Nahravani bici

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
TomyZima

Nahravani bici

Příspěvek od TomyZima » 26 bře 2010 18:35

Dobry den,panove. Omlouvam se, ze Vas tu rusim, ale nevim, kdo jiny by mi mohl poradit. Dostal jsem za ukol dohrat bici do 2 - 3 nahravek a zaroven udelat pracovni podklady pro kapelu. Samozrejme jsem puntickar, takze bych chtel co nejlepsi zvuk. Bici nemam nejhorsi (Sonor SQ2 a PAiste Signature) Mam sadu mikrofonu : http://kytary.cz/superlux-drk-a4c2/HN103070/ s tim, ze na kopak jsem dokoupil AKG D 112 a na virbl SM57micku, z mikrofonu mi to jde do Yamaha MG 124 ( http://kytary.cz/yamaha-mg-124-c/HN095087/ ), z pultu do Tapco Link USB : http://kytary.cz/tapco-by-mackie-link-usb/HN095189/ a ze zvukovky do notase, kde mam program Cubase 4. Jde mi o to, ze jsem nikdy nenahraval a na studio proste nemam penize,ale myslim ,ze s timto vybavenim bych z toho neco slusnyho vyzdimat mohl ... me otazky ... jaky efekty se na bici pouzivaji ?? ma cenu koupit neaky kompresor s gate?? napr. Alesis 3630 ?? na jaky komponenty se efekty pouzivaji a jake efekty??? co rozestaveni mikrofonu ?? hlavne tedy dupak, blanu mam plnou a mikrofon jsem nastavil naproti beatru cca 15 cm od blany a taky overheady, zbytek mam na klipsnach na bicich. Styl muziky, co budu nahravat : jazz, funk, fusion. Pak otazka, jestli mam nechat mikrofony na vsech bubnech, nebo jestli mam nazvucit jenom kopak, virbl a 2 overheady ?? A efekty je lepsi mit analogove, nebo mam pouzit efekty v Cubase?? Dekuju moc za trpelivost a za rady

rastis

Re: Nahravani bici

Příspěvek od rastis » 26 bře 2010 18:40

potrebujes predovsetkym vela kanalovu zvukovku, na bicie minimalne 8, viac je lepsie, v naj najkrajnejsom pripade 4. ty mas 2 ak som spravne pochopil. to ani nema zmysel skusat, ak to ma nejak vyzerat.

z efektov nepotrebujes kupovat nic, kludne mozes vystacit s pluginmi.

za cenu D112 si mohol nahrat velmi slusne bicie v podstate u kohokolvek v skusobni, co si tam nahrava a ma skusenosti...

TomyZima

Příspěvek od TomyZima » 26 bře 2010 18:44

to jo,ale ja ty mikraky mam asi 2 roky :) nekupoval jsem to vsechno na jednou minuly tyden :) .... samozrejme, ze toto me taky napadlo, ale davat 11 000 za 8mi vstupyho fast tracka se mi moc nechce, podle me bude moznost to nahrat slusne i pres ten pult ve stereu, kdyz se dobre nastavi korekcem, nebo se mylim ?

rastis

Příspěvek od rastis » 26 bře 2010 18:55

vyskusaj a uvidis. ja osobne si neviem predstavit nahrat predmixovane bicie do 2 stop s tym, ze tie pomery budu vo finalnom mixe sediet.

matucha

Příspěvek od matucha » 26 bře 2010 19:00

No skvely bici nahrali lidi i jenom na 2 nebo 3 mikraky a s minimalnim processingem, to jako neze ne. Ale vetsinou vedeli co delaj ;).

Jestli tohle vsechno mas, tak si to proste zkus a experimentuj. Kdyz ti to nepude uspokojive, tak budes zrejme potrebovat zmenit metodu. Celkem univerzalne zafunguje na bici tak 10-12 mikraku. Kopak venku, kopak uvnitr, virbl zezhora, virbl zespod, hihat, overheady (2), kotle (3), room (2)... muzes pridat dalsi room pripadne nejakej konkretni mikrak na ride atd. 16 vstupama nic nezkazis.

Me bavej minimalni techniky, ale musi to fachat s hudbou/stylem a vetsinou to chce trochu jinej kalibr vybaveni nez levnej mixacek. Hlavne zapomen na ty kompresory a misto nich si kup vicevstupou zvukovku. Ale v tyhle kategorii se pak moc nediv, kdyz budou nektery veci proste plochy. Ale nemelo by te to zastavit od toho udelat zkousnutelnej matros.

Na netu najdes hroooooooooommmmmmmmmaaaaaaady clanku a tipu o nahravani bicich. Dokonce i na ezone. Koukni na ne a experimentuj. Treba budes spokojenej s tim co nahrajes.

matucha

Příspěvek od matucha » 26 bře 2010 19:01

rastis píše:vyskusaj a uvidis. ja osobne si neviem predstavit nahrat predmixovane bicie do 2 stop s tym, ze tie pomery budu vo finalnom mixe sediet.
No hlavne v mixu je to pak casto dost laborace, aby tam clovek dostal to co chce kdyz neni ta nahravka sama o sobe perfektni. Na tom malym mixu neni sance tyhle veci udelat.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 27 bře 2010 12:34

Moje rada: Nahrát bicí do tří nahrávek neni věc delší než jeden den. Protože máš SQ2, tak nejsi asi žádnej amatér tj. jedno odpoledne. Za prachy co bys koupil Alesis3630 nebo nějakou vícestopou kartu se do studia na tu dobu v pohodě vejdeš. Nemá smysl se patlat s něčim jakože načisto, kdyžs to nikdy nedělal. Vem prachy a běž do studia.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Odpovědět