Moj MIX - krok po kroku

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Beloch518

Moj MIX - krok po kroku

Příspěvek od Beloch518 » 24 pro 2014 09:56

zdravim vsetkych
Chcel by som vediet vas nazor na moju pracu. Jedna sa o mix vokalu do predom upraveneho podmazu. Podmaz som nerobil ja dostal som ho v kope ako mp3. mix som robil asi takymto postupom:

1. po nahrati vokalov (rapu) som orezal stopy, nakopiroval refreny, poupravval doplnovacky atd. ...
2. potom som vsetky nahrane stopy ulozil do 24bit/48000 stereo wav (zakladny hlas, dvoj hlasy, refreny, doplnovacky) vsetko osobitne bez efektov.
3. otvoril som si novy projekt kde som si na novo natiahol podmaz a spominane stopy
4. vsetky stopy som stisil na max a postupne pridaval. pridal som na podmaze dorovnal hlas vsetko tak aby bolo pocut aj podmaz aj vokal, ale bez toho aby som stopy zarovnal na 0. takymto sposobom som mal urobeny da sa povedat prvy mix bez efektov.

5. EFEKTY
1. EQ - odstranil som nizke frekvencie
2. Kompresor
3. EQ - pouzil podla potreby
4. Desser

Tieto styry zakladne efekty som nakopiroval na vsetky stopy (na refrenoch mierne upravil podla potreby)

6. dalej som si urobil BUS stopu v ktorej som pouzil reverb. BUS stopu som dal posobit na vsetky stopy s vokalmi
7. doladil som hlasitosti roznych pasazi (slohy, refreny, doplnovacky) tak ako som si myslel ze je dobre
8. vypocul si celu nahravku, kde som chcel delay tam som ho pouzil
9. ulozil ako 24/48000 stereo wav

Potom som otvoril novy projekt kde som natiahol uz zmixovanu nahravku. Tam som dalej pouzil EQ, kompresor, L2 od waves a ulozil do mp3 ktoru si mozte stiahnut a vypocut tu :

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xee8tCJM/davno-prec-mix2-mp3
HESLO: audiozone

Cakam na vas nazor a budem velmi rad ked mi poradite v com robim chybu. Dakujem

Stan

Re: Moj MIX - krok po kroku

Příspěvek od Stan » 24 pro 2014 13:08

Jak to slysim ja (poslechnuto 2x) :
Mix : nevyrazny basy, nesmyslne vytazeny synth s vysokym tonem ktery zabije uplne vsechno, vse je celkove nevyvazeny
Text : budiz nic proti
Kompozice : nuda, jeden loop dokola a praskani desky, opravdu? je rok 2014
Napady : zadny
Styl : 80. leta coz je v dnesni dobe hodne mimo ale budiz pokud jsi to delal jako retro coz by vysvetlovalo to praskani vinylu
celkovy dojem nic moc ale snaha se ceni

Odpovědět