Nahravka gitary a lupance z trsatka...

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
cargo

Nahravka gitary a lupance z trsatka...

Příspěvek od cargo » 06 úno 2006 21:39

Pozdravujem vsetkych skusenych i menej skusenych.
Dostal som sa pred pre mna dost zavazny problem: Mam nahravku solovej a doprovodnej gitary, ake je ale moje nemile prekvapenie, ked som zistil, ze mi tam lomcuje zvuk uderu trsatka o strunu gitary, samozrejme, ked to chcem nahalovat a pustit mierne cez echo tak sa to este znasobi...
Poradi mi niekto, ako odstranit tento neprijemny zvuk a ako sa pred nim vyvarovat pri nahravke ?
Dakujem za kazdy tip.
Behringer DDX3216+ADT1616, RME DIGI9636, M-Audio BX8a, M-Audio keystation ES61, M-Audio delta AP192, Fender Strat squeer, Cubase SX3.1, Wavelab, SoundForge, Fruity Loops Studio

Vuid

Příspěvek od Vuid » 06 úno 2006 23:48

Nepouzivas nahodou moc tvrdy trsatko? Zkus mekci. Ty lupance se ti budou odstranovat dosti blbe, spis to asi nepujde.

cargo

Příspěvek od cargo » 06 úno 2006 23:53

nie nie, trsatko je ok, pri zivej muzike si to ani nevsimnes, al e pri zazname ano, ak mas moznost skus si to. Najlepsie to pocujes cez nejaky ten booster, distortion alebo nejaky drive...
Behringer DDX3216+ADT1616, RME DIGI9636, M-Audio BX8a, M-Audio keystation ES61, M-Audio delta AP192, Fender Strat squeer, Cubase SX3.1, Wavelab, SoundForge, Fruity Loops Studio

nemo

Příspěvek od nemo » 07 úno 2006 01:03

Jestli ti pri hrani netriskaji struny o nastavce snimacu.. pokud mas snimace vysoko, bud je sniz nebo je prelep lepici paskou at nemas primy kontakt kovove struny s kovovym nastavcem snimace.

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 07 úno 2006 06:28

Pokud nemusíš tak nehrej přímo nad snímačem.Zkus si "nanečisto" zahrát na jednotlivou strunu tak aby to nebylo slyšet.Jinak je běžné že určité ruchy k živé hře na kytaru patří./Pohyb ruky po hmatníku./

kexik

Příspěvek od kexik » 07 úno 2006 09:17

je to blbo nabrate, zly uhol a zle miesto, pravdepodobne tiez prilis z blizka. nauc sa pocuvat co nahravas, hned si nahratu stopu prehravaj a kriticky konfrontuj s tym co chces dosiahnut. obecna rada kam dat mikrofon neexistuje, zalezi to od konkretneho nastroja a mikrofonu. z toho co mas ich pojde troska utlmit vhodne nastavenym kompresorom, ale dost sa ublizi zvuku samotnej gitary. tiez skus parametricky ekvalizer, zisti analyzerom, kde su harmonicke trsatka a opatrne tam nastav seriu notch filtrov. obecne ale radsej nahrat znova.
a mozno zmen mikrofon, nie je to cinska dynamika? tie maju strasny prezenc na vyssich stredoch, teda tam kde pocut trsatko, v tom pripade sa hraj s ekvalizerom

cargo

Příspěvek od cargo » 07 úno 2006 20:43

Dakujem za vsetky namety a podnety.
Asi zobudol podotknut, ze sa jedna o Fender Strat Squeer, cize elektricku gitaru, takze ziadne mikrofony.... Skusal som hrat na vsetkych moznych miestach, no posuv/uder trsatka o strunu, je stale pocut... Cize ani hra na hmatniku, ani hra pri kobylke nemeni nic na podstate problemu, iba jeho farbu...
Ak pocujem studiovu nahravku gitar, nie je tam nic a pri tom viem, ze hrac hra s trsatkom, teda aspon myslim, ze hra s trsatkom... :roll:

kexik

Příspěvek od kexik » 08 úno 2006 09:34

elektrika? tam je ale trso normalne!!! prehod na iny snimac alebo kup maksie trso, ale obecne tam je vzdy... to sa pohraj s kompresorom/sustainerom ak chces utlacit nabehy a chces zvyraznit tony...
a je to vec nastroja, nie na kazdom zahras dobru cistu gitaru

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 úno 2006 11:12

Uder trsatka je samozrejme na elektrice slyset. Zalezi na typu snimacu, jejich nastaveni a naslednem pouzitem zkresleni zvuku, jak moc. A jak rika kexik, muze pomoct kompresor (u cistejsiho zvuku, u vice zkresleneho bys nemel mit problem). Podle me hlavni kamen urazu bude v te kytare, tenhle strat ti tam bude vzdy davat hodne vejsek a "cinkani", takze trsatko bude urcite znatelnejsi, nez treba s nejakym lespaulem. Ale uplnej zklad je vzdy zahrat to dobre a s citem:)

rastis

Příspěvek od rastis » 08 úno 2006 22:16

To by trebalo pocut, neviem si predstavit, o com pises. Ako to tak citam, vychadza mi z toho nieco ako viacej cvicit...

Odpovědět