Nahravanie dychovej hudby

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Cundo
Profesionál

Nahravanie dychovej hudby

Příspěvek od Cundo » 06 lis 2008 18:37

V minulosti som par krat(asi2)nahraval amatersku dychovku.Nie je to moj zaner,ale zda sa,ze na obzore je nahravanie profi suboru,co je trosku ina zodpovednost.Na ilustraciu prikladam ukazku jednej velkej amaterskej hychovky,ktoru som nahraval pred dvomi rokmi systemom viacerych stereoparov na jednotlive nastrojove skupiny+spot mic na tubu a bubny(pokial si dobre pamatam).
http://www.cunderlik.sk/prenos/ezone/Dvaja_kamarati.wma

Liquid Sound
Profesionál

Re: Nahravanie dychovej hudby

Příspěvek od Liquid Sound » 07 lis 2008 15:39

Cundo píše:V minulosti som par krat(asi2)nahraval amatersku dychovku.Nie je to moj zaner,ale zda sa,ze na obzore je nahravanie profi suboru,co je trosku ina zodpovednost.Na ilustraciu prikladam ukazku jednej velkej amaterskej hychovky,ktoru som nahraval pred dvomi rokmi systemom viacerych stereoparov na jednotlive nastrojove skupiny+spot mic na tubu a bubny(pokial si dobre pamatam).
http://www.cunderlik.sk/prenos/ezone/Dvaja_kamarati.wma
V čem je problém? Podle mě je to dobrý. :) Drobnej detai resp. spíše věc vkusu je míra toho, kolik tam má bej reverbu. Na mě už je to trošku dost a ubral bych. Ale podle mě je to v pohodě. :)

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 07 lis 2008 18:31

Já myslím že je to výborný.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 07 lis 2008 18:55

Ma niekto z ezonakov za sebou nejake nahravanie malej ci velkej dychovky?

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 07 lis 2008 19:23

Cundo píše:Ma niekto z ezonakov za sebou nejake nahravanie malej ci velkej dychovky?
Já jsem dělal poslední cdčko Posádkové hudby Praha pro Armádu. Řekněme 60ti členná dechovka. :)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 07 lis 2008 20:06

Liquid:Clovece,to je ale maso!Vojenske dychovky su snad to najlepsie v tomto zanri.Nedas nejake ukazky,popripade nenapises,ako si postupoval? :)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 15 lis 2008 18:12

Vcera som mal sedenie s kapelnikom 16-clennej dychovky,ktoru mam nahravat.Jeho predstava je asi ina ako moja,lebo chce nahravat kazdy nastroj na svoj kontaktny mic,tvrdi ze sa to tak robi.Neviem,ci sa zmenili "trendy",ale podla dostupnej literatury a podla starych zvukarov je to nezmysel...Ma niekto inu skusenost?

Příspěvek od Profil » 20 lis 2008 18:23

Cundo :
Akurat som dostal ponuku na tocenie smutocnych pochodov. Nehladiac na zaner hudby je to vlastnie dychova hudba, budem urcite nahravat na stopy, cize kazdy nastroj zvlast, urcite je tam velka sloboda mixaze. Nastroje budu nahravat dvaja hudobnici-multiinstumentalisti a nahraju priblizne 12 stôp.(na stopy by som tocil aj keby hudobnikov bolo 12)
Pocul som vela nahravok zaznamenanych len s dvoma mikrofonmi vratane tvojej, myslim ze je celkom vydarena (najlepsie su bicie), ozaj az na ten zvlastny dozvuk, ale to je vec vkusu (kazda gazdina navari tu istu polievku inak) len tak dalej...
:wink:

cepemusic

Příspěvek od cepemusic » 17 srp 2015 15:01

Zdravim
Ja nahrávam dychovú hudbu zásadne každý nástroj - stopa
Trumpety 1,2,
Trubka obligátka ( štosy a 3 hlasy dohrávame zvlášť)
Tenory, Barytón
Melodický tormbón
Eb klarinet, Bb klarinet ( zvlášť pokiaľ nie sú profíci )
Doprovody / trombon , trubka 1,2, alebo iné obsadenie
Tuba
Bicie
Natáčanie po sekciách má možno efekt u veľkých dychových orchestroch kde je blbosť snímať v sekcii 4-5 nástrojov na svoj mikrofon.
Po porvé málo kto má toľko techniky ( mikrofony, AD/DA a pod.) a to najdôležitejšie zvuk sekcie vymizne. :)
To je môj názor dá sa všetko točiť kadejako :D

cepemusic

Příspěvek od cepemusic » 17 srp 2015 15:03

Taktiež sme natáčali smútočné piesne,pochody
1 x trubkár, 1 x trombonista 1 x tubista
Efekt takýto :)
http://www.smutocnahudba.sk

Odpovědět