Nahrávání fast core / crust kapely

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
skeld

Nahrávání fast core / crust kapely

Příspěvek od skeld » 10 čer 2012 17:48

Ahoj, nahrávám teď jednu místní kapelu, hrající žánrově fast core/crust punk, zkrátka pěknej chlív a tak jsem si říkal, že se taky podělim. Jsme ve fázi kdy jsou nahraný všechny nástroje a čeká se na ženskej křik, kterýj by to měl uzavřít.

nahrávací set-up:
Převodníky - FF800 + 4x Lavry blue
Preampy - JoeMeek TwinQ, SPL Goldmike, 4x SSL 9k klon, 4x RME, Gyraf IX, 4x Tesla EVK 326

Bicí - Tama Swingstar (strašnej nehrající šrot), ale naštěstí celkem slušnej virbl (nějakej signature Tama)

Kopák - D112 venku + Beta91 uvnitř
Virbl - SM57 vrch + Sm57 spodek
Tom - SM57
Kotel – Sennheiser MD421
Hi-Hat - SM57
OH - 2x Beyerdynamic MC930
Room - 2x Sennheiser MD441
MonoRoom - RB100 páskáč

Obrázek

Kytara - hlava Randall tranzistor + 4x12 bedna

kytara nahraná 2x unisono, panovaná 100%L/100%R pokaždý na tři mikrofony (SM57+MD421+RB100) v různých pozicích a fázovově srovnaných.

Basa - SWR 350X + Ampeg 4x10 - jedním mikrofonem (RB100)

Obrázek
Obrázek

Teď jsem si ten základ zkusil pomíchat, udělat master a už se tak trochu blížím tý představě jak by to asi mělo ve výsledku hrát i když stále ještě hodně laboruju s kytarama, kde je spousta prostoru. No, asi ty tři mikrofony byly moc, ale zase signál každýho z nich je něčím zajímavý a mícháním jejich poměrů se dá zvuk dobře tvarovat.
Kytarista by rád thrashovej zvuk ala Sodom nebo Toxic Holocaust, takže to zkouším nějak dorovnávat a zatím ty stopy mám v poměrech SM57 100%, MD421 80%, RB100 40%. Na kytarové grupě mám jinak Cubase EQ, UAD Neve 1081 eq, Waves SSL 4000 comp, Waves Multiband comp a Lexicon Room. Ekvalizace je čistě subtraktivní, nikde nemám potřebu přidávat, spíš si stále ještě říkám, že bych někde trochu ubral.

Celkový zvuk kapely by měla být spíš taková syrová prasárna, myslim že v podobném žánru hrajou třeba tuzemský Lahar http://www.youtube.com/watch?v=3EJAG-4ehWI nebo Gride http://www.youtube.com/watch?v=gwMJobqBhso. Každopádně uvítám jakýkoli postřehy, hlavně od vás, který se v tomhle žánru pohybujete a je mi jasný, že vás tady na ezone bude jak šafránu :-).
Naposledy upravil(a) skeld dne 03 črc 2012 15:52, celkem upraveno 1 x.

longsleeper

Re: Nahrávání fast core / crust kapely

Příspěvek od longsleeper » 10 čer 2012 18:06

Skoro vůbec neslyším basu a kopák,jinak příjemnej zvuk....ale nejsem profík

komasix

Příspěvek od komasix » 10 čer 2012 18:32

je to docelela pěkný... kapelu neznám. Jediný že mi přijde že virbl v týhle fázi mixu dost pumpuje zbytek... možná moc a basa když bude slyšet to pěkně zahustí (zkreslení nepoužíva?). Jinak OT: Lahar jsem párkrát zvučil a jejich kouzlo je, že jim to perfektně hraje už na sucho.

rastis

Příspěvek od rastis » 10 čer 2012 19:04

gitary asi aj zneju tranzistorovo, podla mna etalon zvuku v tychto styloch je iny ("lepsi" ).

kopak a basa tam trochu absentuju.

