Nahrávka ze zkušebny

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Nahrávka ze zkušebny

Příspěvek od Amorph » 13 dub 2010 11:10

V nedeli jsem poprve vyzkousel Liquid Saffire 56 v akci. Vzal jsem do zkusebny notas, saffire, mini-me, mikraky, stojany, kabely a par dalsich malickosti a asi za hodku jsme to postavili a zapojili. Bohuzel na posledni chvili nemoh nas bubenik, takze jsme si jen zavzpominali na nase punkove mladi par vecma, kde hraju na bici a druhej kytarista zpiva. Vzali jsme to cely najednou, proste zivak. Slo hlavne o to, vyzkouset mikrofony a cely zapojeni.

Tady jsou dve skladby, ktere z toho vzesly. Pozor, snizena kvalita umeni;)

princezna děda Co se tyce zapojeni, tak bylo:
Overheady - 2xshure sm81
Virbl - shure sm57
Kopak - sennheiser md421
basa - linka z aparatu
kytara - sm57 zblizka primo rovne na stred repra a audiotechnica at4033a asi z pul metru, taky primo na stred.
zpev - sennheiser e845
zkousel jsem jeste dat soundelux na room, ale v tomhle bordelu jsem ho nakonec vubec nepouzil:)

Asi by to chtelo vzit jeste tomy zblizka, protoze ted jsou v podstate jen z OH a ty mam celkem hipassovany, takze to je pro ne spatny.

Jinak saffire mel problemy s fw a asi pul hodny porad vypadaval, az se po nejaky reinstalaci chytnul a uz bez problemu nahraval dve hodiny celou session bez vypadku. Docela me potesily jeho preampy, i ty non-liquid mi prijdou fajn, jsou pekne tichy a signal z nich je pro mne (a pro tyhle ucely) naprosto pouzitelnej. Mozna casem hodim jeste nejaky fotky z nahravani.

Wohma

Re: Nahrávka ze zkušebny

Příspěvek od Wohma » 13 dub 2010 11:22

Na takovy divoky nahravani slusny, nelibi se mi kytara (ja osobne bych v podobnych pripadech radsi nahraval jen na tu SM57) a utopeny bubny,jinak celkem fajn. Delal jsi na tom hodne uprav, nebo je to vicemene cisty?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 dub 2010 11:30

upravy ve smyslu mix jsem na tom delal, par hodin. Nerek bych, ze moc, celkem normal. Kytara je mimochodem ESH2000 s bednou ESH 4x12, ted si nejsem jistej, jestli s g12 nebo s c30v. Bohuzel jak je jen jedna uprostred, tak to proste neni ono. Kombinace tech dvou majku se mi libila vic, nez samotna sm57. Utopeny bubny? hm, to mi neprislo, no uslysim asi az s nejakym odstupem.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 13 dub 2010 11:36

No ne ani tak utopeny hlasitostne jako tim, jak malo lezou z toho mixu, i virbl je dost tupej a nedostane se nad tu hradbu ostatnich nastroju a hlavne zpevu. Mozna by tomu pomohl druhej majk snimajici strunik, anebo hodne EQ/komprese :D
Ted jsem si znovu pustil druhej song a ta kytara tam mozna v ramci stylu nema tak spatnej zvuk, nevim, tohle asi moc dobre neposoudim :) Mne vsechny *punkovy skupiny zni stejne :)

nixx

Příspěvek od nixx » 13 dub 2010 13:11

Na nahravku ze zkuseby je to dost v pohode ;-) Jinak pisnicky super!! :-D Jsem nevedel, ze jsi takovej drummer :)
Jinak k tomu FW - co je to za chipset? Je to Texas Instruments? Dost casto za vypadky FW karet muze DPC latence, ale to asi znas...
http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 dub 2010 13:17

nixx: dik:) No o dpc latenci jsem zatim neslysel, dik za tip, prozkoumam to. Je fakt, ze saffire ma i moznost nastaveni latence fw, coz mozna bude souviset...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 13 dub 2010 14:23

Jj - dost tipuju, že to bude ono. Na velikosti FW bufferu jsem Saffirky ve studiu v Plzni ladil asi 3 dny (v součtu postupných návštěv).

P.

kexik

Příspěvek od kexik » 13 dub 2010 14:26

ten gitarovy mic bol na stredu bedne ci stred jedneho repra? gitarovy zvuk je fakt nahovno, hlavne skreslena gitara... rytmika je utopena, s tym tiez suhlasim

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 dub 2010 14:34

na stredu repra.
kexik: nasel bys plz. nejaky youtube kytarovyho zvuku, kterej by ti sedel? dik.

Eye

Příspěvek od Eye » 13 dub 2010 14:45

Já vůbec nejsem zvukovej mazák a teprve naopak do všeho pronikám, ale pokud by byl zajímavej i názor "posluchače punku", tak bych sám za sebe možná udělal něco se zvukem basy (hlavně v tom druhym tracku jak je odhalenej na začátku). Přijde mi takovej....nevim, jak to říct ... "krabicovej". Jinak myslim, že to má zvuk lepší než leckterá starší ofiko punková nahrávka :D Jenom bych možná ubral sám za sebe overheady, zdá se mi, že to dost "cinká" ...ale zkusim to ještě poslechnout na lepší sluchátka doma... A charakter kytary mi osobně vůbec nevadí... Ale jak řikám, jsem amatér-posluchač :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 dub 2010 14:58

Eye: dik, tenhle nazor je pro mne rozhodne cennej;)

pro me osobne ten zvuk kytary odpovida zanru a kdyz si poslechnu napr. sex pistols nebo toy dolz nebo neco podobneho, tak neslysim prilis problem (teda az na to mono, s tim ale ted nic neudelam). Hm, no mozna bych moh zkusit dat vic stredu, ale nejsem si jistej, ze je to potreba. S tema overheadama souhlas, ze nejsou idealni, ale meli jsme ve zkusebne zrovna bohuzel jen nejaky srackovy erarni cinely, ktery samy o sobe zni dost blbe a dost nahlas = v mixu trochu neresitelnej problem. Virbl byl bohuzel taky nic moc, takze v mixu asi fakt trochu zalejza a kopak byl hodne nadladenej a taky nezni dobre. Mozna kopak a virbl jeste zkusim natrigrovat a podlozit samplama. Na basu se mrknu, dik.

vasek

Příspěvek od vasek » 13 dub 2010 19:58

Kytara je v rámci žánru úplně v pohodě, klidně by mohla být ještě ještě škaredější. Overheady jsou strašný. Jestli podložíš bicí samplama, tak je to výsměch punku :-)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 13 dub 2010 22:55

vasek píše:Kytara je v rámci žánru úplně v pohodě, klidně by mohla být ještě ještě škaredější.
Praveze mi u nich chybi "bite", neco, diky cemu by to bylo hralo vic do ksichtu. TO myslim punk je :)
A mam takovej pocit, ze normalne takhle punk nahravat nechce :lol:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 dub 2010 23:24

co takhle? je to lepsi nebo horsi? :)
princezna148

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 14 dub 2010 10:57

jakej ze je rok?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět