslouchat. Já ho mám na kossech, protože má dunivej zvuk. Dechy jsou už moc - dal bych je míň a ještě přiostřil. Co ta chuderka kytara? Krčí se tam kdesi vpravo v koutečku :) Ten delay na zpěvu je fajn, ani bych si ho nevšiml, kdybych o něm nevěděl, ale funguje.

Odpovědět