komasix

Příspěvek od komasix » 10 čer 2012 20:59

mne přijde kopak fajn... je asi třeba se rozhodnout jestli se dát cestou metal core nebo punk. mne ten punk vyhovuje.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 10 čer 2012 22:15

koma6 píše:mne přijde kopak fajn... je asi třeba se rozhodnout jestli se dát cestou metal core nebo punk. mne ten punk vyhovuje.
Taky mi příjde v pořádku, ale basa by asi zasloužila zvýraznit na středech, nebo jen přidat..

skeld

Příspěvek od skeld » 10 čer 2012 23:21

Děkuju moc za komenty, poslechl jsem si to znovu jinýma ušima a basu určitě vytáhnu nahoru, ono jak ta basa je celkem dost zkreslená, tak tam v tom bordelu trochu zaniká, navíc to maso který tam tím přibyde nebude na škodu.

Kapela se jmenuje Kraost a v podstatě začínají, mají určitě co zlepšovat, ale myslím, že na příštím nahrávání budou o dost dál.
koma6 píše:Jediný že mi přijde že virbl v týhle fázi mixu dost pumpuje zbytek... možná moc

Jo to máš pravdu, asi se to stalo po tom když jsem v konečný fázi před exportem přitlačil u virblu trochu na 200Hz abych ho měl malinko tlustší a tím jak vylezl nahoru, začal víc pumpovat kompresor na masteru, zkusim virbl decetně ubrat, možná odtučnit.
koma6 píše:mne přijde kopak fajn... je asi třeba se rozhodnout jestli se dát cestou metal core nebo punk. mne ten punk vyhovuje.
Přesně tak, metalcore kopák by tuhle muziku zabil, to by mě kluci vynesli v zubech :-D, proto jsem ten kopák chtěl spíš syrovější, ne tak výraznej a ultra mlaskací, ono tím pádem se mi ho ani nedaří víc protlačit mixem aby to znělo přirozeně. Nakonec jsem vůbec rád, že jsem z týhle zdechliny vyrazil alespoň tohle a nemusel použít trigger, což dělám strašně nerad.

komasix

Příspěvek od komasix » 11 čer 2012 08:27

YES ! přesně tak ! držim palec...

skeld

Příspěvek od skeld » 03 črc 2012 15:51

Tak nakonec domícháno, celkově zvuk hodně změnily názory a připomínky kluků z kapely, šlo hlavně o poměry nástrojů a zvuk kytar a takhle se jim to zkrátka líbilo nejvíc.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 črc 2012 16:21

myslim, ze docela v pohode. Nelibi se mi nektery detaily jako treba tecka na kopaku, ale jako celek to je myslim ok.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 03 črc 2012 16:56

mne sa to lúbi, dost je to nahlas na takýto štýl ale nevadí to.. na crust punk je ten zvuk fakt luxusný :)
btw: zvuk gitár a tie prvé rify mi stáášne pripomínajú nejaký starý death-metal, ale za boha si neviem spomenút čo..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 03 črc 2012 17:46

Nepripomina ti to Death? Ti meli takovy papundeklovy zvuk kytar :D Pripadne starsi Testament a vubec spoust aveci z ranych devadesatek.

Jinak celkoe to zni dobre.

xdudy

Příspěvek od xdudy » 03 črc 2012 17:57

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 03 črc 2012 17:58

tak veru, začiatkom ´90 tak znelo strašne vela vecí, ale niečo čo som velmi často počúval znelo presne tak isto (aj s tým prvým rifom).. tak rád by som si to vypočul ale furt neviem o čo ide :| , skusil som všelijake staré cd-čka a nenašiel.. no aspon som si po 10 rokoch vypočul sepulturu-schizofreniu :)

skeld

Příspěvek od skeld » 03 črc 2012 22:17

Díky za reakce kluci, ten devádesátkovej thrashovej zvuk logicky vyplynul z toho, že kytarista miluje kapely z tý doby a chtěl se tomu jejich zvuku přiblížit, takže se to koukám podařilo :)

Odpovědět